Jak rozpoznać prawdziwego gentlemana? 10 wskazówek

21 Czerwca 2010

Jeśli szukasz szarmanckiego mężczyzny, przy którym będziesz czuła się wyjątkowo, sprawdź, czy masz do czynienia z gentlemanem.

Jak rozpoznać prawdziwego gentlemana? 10 wskazówek

Mówi się, że w dzisiejszych czasach nie ma już prawdziwych gentlemanów. Współcześni mężczyźni znacznie różną się od swoich ojców, dziadków czy pradziadków, którzy latami zabiegali o rękę ukochanej kobiety, a miłosnymi podbojami nie chwalili się na wszystkie strony świata... Dzisiaj mamy facetów pewnych swojej męskości i pozycji, którzy chętnie zapraszają dziewczynę na randkę, ale już mniej chętnie za nią płacą. A każde takie spotkanie z panem-lekkoduchem jest dla kobiety jak stąpanie po cienkim lodzie. Dlatego, aby mieć pewność, że spotkałaś na swojej drodze prawdziwego gentlemana, koniecznie mu się przyjrzyj. Oto 10 szczególnych oznak, które utwierdzą cię w przekonaniu, że to facet  jest wart twojej uwagi.

1. Zna podstawowe zasady dobrego wychowania

Jeśli ten pan pcha się przed tobą do restauracji czy klubu i ani myśli, aby pomóc ci zdjąć płaszcz, zwłaszcza gdy masz na sobie kilka warstw ubrań, powinnaś być czujna. Prawdziwy gentleman takie zasady zna i nigdy ich nie złamie. Uważnie mu się przypatrz, bo takie drobne gesty powiedzą o nim bardzo dużo. Zachowuje się jakbyś była jego kumplem? Zmusza cię do płacenia na randce, pluje przy tobie, siorbie podczas jedzenia? Ten facet to nie najlepszy wybór. Bo nawet jeśli teraz bawi cię jego zachowanie, za jakiś czas nie będziesz mogła na niego patrzeć. A dla dziewczyn, które chcą przypomnieć sobie podstawowe zasady savoir-vivre’u, mamy osobny artykuł.

2. Nie ucina sobie pogawędek przez komórkę, gdy jesteś obok

Komórki mamy wszyscy – i bardzo dobrze, bo dzięki temu możesz szybko dowiedzieć się, jaki jest facet, w towarzystwie którego przebywasz. Co ciekawe, wcale nie musisz mu zaglądać w ekran, gdzie widać SMS-y, które wysyła i obiera. Wystarczy jego zachowanie, gdy jesteście razem sam na sam i kiedy ktoś do niego dzwoni. Kultura nakazuje przeprosić i wyjść albo, ostatecznie, porozmawiać przy towarzyszu. A jeśli on bez słowa odbiera i przy tobie zaczyna ucinać sobie ewidentnie towarzyską pogawędkę, nie ma w sobie krzty gentlemana.

3. Jest zadbany

Wygolone pół głowy, a drugie pół porośnięte bujnymi włosami... Do tego obcisłe spodnie i luźna koszula... Cóż, styl dzisiejszych facetów jest bardzo zróżnicowany, a wielu z nich można bez wahania nazwać metroseksualnymi (alarmowaliśmy o tym już w ubiegłym roku). Jednak nawet facet o dziwnym bynajmniej niemęskim stylu, może być bardzo zadbany. Czyste włosy, ogolona twarz, starannie obcięte paznokcie i subtelny zapach to detale, na które powinnaś zwracać uwagę. Bo tylko po nich jesteś w stanie poznać, czy ten mężczyzna naprawdę o siebie dba. Co z tego, że założy najlepsze ciuchy, skoro stroni od prysznica? Uciekaj przed nim, gdzie pieprz rośnie.

4. Z szacunkiem traktuje kobiety

To jasne, że czasami denerwujemy mężczyzn, tak samo zresztą jak oni nas. Ale tym się różni gentleman od zwykłego prowincjusza, że nigdy nie obrazi kobiety, nie podniesie na nią ręki i nie krzyknie. Jeśli jego stosunek do płci przeciwnej jest wyraźnie mizoginistyczny, masz przed sobą gbura, a nie gentlemana. I pamiętaj, że prostackiego zachowania w stosunku do pań nie wytłumaczą żadne argumenty takie jak nerwy, złość czy brak opamiętania. Prawdziwy mężczyzna odpowiednie traktowanie kobiet ma po prostu we krwi.

5. Jest skory do pomocy

Wielu facetów oczekuje, że cały świat będzie ich wspierał. Jednak nie zapominajmy, że to właśnie oni są silniejsi, odporniejsi i bardziej wytrzymali. Dlatego zwróć uwagę, czy ten facet pomaga słabszym od siebie. Wystarczy, że weźmie od ciebie siatki, z którymi wracasz do domu. Już takie drobne gesty, które odciążają cię w codziennych czynnościach, są naprawdę bardzo istotne. Czy on pomaga swoim rodzicom, czy przyjaciele mogą na niego liczyć, a gdy trzeba, wnosi młodej matce wózek na trzecie piętro? Jeśli tak, jesteś szczęściarą.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (137)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Były już gentleman
(Ocena: 5)
2016-10-19 02:00:24

Wszystko super, tylko dziwię się, że cwaniacy, chamy i prostacy mają o wiele większe "wzięcie" niż taki gentleman.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-10-23 23:53:47

re: Jak rozpoznać prawdziwego gentlemana? 10 wskazówek

Trzeba być "czujną jak ważka" i zawsze pamiętać "że facet to świnia" hahaha facet powinien pachnieć _dobrym cygarem, piwem, i czystym żywym białkiem !!! Powinien być inteligentny i z poczuciem humoru (koniecznie) !!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-02-10 20:23:21

re: Jak rozpoznać prawdziwego gentlemana? 10 wskazówek

o kurde ja tak robie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Pauli
(Ocena: 5)
2014-06-15 18:06:42

poznam gentelmana

...dlatego jestem sama, chcialabym poznac gentelmana

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-04 09:23:16

Hehehe,uśmiałem się bo osobiście pasuje do wszystkich punktów oprócz 8 ponieważ gdy dowiedziałem sie że moja była mnie zdradza wyprowadziłem ją na walizkach z mieszkania i wchodząc spowrotem przez drzwi nazwałem ją materjalną dz**ką,więc odpada a po tamtej przygodzie zmieniłem podejście do punktu 10,gdyż nauczyłem się,że kobieta traktowana jak księżniczka(zdobywana) zostaje automatycznie rozpieszczona,zaczyna zachowywać się tak jak jest traktowana i w pewnym momencie stwierdza,że jest źle traktowana(a to tylko dla tego,że jej rozpieszczenie pogłębia się i chce coraz więcej) więc zaczyna szukać innego lepszego modelu a takie manewry zawsze sie kończą nie tak jak chciała,nagle następny gość sprowadza ją na ziemie ona orjentuje sie jak miała dobrze poprzednio i wtedy jest już pozamiatane, a nie daj bóg jak wpadnie jeszcze z takim typem to juz tragedia:) i moim zdaniem(między innymi) takie kobiety później zaczynają mieć predyspozycje do zostania feministkami:) (tak to historia mojej byłej:) hehehe,dla tego uważam punkt 10 za kręcenie bata na własny związek ale oczywiście wszystko w granicach dobrego smaku i zdrowego rozsądku,pozdrawiam normalne,inteligentne potrafiące docenić to co posiadają Panie :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-15 19:45:06

dajcie mi takiego który spełnia wszystkie te punkty a wyjdę za niego

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-31 00:06:40

Znam takiego!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-09-17 03:01:04

jestem tu :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-07-19 06:13:52

10149323 moje gg ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-11-25 18:46:26

Polecam książkę "Gentleman" Adama Granville. Dawno się tak nie uśmiałam, naprawdę zyskuje się nowe spojrzenie na mężczyzn.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-26 17:34:47

chyba Cie nikt dawno nie przeleciał

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-25 23:04:58

Noo ciekawe- tylko zdania składała chyba feministka. W miłości nie ma szufladkowania. Nie można z jednego powodu przekreślać i słuchać jakiejś nadufanej Pani która uważa, że jest pępkiem świata. Jeśli kobieta jest tego warta to nawet gbur wyraznie pokaże jej, że jest dla niego ważna. Nie każdy rodzi się gentlmanem ale każdy ma szanse na szczęśliwą miłość.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-28 18:08:05

ech... normalnie jak Oz Vessalius...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz