Czy kobiety są tak samo naiwne jak mężczyźni?

19 Marca 2009

Kilka dni temu na jednej ze stron internetowych można było przeczytać szowinistyczny artykuł: „Kobiety są naiwne. Oto dowód!”, jednak kij ma dwa końce...

Czy kobiety są tak samo naiwne jak mężczyźni?

Tekst „Kobiety są naiwne. Oto dowód!” został oparty na prawdziwych danych i historii przestępstwa, które jego ofiarom nie przynosi chluby, jednak tezy w nim zawarte można spokojnie wrzucić do jednego worka z tymi, że kobiety mają mniejsze mózgi, itd.

Autor, Daniel Nogal, przytoczył historię przestępczego procederu rodem z południa Europy, a konkretnie Włoch, którą opisała „Rzeczpospolita”. Biografia Vanny Marchi zaczyna się niewinnie, a potem stopniowo zaczyna nabierać kolorów. W 1996 roku wraz z córką Stefanią i 17-letnim Brazylijczykiem, Mario Do Nascimento, założyła firmę, która specjalizowała się w sprzedaży produktów ezoterycznych. Ich zastosowanie było banalnie proste - miały leczyć, pomóc wygrać w totka, osiągnąć życiowe szczęście albo przynieść powodzenie w interesach. Żerowali na naiwności i przesądności nabywców.

W miarę rozwoju, zaczęli sprzedawać mikstury. Ich głównym składnikiem była sól, a klient miał ją rozpuszczać w wodzie. Jeśli nie udało się tego zrobić, był to bardzo zły znak. Oczywiście, skład skompletowano tak, aby całkowite rozpuszczenie nie było możliwe. Dlatego Vanna Marchi i jej wspólnicy wymyślili potężny amulet, który można było u nich zakupić. Jeśli i on nie pomógł, ostatnią deską ratunku były czary brazylijskiego szamana. W miarę podnoszenia poprzeczki problemu koszty jego niwelowania odpowiednio wzrastały.

Jedna z ofiar - kobieta - w ciągu roku wydała niemal 300 tysięcy euro na ratowanie rodzinnego szczęścia. Policja obliczyła, że przestępcy w ciągu kilku lat procederu wyłudzili od 300 tysięcy klientów 33 miliony euro.

Dla autora jest oczywiste, że głównymi klientkami oszustów były kobiety. Możemy przeczytać między innymi piękne podsumowanie z gatunku "jestem macho i jem tylko surowe mięso":

„Ktoś powie, że naiwność i wiara w magię to w takim razie cecha szczególna Włoszek, w innych krajach - w takiej Polsce, na przykład - kobiety trzymają się z dala od takich głupot. Serio? A widzieliście kiedyś kobiece pismo bez horoskopów?”

Skoro już jesteśmy przy naiwności, to jako kontrę wobec ezoterycznych przesądów trzeba postawić wszelkie sekstelefony. Panowie spragnieni kontaktu z pięknością z ogłoszenia czy ekranu, gotowi są płacić po kilka, a nawet kilkanaście złotych za minutę, aby wysłuchiwać, jakimi są wspaniałymi kochankami i jaki duży mają penis. Nie, to już nie jest naiwność, to należy nazwać głupotą i kompleksami.

Zobacz także:

PSYCHOTEST: Co mówi o tobie twój ślubny bukiet?

Wasze listy: „Czy mam usunąć tę ciążę?!”

Gwiazdy w sidłach anoreksji!

Joanna Martel

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (72)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-28 10:51:00

Chcialabym powiedziec ze ten caly materiam o naiwnosci pisze mezczyzna wiec (Autor, Daniel Nogal,) wiec co on moze powiedziec o meskiej naiwnosci?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-01 17:57:00

Jak to czesciej?Kobiety?Faceci?Chyba stosunek musi byc 1:1 chyba ze jest to wlasna reka,rura wydechowa samochodu albo ryba,na ktore faceci jezdza.Aha,moze przydrozna koza.Co za brednie wymyslacie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-01 02:48:00

mężczyźni zdradzają częściej. potwierdzone. niestety, drodzy panowie, musicie się pogodzić z tym, że jesteście ostatnimi świniami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-25 23:36:00

taaa kobiety czesciej zdradzają? pewnie kobiety to samo zło, a mężczyźni to dobry, grzeczny, miły, przyjazny, wierny i kochający gatunek, bez przesady, to traktowanie ludzi gatunkowo to żałosne. Tak samo mężczyźni zdradzają jak kobiety, może cześciej, może rzedzaiej, to zależy od człowieka i jego psychiki a nie od gatunku tak samo z naiwnością, może być naiwny facet, któremu da sie wcsnąć największe kity i naiwna kobieta iwierząca we wróżki. Jednak i kobiety i mężczyźni to tylko ludzie, popełniający błędy, myślący może różnie ale nie różniący się tak bardzo. To pisanie, że kobiety są naiwniejsze, mniej wierne jak kolega pode mną tudzież gorsze, słabsze jest naprawde żałosne, mężczyźni chca się dowartościowac pisząc że sa lepsi czy jak? nie kumam xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-23 17:33:00

raczej kobiety sa naiwne??? to one cześciej zdradzają

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-22 22:42:00

Wiecie co, jesteście (bez obrazy) tak samo naiwni jak ja. Ten tekst nie wymagał aż takich komentarzy. "Uderz w stół a nożyce się odezwą." Ludzie mogą sobie mówić co chcą ale wy wiecie swoje, więc po co było tyle tego?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-22 21:42:00

Dlaczego "wyłudzili"? przecież ludzie z własnej woli im płacili:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-21 15:45:00

[quote="Nutty7"]Ten Nogal chyba w pysk chce..[/quote] oj tak, z pewnością to prawda. bardzo chce i dlatego rzuca się na wodę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-21 12:05:00

ja jestem naiwna xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-20 19:29:00

Czy wiesz może jakie masz (poziom inteligencji) ? Czy Twoj poziom inteligencji jest większy od inteligencji Dody? Jeśli nie to sprawdź się: http://w w w.i q-test.pl/#50328 (połącz literki w adresie w w w :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz