Psychologia związku: Chyba jestem z toksycznym facetem

21 Lutego 2018

Czas na prawdę.

toksyczna relacja

Często słyszymy o toksycznych osobach, ale niezbyt dobrze wiemy, co się kryje pod tym pojęciem. Można wymienić kilka cech, które świadczą o tym, że mamy z nią do czynienia. Pierwsza to zbyt duże gadulstwo. Jeżeli ktoś więcej mówi, niż słucha, to powinno być dla ciebie ostrzeżenie, że coś jest nie tak. Pod toksyczność podchodzi również robienie z siebie ofiary. Dana osoba w ogóle nie bierze odpowiedzialności za swoje czyny, zawsze obwinia za nie innych. Jeżeli zauważyłaś, że pewne kontakty sprawiają, że rośnie w tobie poczucie winy, prawdopodobnie masz do czynienia z toksykiem.

Toksyczne osoby są również mistrzami manipulacji i roznoszenia plotek. Mogą nie tylko opowiadać o tobie niestworzone historie, ale również nastawiać przeciwko tobie otoczenie. Są w stanie tak zmanipulować innych, że nikt ci nie uwierzy. W przypadku toksycznych osób można też mówić o kontroli, którą chcą rozciągnąć nad innymi oraz jawnym krytykowaniu decyzji, które podejmują.

Toksyczną osobą może być członek naszej rodziny, szef, przyjaciel, a także partner. Na niektóre relacje nie mamy aż tak dużego wpływu i trudno się od nich uwolnić, ale czasami jest to możliwe. Naprzykład jeżeli chodzi o życiowego partnera. Zdarzają się sytuacje, gdy kobiety przez wiele lat tkwią w relacji z toksycznym człowiekiem. Na dodatek mają przeświadczenie, że to z nimi jest coś nie tak. Czują się winne. Prawda może być zupełnie inna.

Oto zachowania u faceta, które powinny cię zaniepokoić.

Zobacz także: Jakich mężczyzn pragną dwudziestolatki?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-21 16:13:44

dla osob ktore tkwia w takich zwiazkah polecam ksiazke "Ciche dramaty 4 scian" da Wam do myslenia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-02-21 01:59:09

Miałam pecha być w takim związku. Na szczęście wydostałam się. Nie życzę nikomu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ewe
(Ocena: 5)
2018-02-21 15:39:51

Ja też. Zgadza się wszystko. Uwolniłam się kiedy powiedziałam bliskim prawdę, przestałam go wybielać i udawać jak jest dobrze, oni dali mi siłę. Nie oceniajcie takich jak ja. Tacy ludzie dopiero po czasie pokazują swoją prawdziwą twarz, niszczą człowieka od środka, krok po kroku, nawet nie zauważa się kiedy życie staje się piekłem.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1