Dlaczego kobiety stroją fochy?

13 Sierpnia 2010

Chyba każda z nas w ostatnim tygodniu (miesiącu/roku) strzelała swojemu facetowi fochy. Najczęściej obrażamy się trochę bez powodu i na wyrost.

Dlaczego kobiety stroją fochy?

Serwis Sagio.pl przeprowadził 3-miesięczne badanie kobiecych… fochów. Z raportu jednoznacznie wynika, że uwielbiamy się obrażać, a fochowanie to naszym zdaniem najlepszy sposób na zwrócenie na siebie uwagi mężczyzny oraz manipulowanie nim. Większość ankietowanych kobiet potwierdza nawet z radością, że sprawia im to przyjemność i nie widzą nic złego w regularnym dąsaniu się na swojego faceta.  - Foch to rzecz naturalna dla każdej kobiety, dlaczego miałabym się tego wstydzić? – twierdzi Anita, 28-letnia prawniczka.

Z ankiety Sagio.pl wynika, że foch jest zazwyczaj reakcją na pewne męskie zachowanie… To środek do celu – niezawodny sposób na uzyskanie czegoś, na czym nam bardzo zależy albo uniknięcie czegoś na, co nie mamy aktualnie ochoty. Zdaniem wielu respondentek foch to nieodłączny element składowy każdej kobiety, idealna broń, gdy chcemy wpędzić faceta w poczucie winy, aby zaczął o nas zabiegać. 

Rodzaje fochów

Krótkie fochy są nastawione na odwrócenie uwagi faceta od naprawdę istotnej w danej chwili rzeczy lub własnego błędu popełnionego przed chwilą. Z kolei długotrwały foch to bezpośrednia reakcja na męskie ”złe„ zachowanie. Ma na celu dać mu nauczkę oraz wymusić soczyste przeprosiny, najlepiej zakończone jakimśdrobnym prezentem. Czasami strzelamy też fochy bez powodu, aby zobaczyć czy  ukochanemu jeszcze zależy na naszym związku. 

Metoda na focha

Panie biorące udział w badaniu stworzyły listę sposobów radzenia sobie z fochem, jednak jednogłośnie przyznały, iż tak naprawdę nie ma uniwersalnego, skutecznego sposobu. Każda kobieta jest inna, a każdy foch zupełnie wyjątkowy i niepowtarzalny.Facet może jednak złagodzić napiętą sytuację – najlepiej szybko przeprosić i przyznać się do winy. Później kupić prezent, wręczyć kwiaty, zabrać do kina, przeczekać i… nie zwracać uwagi :)

Opracowała Natasza Lasky

Zobacz także:

Dla kogo (tak naprawdę) stroją się kobiety?

Dla siebie, dla facetów czy dla innych kobiet? Najnowsze badania odkrywają prawdę!

Atrakcyjna sąsiadka – rywalka czy przyjaciółka?

Piękna, zgrabna dziewczyna z sąsiedniej klatki to dla wielu kobiet rywalka, a dla innych kandydatka na przyjaciółkę. Jak traktować seksowną sąsiadkę?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (99)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Facet
(Ocena: 1)
2015-09-20 14:00:20

re: Dlaczego kobiety stroją fochy?

Takie fochy stroja niedojzale panie i dziala to tylk ona osla albo siuska a nie faceta , rada jest prosta wysylamy partnerke do jej rodziny pakojemy torby i mowimy ze jak dorosnie to moze sie odezwac . Cale szczescie jest sporo madrych i dojzalych dotego dobrze wychowanych pan. Autorka tego bzdeta tez zalicza sie do tej pierwszej polowy padalcow ze tak powiem haha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Katrin
(Ocena: 5)
2015-04-23 20:53:32

re: Dlaczego kobiety stroją fochy?

Nie wszystkie kobiece "foszki" można załagodzić bukietem kwiatów czy wyjściem do kina. Przeważnie każdy facet nie wie co tak na prawdę chodzi partnerce kiedy ma "focha", ale taka prawda że kobiety nie fochają bez powodu. Słynny "foch" ma zadziałać na mężczyznę, który po nie odzywaniu się partnerki, nie odpisywaniu na smsy, nie mówieniu czułych słów( misiu, kochanie) stanowczo stwierdzi, że może naprawdę coś zle zrobił i że boi się stracić. Kobiety powinny pokazać że z nimi nie jest łatwo.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-26 13:28:53

po je ba ne jesteście wszystkie... nudzi wam się chyba i nie macie co ze soba zrobić. facet sie stara a wy jeszcze bardziej gadacie głupoty i jak toi wam źle i niedobrze i jakie nieszczęsliwe jesteście. wielki szacunek dla facetów z cierpliwością. chcecie żeby facet był przy was caly czas a tak nie może być bo KAZDY FACET POTRZEBUJE SWOJEJ PRZESTRZENI I CZASU DLA SIEBIE. kocha was na pewno jeśli przeprasza więc moglybysie powiedziec o co wam chodzi prosto z mostu a nie siedziec i gapic się w sufit i nic nie mówić

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-08 20:13:08

No a powiedzcie mi jak tu sie nie zdenerwowac gdy facet zapomina o wielu waznych rzeczach, gdy Cie wkurzy, obrazi, nie wroci na noc. Jak mozna sie nie wkurzyc? wiadomo ze lepiej jest nie robic awantury dlateg olpiej by ccicho i poczekac az facet zrozumie swoj błąd. To chyba normalne nie trzeba o tym pisac. To nie foch...uwaza, ze to jeden ze sposobow bardzo mądrych by uswiadomic partnerowi ze cos robi zle. FGakt ze o blache rzeczy nie powinnysmys ie obrazac ale jezeli chodzi o powazne juz sprawy to jak najbardziej ,, milczenie jest złotem,, ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-25 13:46:11

Głupszej się ustępuje...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-25 09:20:18

chyba was poje****

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-24 22:40:26

fochem to mozecie terroryzowac swoich starych

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-22 19:11:01

mam kuzynkę, jest tak zfochowana, ze czasem ochotę ja walnąć o ścianę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-17 10:17:50

Dokładnie. U mnie to jest znak, że LEKKO się wkurzyłam, że musi mnie udobruchać i wtedy wszystko będzie dobrze ;) Niestety on nie zawsze jest skłonny od razu to zrobić i wtedy jest wzajemne negatywne nakręcanie się...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-16 20:17:48

sama prawda. ;d

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz