Czy wybieramy partnerów podobnych do ojca?

13 Sierpnia 2016

Po wkroczeniu w dorosłość wiele kobiet wiąże się z mężczyznami, którzy z wyglądu i charakteru przypominają ojca, nawet jeśli nie był on wzorcem rodzicielstwa. Dlaczego?

partner podobny do ojca

„Gdy go poznałam, miał długie włosy Kiedy obciął się prawie na łyso, zauważyłam, że jest podobny do ojca. Byłam zaskoczona. Te same niebieskie oczy, krzaczaste brwi, nawet sylwetka. I tata, i Marek mają dobrze umięśnione klatki piersiowe i noszą bardzo krótko ostrzyżone włosy” – opowiadała kilka lat temu w „Pani” Dorota Miśkiewicz, wokalistka i córka saksofonisty jazzowego Henryka Miśkiewicza, wspominając, że ludzie często biorą jej ówczesnego narzeczonego, a obecnego męża Marka Napiórkowskiego za młodszego brata znanego muzyka.

W rodzinnym domu artystki ojciec często pomagał mamie w codziennych obowiązkach. Gdy wracał z koncertów, zawsze gotował i córka nigdy nie odczuwała, że to, co robi, jest niemęskie. Dlatego partnerstwa oczekiwała też od partnera.

„Marek trochę różni się od ojca charakterem . Jest bardziej niespokojnym duchem, ciągle go gdzieś gna, chce robić coś nowego. Jednak jest coś, co ich łączy – zarówno Marek, jak i ojciec traktują dom jak coś świętego, bardzo ważnego, o co trzeba dbać” – twierdziła Dorota Miśkiewicz.

Zobacz także: LIST: „Mam 24 lata i jestem prawiczkiem. Jak jej o tym powiedzieć?”

Internautka Karolina także przyznaje, że szuka mężczyzn podobnych do jej ojca. „Od zawsze czułam się przy nich bardziej bezpieczna. Kiedy facet daje mi poczucie bezpieczeństwa, jakie dawał mi ojciec, to jestem bardziej skłonna obdarzyć go zainteresowaniem, umówić się czy pozwolić na bliższe kontakty” – wyjaśnia.

„Mój partner jest na pierwszy rzut oka inny od mojego taty, ale jak się bliżej przyjrzeć przejawiają taką samą delikatność i pogodną rezerwę wobec szaleństw świata. Podoba mi się to, że cenią sobie rodzinę, są stali i wierni. Mają podobne priorytety, na szczęście nie jest to pogoń za kasą. I wiem, że mogę zawsze na nich liczyć, co jest dla mnie bardzo ważne” – podkreśla Jagoda.

Okazuje się, że kobiety często wybierają partnerów podobnych do ojców, którzy wcale nie stanowili dobrego wzorca. Jedną z nich jest Grażyna, wychowująca się w domu pełnym awantur i przemocy. Była to „zasługa” jej uzależnionego od alkoholu ojca. Co się okazało po latach? „Choć obiecywałam sobie, że znajdę kiedyś czułego i dobrego faceta, to zakochałam się w zaborczym gwałtowniku, który też nie wylewa za kołnierz. Często przez niego płaczę, ale nie potrafię odejść, bo wciąż jest dla mnie kimś bardzo ważnym. Zachowuję się dokładnie tak, jak moja matka” – opowiada Grażyna.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
3.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonimka
(Ocena: 5)
2016-08-15 12:27:18

Coś w tym jest... Niby świadomie nie chciałabym mieć faceta podobnego do ojca, ale jak się nad tym zastanawiam, mój obecny partner ma z nim wiele cech wspólnych. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-15 08:40:09

ja też nie chciałabym mieć partnera podobnego do mojego ojca, ze względu na jego trudny charakter (patrząc na związek rodziców), zresztą mama też nie jest bez winy) ale i tak jakaś dziwna siła pcha mnie w stronę mężczyzn którzy są do niego podobni ....choć wiem, że nie powinnam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonimka
(Ocena: 5)
2016-08-13 20:08:22

Gdybym miała wybrać takiego partnera jak mój ojciec to musiałby być alkoholikiem i damskim bokserem, który nie oszczędzał dzieci. NIE MA MOWY!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-13 09:26:57

Mogliście napisać jak to przerwać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 2)
2016-08-13 09:19:04

Nieprawda, nie chciałabym kogoś podobnego do mojego ojca.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
martyna
(Ocena: )
2016-08-13 19:23:16

Ja tak samo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-08-16 15:26:19

Ja- po części tak, po części nie. Mój Partner ma kilka podobnych cech, ale wad mojego Ojca na szczęście nie ma(np. ciche dni).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1