Co słychać za drzwiami polskiej sypialni? "SEKS TO GRZECH!"

14 Kwietnia 2011

Ciekawe wnioski najbardziej znanego polskiego seksuologa, Zbigniewa Lwa-Starowicza. Dlaczego seks to grzech i czego boją się singielki?

zawstydzona dziewczyna

Kiedy myślimy o kimś zajmującym się seksuologią, wtedy na myśl przychodzi nam od razu Zbigniew Lew-Starowicz. Ten specjalista od lat próbuje przekonać Polaków, że seks nie powinien być tematem tabu, a udane życie erotyczne zależy tylko i wyłącznie od naszej postawy, fantazji i potrzeb.

Przy okazji premiery jego najnowszej książki "O kobiecie", Starowicz udzielił wywiadu PAP, w którym podsumowuje największe bolączki polskich kochanków. Co więc najbardziej przeszkadza naszym rodakom w osiągnięciu szczęścia w łóżku?

1. Tradycyjne, katolickie wychowanie, które utożsamia seks z grzechem. Skoro grzech jest złem i popycha nas w objęcia diabła, to nic w tym dziwnego, że wielu twierdzi, że coś takiego jak pożądanie i satysfakcja to szatańskie wynalazki. Nawet jeśli odłożymy swoją religijność na bok, to gdzieś z tyłu głowy i tak pojawia się poczucie winy i strach przed potępieniem.

2. Choć mówi się, że Polacy nie mają fantazji w łóżku, to seksuolog wskazuje na większy problem - chroniczny brak czasu. Nie ma fantazji, bo kiedy mielibyśmy sobie na nią pozwolić? Młodzi ludzie stawiają na edukację, pracę, podnoszenie kwalifikacji, karierę.

3. A, że najwięcej wolnego czasu mamy na emeryturze, to nie powinno nas dziwić, że aktywni seksualnie są coraz starsi ludzie. Problemu nie mają zwłaszcza mężczyźni, którzy są zachwyceni nowymi możliwościami, jakie daje im medycyna.

4. Choć to kobiety wylewają łzy po zdradzie, to okazuje się, że o wiele bardziej porzucenie odczuwają mężczyźni. Panie w podświadomości dopuszczają taką ewentualność. My odbieramy kobiety zupełnie inaczej - jako ideały, które nigdy nas nie zawiodą.

5. Wiele pań decyduje się na rolę singielki. Warto jednak pamiętać, że samotność wcale nie oznacza celibatu. Dzisiaj kobiety mogą deklarować niezależność, ale wcale nie rezygnują z seksu. Kochają się systematycznie, ale nie są zainteresowane związkiem. Wciąż kalkulują. Co może je "złamać"? Widmo 35. urodzin, które wciąż uważa się za barierę dla posiadania dzieci.

Więcej podobnych newsów przeczytasz na Hanter.pl.

Zobacz także:

MUZYKA DO SEKSU: Romantyczne kawałki, gorące rytmy czy mocniejsze brzmienia?

Zobacz, jakiej muzyki powinniśmy słuchać podczas miłosnych uniesień, aby chwile spędzone w łóżku z partnerem były naprawdę niezapomniane!

Dlaczego nie warto sypiać z kim popadnie? EROTYCZNE PRZESTROGI

Problemy emocjonalne, choroby przenoszone drogą płciową, społeczne piętno – to tylko nieliczne negatywne skutki przypadkowych zbliżeń.

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (73)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2011-06-28 21:02:15

ej a 2 dziewczyny mogą mieć dziecko?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-26 14:34:44

daleko od ciebie a co? :)..... sex to grzech ha ha ha wybaczcie dewotki ale skoro nie chce mieć wogołe dzieci to nie mam zamiaru do usranej śmierci być dziewica

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-18 11:09:28

UPRAWIAM SEX GDZIE CHCE, KIEDY CHCE, Z KIM CHCE, ILE RAZY CHCE I W JAKIEJ POZYCJI CHCE ..... I GÓWNO TO KOGO POWINNO INTERESOWAĆ

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-18 21:02:49

to fajnie, ze sie tym podzielilas z nami;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-22 22:20:16

gdzie mieszkasz?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-17 14:35:22

jestem katoliczka a ty pewnie może jesteś dewotką ale nie katoliczka

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-15 12:31:48

nie wystąpie z kościoła katolickiego bo wiara tu nic nie zawiniła tylko księża którzy ustalaja te swoje prawo kanoniczne....ja wiem że ludzie bezpłodni też sex uprawiaja i ja to rozumiem i nie potępiam ale niestety ksieża nie rozumieją jak i te mohery.... ta już to widze sex kiedy bd chciała mieć tylko dzieci to już widze jak się kilka razy tylko w swoim życiu kochasz ha ha....to głupota że antykoncepcja jest grzechem ja ją stosuje od dawna i guzik mnie obchodzi opinia moherów....sex grzechem nie jest i tyle lubie sex i nie zamierzam czekać do ślubu jak jakaś cnotka niewiadomo ile lat:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-16 23:37:58

może i jesteś wierząca, ale na pewno nie jesteś katoliczką

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-15 11:23:24

i własnie dlatego jestem z przekonania ateistka :) najwyżej splone w piekielnym ogniu ale chociaz sobie uzyje :):):)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-17 00:20:55

Nie spłoniesz:) Piekła nie ma..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-14 22:18:29

Przeczytałam tylko pierwszy punkt i stwierdzam że artykuł jest idiotyczny...nie prawda jest że zdaniem kościoła seks to grzech..grzechem jest natomiast seks bez ślubu...jak w wielu religiach nie tylko u katolików!!! totalna bzdura

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-15 21:00:47

Bzdurą jest zakazywanie seksu przedmałżeńskiego przez instytucję jaką jest kościół, jakim to niby prawem? Bo co, bo Jezus czegoś nauczał? Błagam, żyjemy w XXI wieku i co to są za idiotyzmy, nikt nie chce brać "kota w worku", to tworzy niepotrzebne rozwody. A ludzie mają prawo być wolni i robić co chcą. Żaden kościół nie narzuci im tego co mają robić, od tego mają SWOJE WŁASNE zasady moralne.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-16 23:39:28

Zasady kościoła katolickiego dotyczą tylko katolików. Nie jesteś katoliczką - nie masz z tym problemu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-14 20:29:08

Jestem osobą wierzącą ale nie ze wszystkim co głosi kościół w pełni się zgadzam. Nie rozumiem tylko kto wypisuje takie bzdury że seks jest grzechem?? Wcale nie. Seks sam w sobie nie jest w żadnym wypadku grzechem gdyż jest największym wyrazem miłości małżonków. I również osoby niedoinformowane piszą że "seks jest grzechem bo daje przyjemność lub seks wg kościoła to tylko wtedy kiedy chce się mieć dziecko. To również są wielkie bzdury ponieważ 2 osoby mogą kochać się do woli, kiedy tylko chcą, nie tylko wtedy kiedy planują potomstwo, kościół tylko zaznacza że zawsze tylko powinni być otwarci na dziecko nawet takie które może być nieplanowane. Kościół absolutnie nie mówi że seks jest zły bo sprawia ludziom przyjemność. To ma sprawiać przyjemność i to jest normalne. A to że istnieją księża-fanatycy którzy najchętniej wszystko uznali by za grzech to nie znaczy że ich trzeba słuchać bo mają święcenia. Miałam okazję słuchać wielu kazań na temat seksu i miłości małżeńskiej z którymi w zupełności się zgadzam. A co do komentarza koleżanki: "Komentarze typowo na poziomie chorobliwych katolikow... gratulacje dla rozwijajacego sie umyslowo spoleczenstwa!" to proszę tylko nie obrażać tego w co lub kogo kto wierzy i jakie ma poglądy bo to jest tylko i wyłącznie sprawa każdego indywidualnie. Nie trzeba krytykować czegoś na forum

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-14 20:49:27

masz całkowitą rację. wiele osób nadal postrzega katoliczki jako tzw. cnotki niewydymki. okropnie dużo tych stereotypów na temat naszej wiary. seks, orgazm, spełnienie to jak najbardziej nie jest grzech. przyjemność jest dla ludzi. tylko ma być aktem miłości dwojga ludzi, którzy wiazą się an całe życie. tyle.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-14 19:45:26

To jak chce brać ślub po 40 to tez mam czekać na sex ? Jestem tym oburzona

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-14 21:01:13

nikt cie do tego nie zmusza. kwestia sumienia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-14 19:40:29

A co mają księża do mojego sexu? Jak będę chciała to robić to będę. Nikt mi nie zaroni!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-04-14 20:50:59

i nikt nie zamierza ci zabraniać. możesz robić ze sowim życiem co tylko chcesz, słowa księzy są dla tych, których to obchodzi. nie ma co się oburzać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz