Czy kobiety lubią intelektualistów?

29 Lutego 2016

Oto odwieczne pytanie: wolimy mężczyzn spod ciemnej gwiazdy czy oczytanych intelektualistów? Szczególnie tym drugim warto dobrze się przyjrzeć.

iloraz inteligencji

Jamie Dornan, czyli filmowy Christian Grey, został wybrany najseksowniejszym mężczyzną ubiegłego roku przez magazyn „Glamour”. Drugie miejsce zajął Benedict Cumberbatch, a trzecie – Tom Hiddleston. W czołówce znaleźli się również m.in. Robert Pattinson, Henry Cavill, Jared Leto, Pharrell Williams. Docenieni za urodę panowie zwracają uwagę tajemniczym wyglądem, urokiem osobistym, męskością. Próżno wśród wyróżnionych szukać typowych intelektualistów. Czy może to oznaczać, że pociągający wygląd i charyzma robią na nas większe wrażenie niż wiedza, oczytanie, intelekt?

Co odstrasza facetów w naszym zachowaniu? (WSTRĘTNE NAWYKI)

Intelektualistom książkę poświęcił Paul Johnson, angielski historyk i dziennikarz, autor książek popularnonaukowych z zakresu historii XX wieku, dziejów kultury i religii. Johnson uważa, że przez ponad dwa ostatnie stulecia wpływ intelektualistów stale wzrastał. „W swoich wcześniejszych wcieleniach – jako kapłani, uczeni w piśmie i wróżbici intelektualiści od początku dziejów zgłaszali roszczenie, by przewodzić społeczeństwu” – pisze w książce „Intelektualiści” (wyd. Zysk i S-ka 2014). Historyk zastanawia się, jacy są i byli intelektualiści: rozpieszczeni? Egoistyczni? Czy to oportuniści? Manipulatorzy? A może tchórze, skąpcy, kobieciarze? Czy mieli prawo pouczać? Jak traktowali kobiety? I czy zasady głoszone publicznie stosowali w życiu prywatnym?

Ocena intelektualistów nie jest jednoznaczna; inteligentni, oczytani mężczyźni z jednej strony zwracają uwagę kobiet wiedzą i erudycją. Z drugiej strony mogą być zarozumiali, nieprzyjaźni, zamknięci w sobie, egocentryczni. Zgodnie z definicją intelektualista to osoba odznaczająca się rozwiniętą inteligencją i bogatą wiedzą – w życiu kieruje się raczej intelektem niż emocjami.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Malewska
(Ocena: 5)
2016-03-01 00:17:36

re: Czy kobiety lubią intelektualistów?

Książka "50 twarzy Greya" jest jaka jest,to wiemy raczej wszyscy, ale na pewno nie można zarzucić głównemu bohaterowi braku intelektu... Koleś, ograniczając pomoc ze strony wpływowych rodziców do minimum, rozkręca własnymi siłami wielką firmę, wymagającą sporej wiedzy logistycznej, finansowej i ekonomicznej, by nią korzystnie dowodzić i rozwijać, słucha muzyki klasycznej ( o ile pamiętam, wśród ulubionych kompozytorów Christiana znajduje się między innymi świetny kompozytor brytyjski okresu renesansu Thomas Tallis), jest stałym bywalcem opery i teatru, wspiera organizacje charytatywne, świetnie gra na pianinie... Można tej postaci zarzucać nierealność, ale na pewno nie to, że nie jest intelektualistą, bo jest i to typowym :-) To naprawdę nie jest tzw. " typ drwala" ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-29 02:24:08

re: Czy kobiety lubią intelektualistów?

aha czyli jak ktoś jest inteligentny to nie może być atrakcyjny ani rozrywkowy?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-02-29 19:03:59

intelektualista to taki styl życia, samo bycie inteligentnym jeszcze nie czyni intelektualistą :) ale tak, można być przy tym atrakcyjnym czy rozrywkowym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1