Czy od wspólnej kąpieli można zajść w ciążę, czyli co NASTOLATKI wiedzą o seksie?

05 Czerwca 2017

Młodzi Polacy świetnie znają wyrafinowane techniki seksualne, ale brakuje im elementarnej znajomości biologii i własnego ciała…

seks nastolatków

Czy można zajść w ciążę od masturbacji nieumytą ręką? Obawiam się, że mogłam wcześniej dotknąć jakiegoś przedmiotu, na którym mogły być zostawione przez kogoś w domu plemniki (klamka, kosz na śmieci, szklanka, ręcznik). Piszą, że wystarczy jeden plemnik do zapłodnienia, więc mogłam czegoś nie zauważyć”.

„Witam, wczoraj z chłopakiem braliśmy kąpiel w wannie z pianą. Nie doszło do żadnego stosunku, ani nie pieściliśmy się. Po prostu nawzajem się myliśmy bez dotykania narządów płciowych. Cała kąpiel trwała maksymalnie pięć minut. Czy mogłam zajść w ciążę?”

Zobacz także: Bogini seksu czy... rozpustnica? Co mówi o Tobie liczba facetów, z którymi spałaś? (Przedział od 0 do ponad 8)

„Między chłopakiem a dziewczyną doszło do pieszczot, to znaczy leżeli obok siebie w ubraniach, namiętnie się całowali, ona dotykała członka przez spodnie i majtki, a on się podniecił. Czy taka sytuacja jest niebezpieczna i niesie ze sobą ryzyko ciąży?”.

„Mam 19 lat i nigdy nie miałam zbliżenia z partnerem. Jak na razie chcę poczekać. Mimo to ciągle obawiam się ciąży i męczy mnie pewna rzecz. Często  wyjeżdżamy gdzieś razem i boję się, że gdy śpimy razem w łóżku, przytulamy się to czy mogę zajść w ciążę. Obawiam się ze jego sperma może jakoś przypadkiem dostać się w okolice warg  sromowych. Zawsze śpię w bieliźnie i piżamie (krótkie spodenki). A on w bokserkach.”

Oto kilka przykładowych wpisów zamieszczonych przez polskie nastolatki na forum Grupy Edukatorów Seksualnych „Ponton”. Niestety oddają one przerażającą prawdę o braku elementarnej wiedzy na temat biologii, fizjologii, płodności czy antykoncepcji, a jednocześnie paranoicznym strachu związanym z ryzykiem zajścia w ciążę, dręczącym zwłaszcza dziewczyny.

Edukatorzy z „Pontonu” opowiadają o przedziwnych mitach i teoriach rozpowszechnianych wśród młodych Polaków. Nastolatki wierzą na przykład, że podczas „pierwszego razu” kobieta nie może zajść w ciążę, bo chroni ją przed tym błona dziewicza. Najlepszym sposobem na zapobieganie niechcianemu macierzyństwu jest podobno wykąpanie się po stosunku w gorącej wodzie z octem, przepłukanie pochwy colą albo połknięcie kilku tabletek aspiryny.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
3.7/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

jkerus
(Ocena: 5)
2017-12-03 15:50:38

Co za kretyński i kłamliwy artykuł. Jestem w szoku.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-05 03:27:37

mało wiedzą i będą wiedzieć jeszcze mniej bo rząd zatrudnia fanatyków religijnych do pisania podręczników do edukacji seksualnej. Czytałam publikacje tej pani co będzie za to odpowiadać i można się tam dowiedzieć ,że branie hormonów czyni automatycznie bezpłodnym (ciekawe co z tymi którzy muszą je brać z powodu chorób), infekcje intymne mają tylko ladacznice a homoseksualizm to choroba psychiczna. No i oczywiście najważniejsze ,że jak uprawia się seks przed ślubem czyni to kobietę prostytutką ,która zostanie sama do końca życia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-06-20 11:09:17

Lepiej tego sie ujac nie da. Ta kobieta gdacze jak nawiedzona. Nie jestem za PIS i nie jestem za PO, niewazne do jakiej partii ta kobieta nalezy, powinna zostac odcieta od mozliwosci publicznego wypowiadania sie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1