Czy lubisz seks oralny?

02 Kwietnia 2017

W powszechnej opinii takie zabawy dostarczają przyjemności przede wszystkim facetom. Czy tak jest rzeczywiście?

fellatio

Z badań wynika, że Polki lubią seks oralny, ale przede wszystkim wobec siebie. „Odwzajemniają go, ale nie na poziomie zafascynowania. Chociaż to się zmienia, młodsze pokolenia dziewcząt podchodzą już do tego inaczej, coraz częściej lubią tę formę pieszczot wobec partnera” – tłumaczy znany seksuolog, prof. Zbigniew Lew-Starowicz w książce „Lew-Starowicz o kobiecie”.

Jego słowa potwierdzają wyniki sondażu przeprowadzonego przez TNS Polska w ramach kampanii „Nie łykam, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o antykoncepcji”. Okazuje się, że dla 85 proc. mieszkanek naszego kraju oralne zaspokojenie partnera to najbardziej znana i jednocześnie najczęściej podejmowana aktywność seksualna. Zwykle jednak bez wytrysku do ust, choć 69 proc. ankietowanych kobiet chętnie by tego też spróbowała.

Zobacz także: Historie bez happy endu. Przespałam się z nim, a on...

Problem w tym, że seks oralny wciąż stanowi temat tabu w wielu polskich parach, choć teoretycznie powinno być to przecież całkiem łatwe. „Jeśli związek jest partnerski i ludzie są przyzwyczajeni do tego, żeby ze sobą rozmawiać szczerze, to nie będą mieli z tym problemów. Mogą sobie swobodnie powiedzieć, że lubią seks oralny, pieszczoty lub coś jeszcze innego” – przekonuje Lew-Starowicz w książce „Kocha, lubi, pragnie”.

Jednak w praktyce faceci mają opory, by poprosić kobietę o zaspokojenie oralne. „Strasznie to lubię, a moja dziewczyna rzadko zapuszcza się w te rejony. Mam wrażenie, że ją to trochę obrzydza, a może nawet poniża, dlatego nie poruszam tego wątku” – przyznaje Andrzej.

Dlaczego jest z tym taki problem? Znów oddajmy głos seksuologowi. „Polki zaledwie tolerują członek partnera; jeśli lubią, to najwyżej w stopniu umiarkowanym. I tak jest zdecydowanie lepiej niż kiedyś. Jeszcze po drugiej wojnie światowej seks oralny wobec mężczyzn był uznawany za dewiację, w niektórych krajach był prawnie zakazany. Teraz jest traktowany jak normalna forma pieszczot” – wyjaśnia Lew-Starowicz. „Oczywiście, zdecydowanie więcej mężczyzn lubi seks oralny, i to w obie strony – również wobec kobiet” – dodaje ekspert.

Polki lubią, gdy partner zaspokaja je w ten sposób. Blisko 90 proc. kobiet wykazuje zdolność do osiągania rozkoszy podczas stymulacji oralnej lub manualnej. A jak to działa w drugą stronę? „Nie kręci mnie jakoś branie do buzi członka. Na samą myśl o tym robi mi się trochę niedobrze. Chciałabym się przełamać, ale nie potrafię, choć wiem, że mój facet bardzo na to czeka. Na szczęście myślę, że i tak czuje się zwykle zaspokojony po naszych figlach” – opowiada Agnieszka.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-03 22:38:08

Ja tez lubie robic lodzika swojemu mężowi ale również nie przepadam jak on mnie liże zdecydowanie wole palcem :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-03 08:05:40

ja jestem bi i o ile uwielbiam pieścić oralnie kobiety, o tyle robienie loda strasznie mnie obrzydza

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-02 19:19:37

Lubie wszystko, co ma związek z seksem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-02 15:22:21

Lubię, ale bez przesady. On chciałby codziennie, A tak często to mi się nie chce.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-02 12:38:44

Lubię loda, lubię się czuć jak posluszna suczka spelniajaca przyjemnosc swojemu panu, uwielbiam to!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-02 11:11:35

Często zaspokajam partnera w tensumie sposób. Z reguły bardzo to lubię :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-02 10:53:36

Uwielbiam robić loda swojemu facetowi, strasznie mnie to kręci ale nie przepadam za minetką.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-04 16:46:43

W mlodosici uprawialam sex z bratem mialam wtedy14lat,zaczelo sie od obciagania penisa on wzamian minetke doprowadzajac mnie do-orgazmu,bylo siwjetne przezycie.Po jakims czasie mielismy pelne stosunki,pod koniec koniczylam ustami polykajac-sperme.Kochalismy sie razem ponad 5lat,Wyszlam zamaz to samo stosujemy z mezem,obciagam zawsze zwytryskiem polykajac-sperme.Jadwiga tel 603 072 779 pogadamy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1