Czy feromony naprawdę działają?

10 Grudnia 2009

Czy zastanawiałaś się kiedyś w jaki sposób skutecznie uwieść mężczyznę? Dlaczego niektóre kobiety nie mają z tym problemu, a inne, pomimo swej atrakcyjności, wręcz przeciwnie? Sekret tkwi w feromonach.

Czy feromony naprawdę  działają?

Wiele z nas na pewno zastanawia się, dlaczego mniej atrakcyjne kobiety często mają większe powodzenie wśród mężczyzn, niż te uważane za ładniejsze. Zdarza się, że panie o przeciętnej urodzie wprost nie mogą opędzić się od adoratorów. Dlaczego tak się dzieje? O ile kwestia ta jest jasna, jeśli doceniamy osobowość i cechy charakteru, to jednak z jakiego powodu niektórzy mężczyźni jak magnes lgną do dopiero co poznanych kobiet? Rozwiązaniem tej zagadki mogą być feromony.  

Są to skomplikowane substancje chemiczne produkowane przez wszystkie organizmy żywe. Pełnią  wiele funkcji, ale główną z nich jest rola swoistego komunikatora ( zwłaszcza tzw. feromony płciowe). Niewidoczne, bezwonne, niewyczuwalne, wpływają na przedstawicieli odmiennej płci podświadomie. Możemy sami być pod ich wpływem, nie zdając sobie nawet tego sprawy. Jak działają? Wywołują niekontrolowane zachowania reprodukcyjne bądź socjalne. Podobno, gdyby nie substancje chemiczne zawarte w kosmetykach, takich jak mydła, kremy czy perfumy, nasze własne feromony byłyby tak intensywne, że nie byłoby konieczne ich dodatkowe używanie. Niektórzy uważają, że ich działanie opiera się raczej na efekcie placebo, inni pokładają w nich duże nadzieje. Chociaż istnienie ludzkich feromonów jest nadal kwestią sporną i nie do końca zbadaną (od 1986 roku istnieje kilkadziesiąt doniesień naukowych na ten temat), to biznes oparty o ich sprzedaż kwitnie.  

Co oferują sprzedawcy feromonów? Większą pewność siebie, otwartość w kontaktach międzyludzkich a także zainteresowanie płci przeciwnej. Gwarantują, że ich zastosowanie ułatwi i umili twoje życie. Podobno, dzięki nim możemy wydawać się nie tylko bardziej atrakcyjni, ale również bardziej kompetentni i wiarygodni. Sprzedawcy polecają je przede wszystkim tym, którzy chcą mieć większe powodzenie oraz… akwizytorom, przedstawicielom handlowym i biznesmanom. Wzmocnienie pożądanych cech ma przynieść sukces. I tu w bajeczny świat zwycięzców wkracza etyka.  

Czy etyczne jest wpływanie na innych dzięki podświadomości? Trudno tu o jednoznaczną odpowiedź. Zdobywanie partnera i flirt choć odrobinę muszą być grą. Aby wzbudzić zainteresowanie swoja osobą pokazujemy się z jak najlepszej strony – stroimy się, malujemy, uśmiechamy. Gdy używamy feromonów okazuje się, że nie dla wszystkich reguły gry są takie same. Nie od dziś jednak wiadomo, że jeśli chcemy wygrać, wszystkie chwyty są dozwolone.  

Anna Kruszewska  

Zobacz także:

Udaremnij atak rywalki Sposoby na to, jak pozbyć się niechcianej konkurentki.

Jak znaleźć męża? Gdzie powinnaś szukać tego jednego jedynego?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (55)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

doradca
(Ocena: 5)
2016-09-04 11:47:22

na rynku jest dużo niedziałających produktów ale wystarczy że ktoś sprawdzi feromony na porównywarce produktów drogeryjnych żeby uniknąć podróbek! Najgorzej to kupować w ciemno

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-07-12 19:22:36

re: Czy feromony naprawdę działają?

Zależy gdzie kupujecie, z tego co wiem tylko na pherowin.pl jest maksymalne stężenie, w innych te feromony wsytępują w minimalnych ilościach i mieszane są ze zwykłą wodą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Waldek34
(Ocena: 5)
2015-05-28 08:43:06

re: Czy feromony naprawdę działają?

Ja przez jakiś czas używałem feromony Hikua, kupiłem je na stronie Erozkosz.pl. Myślałem, że takie rzeczy nie działają, ale wypróbowałem na sobie i poczułem efekty. polecam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
gosc
(Ocena: 5)
2014-09-07 23:10:35

re: Czy feromony naprawdę działają?

Uwaga! Ostatnie dwa posty to po prostu reklama.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
detenka
(Ocena: 5)
2014-03-27 12:53:45

re: Czy feromony naprawdę działają?

Na moje oko działają ! Sama używam od jakiegoś czasu i muszę przyznać, że nigdy nie miałam takiego powodzenia u facetów jak teraz :D Gdy mam je na sobie czuję się seksowniej, bardziej pewna siebie i co najważniejsze udało mi się poderwać faceta jaki kiedyś nie zwracał na mnie uwagi ;) Używam feromonów w perfumach LOVE & DESIRE ;) Nie są takie drogie ale myślę, że są warte swojej ceny. Ładny kwiatowy zapach. Kupuję je w sklepie internetowym. W feromarket.pl widziałam ostatnio spore promocje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-05-01 07:03:54

Oczywiście, że działają. Trzeba tylko wybrać dobrą firmę, która ma feromony wysokiej jakości. Znalazłem tają stronę z informacjami o feromonach www.feromony.intymne.cba.pl Zawarte tam informację mnie przekonały i zakupiłem flakonik. TO JEDNAK DZIAŁA !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-14 21:28:55

buahahah a ja studiuje farmacje i powiem wam że mieliśmy wyklad i te feromony sa dla naiwnych i tepych dziewczyn bo to nie działa! działa tylko na owady:D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-14 23:38:33

ale na wykładzie zapomnieli wspomnieć że swoje zdanie wyrażamy w sposób kulturalny nie wyzywając innych od "tępych"? :) pewnie zapomnieli wiec ja przypominam ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-01-06 21:51:53

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-13 19:14:03

mocne xd

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-13 10:14:18

hahahahahaha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-12 20:34:28

hahaha jesteś też niesamowicie snobowata xD a tak wogóle to skoro masz je w dupie to ja się zastanawiam co sie dzieje kiedy te feromony sie z niej wydobywają xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz