Co czuje mężczyzna, uprawiając seks?

15 Stycznia 2011

Podniecenie, zmiany na ciele, orgazm – reakcje seksualne faceta nie ograniczają się wyłącznie do narządów płciowych. Współżycie zaczyna się w mózgu...

Co czuje mężczyzna, uprawiając seks?

Każdy seks to mnogość etapów, przeżywanych różnie przez kobietę i mężczyznę. Generalnie reguła jest prosta: najpierw pojawia się pożądanie, potem podniecenie, szczytowanie i powrót do stanu normalnego. Z tego, jak my, kobiety przeżywamy seks i orgazm, dobrze zdajemy sobie sprawę. Czy jednak zastanawiałaś się kiedykolwiek, co czują mężczyźni, gdy się kochają? Oni, tak samo jak kobiety podniecają się rzeczywistym bądź wyobrażonym bodźcem – w ich przypadku ekscytację może wywołać nawet wspomnienie z przeszłości o zabarwieniu erotycznym, przedmioty lub okoliczności kojarzące się z seksem. A to oznacza, że panowie potrafią podniecić się bardzo mocno nawet bez kontaktu fizycznego. Jeśli chcesz wiedzieć, co jeszcze podnieca mężczyzn, zajrzyj do osobnego tekstu.

Reakcja na podniecenie

Sygnały z mózgu przenoszone są wzdłuż rdzenia kręgowego w dół do narządów płciowych i odcinają odpływ krwi z członka, co powoduje jego wzwód – wymienia dr Miriam Stoppard, autorka książki „Magia i czar seksu”. – Narząd ten, na ogół wiotki i obwisły, staje się sztywny i wzniesiony ku górze, pulsujący, a żyły robią się widoczne – dodaje specjalistka. Co ważne, wzwód członka można podtrzymać przed dłuższy czas, pod warunkiem, że umiejętnie kontroluje się technikę i natężenie gestów prowadzących do pobudzenia. Taki stan może częściowo ustępować i nagle wracać, kiedy mężczyzna jest wyjątkowo podniecony. Należy przy tym pamiętać, że wzwód można bardzo łatwo przerwać, gdy pojawią się bodźce spoza sfery seksualnej. O których mowa? – Nagły głośny dźwięk, zmiana oświetlenia lub temperatury czy też jakiekolwiek rozproszenie uwagi mogą spowodować częściowe lub całkowite ustąpienie erekcji – podkreśla dr Stoppard.

Czerwony jak cegła

Ale zwiększony dopływ krwi nie tylko wywołuje wzwód – to on odpowiedzialny jest za zaczerwienienie twarzy. Bardzo często pojawiają się na niej plamy. Warto podkreślić, że taki rumieniec pojawia się najpierw w podbrzuszu, a potem wędruje przez klatkę piersiową właśnie w kierunku twarzy. Normalne jest także zaczerwienienie na ramionach i udach. Dr Miriam Stoppard podpowiada: gdy osiągnie pełną intensywność, przypomina niekiedy wysypkę typową dla odry. Zaraz po wytrysku zaczerwienienie znika bardzo szybko, jednak szyja i twarz bledną na samym końcu. Kiedy mężczyzna uprawia seks, normalne jest również u niego stwardnienie sutków, które może się utrzymać nawet godzinę po wytrysku. I tutaj podpowiedź dla pań: jeśli sutki zostaną poddane odpowiedniemu pobudzeniu, staną się strefą erogenną. Uważaj jednak, żeby nie przesadzić z intensywnością pieszczot – mocne gryzienie sutków to jedno z zakazanych zachowań w sypialni! Podczas aktu seksualnego, u mężczyzny wzmaga się także częstość akcji serca, oddechów, wzrasta ciśnienie krwi. – Ściany moszny grubieją, a jądra zbliżają się do ciała – zaznacza autorka książki „Magia i czar seksu”.

Subiektywne wrażenie nieuchronności

Szybsze tempo ruchów, głośny oddech, a często również pot są wyraźną informacją dla kobiety, że mężczyzna zmierza do orgazmu. Na chwilę przed szczytowaniem, panowie przeżywają poczucie „nieuchronności”. Mężczyźni opisują to jako wrażenie, że zbliża się wytrysk. Trwa to przez dwie, góra trzy sekundy. Kochanek na wtedy świadomość, że nie zdoła już zatrzymać lub opóźnić wytrysku, bo stracił nad nim kontrolę. – Subiektywne wrażenie nieuchronności następuje w momencie gromadzenia się nasienia w krokowym odcinku cewki moczowej tuż przed rozpoczęciem się samego wytrysku – twierdzi dr Miriam Stoppard. Dla porównania: kobiecy orgazm może zostać rozproszony przez bodźce zewnętrzne, natomiast męski – raz zainicjowany – trwa nadal aż do ejakulacji. Tuż przed wytryskiem jądra powiększają się i unoszą ku górze. Jest to moment, kiedy powrót do stanu normalnego bez pozbycia się nasienia jest coraz trudniejszy. Pod koniec okresu podniecenia pojawiają się mimowolne skurcze mięśni. Czasem występują również skurcze dłoni i stóp.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (70)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2014-04-27 22:54:07

re: Co czuje mężczyzna, uprawiając seks?

mam cale przescieradlo mokre tak jestem podniecony6

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-04-27 22:51:50

re: Co czuje mężczyzna, uprawiając seks?

ja mam orgas i co mam zrobic

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ola
(Ocena: 5)
2013-12-17 16:39:51

Ola

Ola

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-01-06 09:21:04

mój człon ma 9cm a ja mam 11lat. czy muszę się martwić.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2014-07-20 04:30:52

Ty sie ucz alfabetu a nie mierzysz wacka!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Heh
(Ocena: 5)
2015-08-04 23:43:59

Ja mam też jedenaście lat a ty napewno nie masz sie czym matrwic

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-28 13:16:22

Tutaj wpisz treść komentarza do Co czuje mężczyzna, uprawiając seks?...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-03-20 19:35:49

podniecenie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-07-18 08:49:15

Kochalam sie wczoraj w lazience w kuchni i w pokoju

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-20 18:53:06

taaa 30 cm chyba jego noga hahaha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-20 18:51:03

taaa 30 cm haha chyba jego noga..... Mala :P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
olobolo
(Ocena: 5)
2017-03-18 20:38:43

A ja wole zabawy kutaskiem na https://sex-zabawy.pl/ i sex pokazy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-18 18:52:40

najlepiej gdy zaśnie i się odkręci do was tyłkiem, wtedy to już w ogóle jest mu dobrze, i nie powinniście się panie martwić że nie było mu dobrze. trochę szacunku dla swojego pana. pff. żenujący artykuł.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz