Czy otyła kobieta może być seksowna?

09 Maja 2009

Osoby z nadwagą często mają ogromny problem ze znalezieniem odpowiedniego partnera, a co za tym idzie - gorzej radzą sobie z budowaniem swojej seksualności.

Czy otyła kobieta może być seksowna?

Seksualność to niezwykle istotna sfera życia każdego człowieka, wiążąca się z pragnieniem nawiązywania więzi z ludźmi i tworzenia z nimi trwałych relacji uczuciowych. Stanowi źródło silnych doznań, których nie można przekazać werbalnie, sprawia, że partnerzy stają się silnie emocjonalnie ze sobą związani. Spełnienie może jednak nastąpić wyłącznie wtedy, gdy pożądanie psychiczne idzie w parze z możliwościami fizycznymi. Dlatego w przypadku otyłości niezwykle często dochodzi do pojawienia się zaburzeń na tle seksualnym.

Pierwsze trudności występują już na etapie poszukiwania stosownego partnera. Nie da się ukryć, że wygląd zewnętrzny ma ogromny wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani, a fizyczna atrakcyjność decyduje o pierwszym wrażeniu i o ewentualnym nawiązaniu znajomości. Zgodnie z wynikami badań, pogląd na temat drugiej osoby wyrabiamy sobie w ciągu 3 sekund, przy pomocy zmysłu wzroku. Dopiero w późniejszych fazach może dojść do wspólnej konwersacji i ewentualnych dalszych kontaktów, które mogą doprowadzić do pojawienia się uczucia.

Osoba z nadwagą, chcąca znaleźć partnera, musi zwalczyć w sobie zaniżoną samoocenę, która pojawia się zarówno w efekcie braku samoakceptacji, jak i poczucia braku akceptacji ze strony otoczenia. Tym sposobem stany obniżonego nastroju są często wśród osób otyłych elementem codzienności.

W dzisiejszym świecie atrakcyjna aparycja jest niezwykle istotna. W życiu zawodowym ułatwia znalezienie pracy, pomaga w awansach, w życiu osobistym sprawia, że poszukiwania drugiej połowy nie grożą licznymi rozczarowaniami i miłosnymi zawodami. Osobom, szczególnie kobietom, z nadwagą często towarzyszą uczucia takie jak wstyd, lęk przed niezadowoleniem partnera i przekonanie o własnej nieatrakcyjności. To nie sprzyja swobodzie i rodzi napięcia w związku. W wyniku tego rodzaju emocji Osoba z nadwagą jest przekonana, że nie zasługuje na przyjemności i w efekcie nie potrafi czerpać z seksu przyjemności.

Problemem może być także obniżone libido. To częsta przypadłość wśród „grubasów", której przyczynami są stany depresyjne, przyjmowanie leków na nadciśnienie czy zmieniona dynamika uwalniania insuliny, co prowadzi do cukrzycy.

Nie można zapominać także o trudnościach czysto mechanicznych, które niekiedy uniemożliwiają odbycie stosunku. Gdy obwód brzucha, ud oraz pośladków utrudnia igraszki, wskazane jest podejmowanie zastępczej aktywności - oralno-genitalnej lub stosunki włoskie albo hiszpańskie.

Jak kobieta z nadwagą może poprawić jakość swojego życia seksualnego?

Przede wszystkim należy zacząć likwidować przyczyny takiego stanu rzeczy. W tym celu warto zgłosić się do specjalisty dietetyka, który zaproponuje nam stosowną do wieku i trybu życia dietę odchudzającą (być może nawet tabletki zmniejszające łaknienie lub zabieg chirurgiczny), a także rozpisze nam codzienny trening, by nie był zbyt forsowny, ale pomagał efektywniej spalać tłuszcz. Regularne ćwiczenia poprawią kondycję i wydajność organizmu, a to przełoży się na jakość naszego życia seksualnego, które niewątpliwie wymaga pewnego stopnia wytrzymałości fizycznej. Mając świadomość niedoskonałości ciała, nie wolno zamykać się w czterech ścianach, ale wręcz przeciwnie - aktywne życie płciowe jest bodźcem do produkcji hormonów.

Zobacz także:

Najgrubsza kobieta świata karmi niemowlęta w McDonaldzie!

Całkowicie nieodpowiedzialne zachowanie kobiety, której życie jest zagrożone przez skrajną nadwagę. Naraża swoje dzieci na podobną przyszłość.

Leczenie otyłości być może będzie refundowane

Pomysł posłanek PO ma gwarantować osobom otyłym leczenie na poziomie w polskich szpitalach i to za darmo!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (1088)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

zieloniczka
(Ocena: 5)
2015-02-27 16:08:08

re: Czy otyła kobieta może być seksowna?

Spoko art, serio podpowiedział mi jak się nie załamać mając nadwagę. Moim zdaniem odpowiednio dobrana bielizna to jest to. Pokazywali to kiedyś w ddtvn. W efelina wiem, że koleżanka kupowała bieliznę modelująco i świetnie wyglądała.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Niebieska
(Ocena: 5)
2015-03-08 17:30:42

Co rozpowiadasz o mnie na forum? Jutro nie oglądamy razem telewizji wredoto gruba!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
89dream
(Ocena: 5)
2015-03-21 23:11:31

coś więcej o tej modelującej?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
dzida
(Ocena: 5)
2015-03-24 11:19:53

każda może być seksowna. Tylko trzeba chcieć. Ja też zaczęłam modelować swoją sylwetkę odpowiednią bielizną. Polecam materiały na yt o dobrze rozmiaru.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-06 13:26:10

jasne dla mnie tak

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-01-26 20:07:46

Oczywiście, że może. Piękno jest w oczach patrzącego. Zresztą, seks z kobietą otyłą jest cudowny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-06-12 23:49:47

podoba mi sie to co jest napisane

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-08-24 08:02:37

OTYŁA KOBIETA NIGDY NIE BĘDZIE SEKSOWNA . KONIEC I KROPKA

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-06 19:56:34

Tutaj wpisz treść komentarza...bllleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-24 17:28:07

To jeszcze raz ja, chce dodać, że podobnie jak ktoś już tu napisał. Za chude kobiety tez nie są sexy. Nie będzie mi się podobał wygłodzony wilk, albo kobietka która je cztery wiadra kurczaków. Sexy są ludzie normalni, albo z lekką nadwagą, ale nie lekką otyłością.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-03-24 17:24:11

Ja jestem facetem i otyła kobieta nie może być seksowna. Otyła! A taka, co ma lekką nadwagę to może. Bo szczerze mówiąc, to grubasy tylko mówią, że np. facet to powinien mieć trochę brzucha, albo, że kobieta powinna mieć trochę ciała. Normalny człowiek tak nie myśli, to tylko ludzie grubi dodają ideologię, do swojego spasienia. Pozdrawiam serdecznie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-01 16:27:22

Według mnie otyłe baby na siłę próbują być seksowne, zaistnieć w modelingu itd. Otyłość jest niezdrowa, tak samo jak za chude kobiety.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Alka
(Ocena: 5)
2014-03-01 18:00:04

Anonim,jestes tutaj bardzo aktywny.Wiele jest twoich wpisow.Ten wlasnie jest z data 1 stycznia.Jest pierwszy dzien nowego roku,a ty tutaj piszesz przedstawiajac swoje racje.Musisz byc bardzo samotny.A moze jestes otyly lub masz inna wade.Daj sobie spokoj z tymi madrosciami.Jestes sam.Smutno

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-13 11:52:16

Jezu czy wy nie rozpoznajecie czegoś takiego jak rozstępy?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-11 02:58:12

Tu taj wpisz treść komentarza...prawda urodziłam 5 dzieci -córka ma 20 lat .syn 19 ,9letnie bliźniaki i 5 letnią Kamile -po tylu ciążach po prostu nie umie schudnąć -jak patrze na siebie w lustrze to mnie kurwica bierze

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz