Co chciałabyś dostać z okazji Dnia Kobiet?

06 Marca 2016

Nasze święto tuż, tuż. O czym marzysz?

prezent na dzień kobiet

Przez lata obchodzono Międzynarodowy Dzień Kobiet z pompą. Teraz niektórzy mężczyźni, próbując się wyłgać od wręczania symbolicznego kwiatka, tłumaczą, że jest to święto wymyślone przez komunistów. Nic bardziej mylnego.

Pierwsze wzmianki o świętowaniu Dnia Kobiet pochodzą jeszcze ze starożytnego Rzymu, gdzie w pierwszych dniach marca obchodzono tak zwane Matronalia (nazwa pochodzi od słowa matrona, czyli matka) – uroczystości ku czci bogini Junony, patronki kobiet zamężnych i mających dzieci oraz dziewic. W dniu tego święta nawet niewolnice zasiadały przy stole razem ze swoimi chlebodawcami, a mężczyźni wręczali im drobne prezenty.

Tradycja obchodzenia Dnia Kobiet została jednak zapomniana na wiele stuleci i dała o sobie znać dopiero przed I wojną światową, w 1909 roku. Co ciekawe, zaczęto ją świętować w kraju najczystszego kapitalizmu, Stanach Zjednoczonych. Dwa lata później zwyczaj ten przywędrował do Europy, najpierw do Austrii i Danii, a potem do Niemiec oraz Szwajcarii. Datę 8 marca przyjęto w 1922 roku, na pamiątkę fali marcowych strajków kobiecych w Sankt Petersburgu w 1917 roku.

KONKURS na Dzień Kobiet: Do wygrania 5 egzemplarzy książki „My i cała reszta”

W Polsce święto kobiet zostało zauważone dopiero po II wojnie światowej, idealnie wpisując się w trend socjalistycznej propagandy. W zakładach pracy wręczało się wtedy wszystkim kobietom jednego obowiązkowego tulipana oraz drobny prezent (mydło, rajstopy, czekoladę), który musiał zostać oficjalnie pokwitowany przy odbiorze.

Dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet mniej hucznie, często jest wyśmiewany i bojkotowany, a szkoda, bo to doskonała okazja, by oderwać się od codziennych obowiązków i znaleźć chwilę tylko dla siebie.Co przedstawicielki płci pięknej chciałyby dostać w prezencie 8 marca? Oto wyniki naszej sondy!

Kwiaty na Dzień Kobiet

- Jestem tradycjonalistką. Lubię, jak mężczyzna kupuje mi kwiaty. Taka okazja aż prosi się o śliczny bukiet czerwonych róż – uważa Dominika.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-03-07 08:12:21

re: Co chciałabyś dostać z okazji Dnia Kobiet?

chciałabym, żeby moj narzeczony przyjechał do domu... mam już dość jego pracy kierowcy, ale co zrobic :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-03-07 00:10:56

re: Co chciałabyś dostać z okazji Dnia Kobiet?

bukiet tulipanow od faceta ktory by mnie kochal

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-03-06 17:37:03

re: Co chciałabyś dostać z okazji Dnia Kobiet?

Taaa, ciągle tylko prezenty, na dzień kobiet, walentynki, wielkanoc, dzień matki, ojca, urodziny, imieniny, boże narodzenie itp, czy świat kręci się wokół prezentów? A wielkość człowieka określa się tylko na podstawie tego co dostał lub co dał? Nie dajmy się zwariować, miłe słowo, uśmiech i po prostu miłość ukochanej osoby wystarczy, nie dajmy się naciągać tym wszystkim reklamom.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-03-06 12:16:51

re: Co chciałabyś dostać z okazji Dnia Kobiet?

Serio prezent za tyle kasy na dzień kobiet ? Bez przesady, chyba że waszych facetów na to stać wtedy można tylko pozazdrościć ;) Ale jestemciekawa jakie prezenty na dzień chłopaka dałyimte panie którym marzą się takie drogie prezenty xd Jakby zwykły kwiatek, czy bukiet dany z miłości nie wystrarczył, rzexzy materialne nie są najważniejsze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-03-06 10:28:16

re: Co chciałabyś dostać z okazji Dnia Kobiet?

chcialabym dostac odrobine szczerej i prawdziwej milosci... to jest moje zyczenie przy kazdym swiecie... czy to urodziny, czy walentynki, boze narodzenie, czy dzien kobiet... zeby przez chwile ktos mnie kochal za nic... tylko za to ze jestem...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-03-07 00:09:58

dokladnie,czekam wlasnie na milosc ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1