Oddać, wyrzucić, zachować. Co zrobić z pamiątkami po eks?

03 Czerwca 2017

Zabawki, kartki, listy, zdjęcia, biżuteria, ubrania – po rozpadzie związku zostają nam mniej lub bardziej przydatne rzeczy sprezentowane przez byłego. Pytanie, jak się z nimi obejść.

pamiątki po eks

Różne pamiątki zostają nam po byłych partnerach. Często są to sentymentalne drobiazgi – karteczki z pierwszym miłosnym wyznaniem, zasuszone róże, tomiki romantycznej poezji podarowane na Walentynki, pluszowe misie, porcelanowe figurki w kształcie aniołków czy słoników z uniesioną trąbą, amorki… Czasem to rzeczy porządne i praktyczne – buty, torebki, ubrania, biżuteria, nowoczesny sprzęt elektroniczny albo coś znacznie bardziej wartościowego (pani Steele od pana Greya dostała… samochód). Cudownie jest mieć to wszystko i do woli z tego korzystać, gorzej jednak, gdy okazuje się, że trzeba się rozstać. Co wtedy?

Wartościowe rzeczy zwróć
Bądź ponad to i oddaj byłemu rzeczy, które kupił za swoje pieniądze. Oczywiście nie chodzi o bukiet zasuszonych róż, a o przedmioty o dużej wartości. Zwróć powinno się pierścionek zaręczynowy, a także inne cenne rzeczy. W przeciwnym wypadku sprawy mogą się potoczyć jak u Dody; Emil Haidar po rozstaniu zażądał od niej zwrotu wszystkich drogich prezentów, w tym luksusowych ubrań i pierścionka zaręczynowego o wartości grubo ponad 200 tys. zł. Ponieważ Doda nie zamierzała rozstać się z kosztownymi upominkami, spotkali się na sali rozpraw. Sąd wezwał Dodę do zwrotu pierścionka, który rzekomo miała sprzedać, a sprawa trafiła do komornika.

Wyznanie Karoliny: „Opowiem Wam, jak się żyje w otwartym małżeństwie”

Albo rozdaj
Istnieje spora szansa, że były jednak nie poda cię do sądu, nawet jeżeli sprezentował ci kosztowne upominki. Jeśli nie chcesz mu ich oddawać – albo jeżeli chciałaś, a on odmówił – zadbaj o to, żeby cenne rzeczy posłużyły komuś innemu. W końcu co z oczu, to z serca, gdy więc kojarzące się z eks podarki znikną z twojego otoczenia, wreszcie odżyjesz. Kosztowne rzeczy wręcz bliskim (rodzicom, siostrze, bratu, przyjaciółkom) albo: dobrej jakości ubrania wrzuć do specjalnego kontenera na odzież, natomiast pluszaki wypierz i przekaż fundacji lub zanieś do domu dziecka.

Ewentualnie schowaj do pudełka
Być może nie rozstaliście się w gniewie. Może już nawet nie chowasz do eks urazy. Pogodziłaś się z waszym rozstaniem. A wokół siebie masz wiele sentymentalnych drobiazgów, których wolałabyś nie wyrzucać… Jeżeli jesteś absolutnie pewna, że te rzeczy nie utrudnią ci rozstania (i tylko pod takim warunkiem), możesz je zapakować do pudełka (przy okazji robiąc selekcję, bo na wszystko pewnie nie starczy miejsca) i schować w szafie, pod łóżkiem albo na pawlaczu. Za jakiś czas zajrzyj do pudełka i podejmij decyzję, czy te rzeczy nadal są ci potrzebne.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-04 14:21:38

Łatwy sposób na dorobienie pieniędzy na wypełnianiu ankiet :) http://swpanel.pl/rejestracja?ref=184083

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-03 22:56:48

Mam kilka rzeczy po poprzednich związkach. Zawsze robiliśmy sobie prezenty w dobrym guście, użyteczne, wiec zwyczajnie byłoby mi szkoda pięknej chusty kupionej na zagranicznej wycieczce, kolczyków, albo dysku zewnętrznego, czy podstawki pod laptopa :D Dlaczego mam coś wyrzucać, palić i niszczyć, tylko dlatego, że skończył się związek? Jeden był zakończony w zgodzie, drugi w nienawiści, niemniej - kończąc relację automatycznie mam na kogoś wysrane, a te rzeczy nie są niczemu winne :) Z kolei nie ma mowy o utrzymywaniu przyjaźni z ex. Nie uznaję tego. Czuję do nich swego rodzaju pogardę i obrzydzenie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
abc
(Ocena: 5)
2017-06-03 17:14:41

ja swoje rzeczy odzyskałam, zabrałam a jego klucze oddałam. biżuterię moim zdaniem najlepiej sprzedać, lisciki wyrzucić. rozstałam się z nim niedawno, wciąż nie mogę uwierzyć że był dla mnie tak okrutny i potraktował jak nic nie wartego śmiecia... jakaś część mnie umarła,jest wielka pustka i smutek

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-03 11:52:12

No chyba logiczne, ze zbieramy w gablotce z trofeami po byłych lol

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-06 00:22:31

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-06-03 03:19:37

Po co to głupie pytanie, śmieci wyrzuca się do śmietnika. Ps. Hahahaha, Doda to "klasa" sama w sobie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1