Czego uczy nas rozstanie? 7 cennych lekcji

21 Czerwca 2018

Dzięki niemu możesz się wiele nauczyć!

rozstanie

Rozstania z życiowymi partnerami mają wiele wspólnego z życiowymi porażkami. Pomijając aspekt uczuciowy czy honorowy, warto dodać, że uczą nas. Są doskonałą lekcją życia. Mądre osoby są w stanie wyciągnąć z niej wiele informacji o sobie samych, które okażą się pomocne w przyszłości. Dzięki temu nie popełnią drugi raz tych samych błędów.

„Mój facet dowiedział się, że kiedyś miałam sponsora” (Historia Kamili)

Poniżej znajdziesz argumenty świadczące o tym, że rozstanie miłosne może obrócić się na twoją korzyśc. Nie tylko w takim przypadku, kiedy facet okazuje się draniem. Przeczytaj je zwłaszcza wtedy, kiedy znajdujesz się w rozpaczy i wydaje ci się, że już nigdy nie będziesz szczęśliwa. Przekonasz się, że cierpienie, które ci doskwiera, może zostać przemienione w dobro. Jeśli tylko zechcesz spojrzeć na sytuację z innej strony.

Czego uczymy się dzięki rozstaniom?

Poznajesz siebie

Będąc w związku często zapominamy o sobie. Idziemy na kompromisy i przestajemy myśleć o naszych marzeniach i ulubionych sposobach spędzania czasu. Dopiero po rozstaniu uświadamiamy sobie, co straciłyśmy. Zaczynamy na nowo odkrywać siebie.

Po rozstaniemu możemy też przeanalizować popełnione błędy. Widzimy wyraźnie, jak reagujemy w niektórych sytuacjach. Po czasie wyciągamy z tego wnioski i wiemy, czego unikać w kolejnym związku.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Jacek
(Ocena: 5)
2018-07-02 18:25:35

Samotność po przejściach. Ku … Rozmawiają dwie przyjaciółki: - Wiesz, rozwodzę się z Romkiem… - Dlaczego ? - Bo nie daje mi tego czego chcę… - A czego Ci nie daje? - Nie wiem, bo mi tego nie daje…

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-21 13:59:26

Że miłość do trzech lat uszczęśliwia, a poźniej niszczy...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-21 19:48:31

Boze, dokladnie. Jestem juz w trzecim zwiazku, w ktorym bede miec rocznice trzech lat i znowu mam kryzys. Niby jest miedzy nami idealnie, ale ja chyba po prostu przestaje kochac... I nie wiem co mam zrobic.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
f
(Ocena: 5)
2018-06-21 06:39:47

Moje pierwsze rozstanie nauczyło mnie tego, że życie to nie bajka, pierwsza miłość to nie zawsze ta jedyna, a faceci potrafią być bydlakami. Drugie: miłość to czasami za mało żeby się udało. Trzecie: kochaj siebie, szanuj siebie bo też jesteś wartościową osobą zasługującą na dobro a nie na gnojenie. Jestem sama, ale przynajmniej wolna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-06-21 10:18:17

Prawda!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2018-06-21 03:14:46

Rozmawiają dwie przyjaciółki: - Wiesz, mój Romek prawie mi się wczoraj oświadczył. - Jak to prawie? - No, tak na 50. - Czemu na 50 ? - Zapytał: "Wyjdziesz?"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1