Dlaczego faceci z niebieskimi oczami podobają nam się najbardziej?

07 Sierpnia 2016

A może wolisz, gdy mężczyzna ma inny kolor oczu?

kolor oczu mężczyzny

Gdy TNS  OBOP spytał Polski, na jakie męskie cechy zwracają szczególną uwagę, wymieniały przede wszystkim charakter i osobowość, a także sposób bycia, spontaniczność, otwartość, optymizm, poczucie humoru, pasje oraz zainteresowania. Zaledwie 6 proc. ankietowanych kobiet wskazało na znaczenie wyglądu.

Czy rzeczywiście wrażenia wizualne nie są ważne? Chyba jednak nie do końca, ponieważ liczne badania wskazują, że idealny facet, oprócz wspomnianych powyżej cech charakteru, powinien być wysoki, szczupły, zawsze ogolony i ładnie pachnący. Dobrze, żeby miał pełne i zmysłowe usta, białe zęby oraz zadbane dłonie.

Jest jeszcze jeden istotny szczegół męskiej fizjonomii, który działa na większość kobiet. Oczy. Przekonał się o tym legendarny amerykański aktor Paul Newman, nazwany często właścicielem najpiękniejszych błękitnych źrenic w historii kina, choć on sam źle znosił zachwyty nad swoją urodą. „Kiedy ktoś mówił: No, pokaż te dwa błękity, miałem ochotę wyjąć oczy i podać mu je do ręki” – żartował w jednym z wywiadów.

Newman celowo chodził w ciemnych okularach, a proszony o ich zdjęcie zwykle udawał, że nie słyszy. Gwiazdor zaproponował nawet, żeby po śmierci na jego nagrobku napisano: „Tu spoczywa Paul Newman, zmarł jako nieudacznik, bo jego oczy zrobiły się brązowe”.

Zobacz także: Idealna różnica wieku w związku istnieje! Ile lat może nas dzielić?

Czy niebieskie oczy rzeczywiście najbardziej działają na kobiety? „Uwielbiam błękitne spojrzenie mojego faceta. Zakochałam się w nim dwa lata temu i do dziś mi nie przeszło” – pisze Dominika. Ewa także lubi ten kolor oczu, nieprzypadkowo jej największym idolem jest odtwórca roli Jamesa Bonda, czyli Daniel Craig. „Na ścianie w moim pokoju wisi jego wielki plakat. Dzięki temu codziennie na mnie patrzy tymi swoimi pięknymi ślepiami” – śmieje się Ewa.

Magda woli spojrzenie Keanu Reevesa. „W jego brązowych oczach jest jakiś ukryty smutek, melancholia i głębia. Po prostu są piękne” – przekonuje. Bożena jest natomiast wielbicielką urody Brada Pitta. „Jego oczy są po prostu niesamowite. Czasami straszne, innym razem łagodne i niewinne. Można się w nich zadurzyć bez pamięci” – twierdzi.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
3.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-09 15:32:04

Hm, ja lubię facetów z jasnymi oczami, tak więc mogą być i niebieskie i szare i zielone (lub ich mieszanki). Za to nie daję wiary tym pseudo badaniom, jakby kolor oczu miał coś wspólnego z charakterem, ale może się nie znam...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-08 23:24:13

Kocham piwne oczy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2016-08-08 08:28:26

"Źrenice niebieskie" :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-06 10:05:22

Serio? Żeby nie odróżniać źrenicy od tęczówki?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-08-07 07:42:21

Chyba mamy zbyt wysokie oczekiwania co do tej niszowej strony.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-06 10:03:13

Kwestia gustu, mi się niebieskie oczy właśnie podobają najmniej. Zdecydowanie bardziej podobają mi się u facetów brązowe i zielone oczy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1