Co podnieca kobiety?

04 Lutego 2009

Najbardziej heteroseksualne pary, lesbijski i kopulujące małpy, a najmniej nadzy mężczyźni.

Co podnieca kobiety?

Podniecenie to, według definicji, stan emocjonalny połączony z fizjologiczną reakcją wzrostu ciśnienia krwi na skutek produkcji adrenaliny w organizmie. Tak to wygląda od środka. Od zewnątrz na kobiety i mężczyzn działają inne rzeczy, inne pobudzają.

Profesor psychologii, Meredith Chivers, z uniwersytetu w Ontario zbadała, jak na przedstawicieli obu płci działają te same filmy. Do eksperymentu wybrano przedstawiające kobietę + mężczyznę, kobietę + kobietę, mężczyznę + mężczyznę, onanizującą się kobietę, masturbującego się mężczyznę, nagiego mężczyznę spacerującego po plaży, nagą kobietę podczas ćwiczeń, kopulujące szympansy bonobo.

Do genitaliów podłączono urządzenia mierzące stopień podniecenia. Dodatkowo, każdy z uczestników otrzymał pilot, za pomocą którego oceniał stopień podniecenia. Wyniki w przypadku mężczyzn są bardzo oczywiste. Heteroseksualnych podniecały filmy, na których były kobiety, a gejów - te z mężczyznami. Odczyty z urządzeń podłączonych do penisów dały takie same wyniki jak te z pilotów, które obsługiwali panowie.

W przypadku wyników kobiet sprawa nie jest taka prosta. Panie, bez względu na orientację seksualną, odczuwały podniecenie podczas filmów z parami uprawiającymi seks w każdej konfiguracji płciowej. Poziom podniecenia spadał nieznacznie w przypadku masturbacji i kopulacji szympansów. Najmniejsze emocje wyzwalał film z samotnym mężczyzną na plaży. Co ciekawe, porównując odczyty z urządzeń i pilotów, otrzymano sprzeczne wyniki. Co innego „mówiły" genitalia, a co innego kobiety. Heteroseksualne nie deklarowały podniecenia scenami lesbijskimi i kobietami solo. Lesbijki nie wykazywały zainteresowania występami panów. Żadna kobieta nie przyznała też, że działa na nie kopulacja szympansów.

Według naukowców, rozbieżność między odczytami z urządzeń, a tymi ze świadomości wynika z ewolucji seksualnej. Sprawiła, że kobiety podniecają się wszystkim, co kojarzy im się z seksem, dzięki temu przetrwały. Dlatego nie reagują na nagiego mężczyznę idącego plażą. Geneza tego zagadnienia sięga czasów z początków ludzkości. W czasach, gdy ludzie żyli w jaskiniach, zgoda kobiet na seks była umowna. Nie było miłości, łóżek, gry wstępnej i romantycznej atmosfery. Zamiast tego był gwałt, który służył prokreacji. Organizm kobiety musiał samoistnie wywoływać podniecenie mimo niesprzyjających warunków. Chodziło przede wszystkim o nawilżenie pochwy, tak aby nie doszło do obtarć, zakażeń i ran, które mogły grozić śmiercią. To spowodowało (według naukowców), że kobiety podnieca wszystko, co kojarzy się z seksem.

Teoria przeczy jednak rzeczywistości, w której to mężczyźni są wzrokowcami i to wokół nich kręci się branża pornograficzna, ze wszystkimi filmami, gazetami oraz stronami internetowymi.

Joanna Martel

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (113)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-17 12:23:23

http://karminowa.blog.pl/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-01-31 19:55:16

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-02-17 23:18:36

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-20 09:43:36

Artykuł jest genialny. A właściwie to chodzi o wyniki tych badań. Niejedna kobieta zastanawiała się, czy jest normalna, ponieważ podnieca ją widok nagiej, ciałem kuszącej partnera kobiety, np. na filmie. Tymczasem okazuje się, że to jak najbardziej naturalne u heteroseksualistki. Jestem jakoś dzięki temu spokojniejsza o swoją normalność. :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-09 23:25:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] mnie tez bardziej podniecają kobiety,a facetów się brzydze, ot w pizdu lejdi gaga sie znalazla. jestes jebnieta poprostu ze faceci sa bleee/ piszesz tak bo chcesz sie dowartowsciowac?? pff... baby to nie czlowiek lecz zwierzeta. i tak naprawde kazda jest suka na swoj sposob. sa puste i bezmyslne. a jak ktos babe zrozumie to dam kurwa 10 mln euro. idiotki choć wcale nie jestem lesbijką i mam factea;):P[/quote] Ja uważam , że każdą kobietę da się uczynić piękną . Niestety z mężczyznami tak nie jest ... Powiedzmy sobie uczciwie - bo faceci są brzydalami, nie ma na czym oczu zawiesić, kobiety są piękne... hmmmm, mniam mniam [/quote] [/quote]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-04 15:10:00

co za debil pisze te artykuly?????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-09 21:43:00

Sex less jest dużo bardziej podniecający niż z męszczyzną, ale w moim wieku to podobno normalne xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-21 18:01:00

nie rozumiem jak może naga kobieta kogoś podniecać. przecież to oczywiste.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-12 22:47:00

nie rozumiem mężczyzn, których podnieca widok całujących się dziewczyn.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-14 19:43:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] mnie tez bardziej podniecają kobiety,a facetów się brzydze, choć wcale nie jestem lesbijką i mam factea;):P[/quote] Ja uważam , że każdą kobietę da się uczynić piękną . Niestety z mężczyznami tak nie jest ... Powiedzmy sobie uczciwie - bo faceci są brzydalami, nie ma na czym oczu zawiesić, kobiety są piękne... hmmmm, mniam mniam [/quote]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-08-04 09:31:40

Lecz się i to szybko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-23 13:49:00

jest tak jak dokładnie tu pisze:D szczera prawda o prawdziwej kobiecie chodź większość z nas z tym sie kryje ale tak jest hihi świetny artykuł szczera prawda pozdrawiam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-21 18:42:00

[quote="Gosc"][quote][b]Iziss[/b] [quote][b]Szpila[/b] [quote][b]Iziss[/b] [quote][b]Gosc[/b] Ja tez jestem dziwica, i nie wiedziec czemu najbardziej podnieca mnie seks lesbijek, a przeciez mam chlopaka i nie mam pociagu do kobiet. :/ odpowie ktos?[/quote] Jak byłam nastolatką tez tak miałam...taki wiek..wszystkiego co niepoznane jest intrygujące:) [/quote] Też mnie to zawsze podnieca. Tyle, że jestem biseksualna.[/quote] Też myslałam ze jestem Bi ale seks z kobietą był dla mnie jak masturbacja:)Ja poprostu lubię podziwiać piekne kobiety .. [/quote] ciekawe czy szympansa tez dymałaś [/quote] nie, koleś, ciebie dymała, hahaha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz