5 prawd o mężczyznach

05 Kwietnia 2018

…które ukazują badania etnograficzne!

jacy są faceci

Utarło się powiedzenie, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Prawda jest taka, że chociaż nie pochodzimy z różnych planet, to nasza odmienna konstrukcja psychiczna powoduje, że funkcjonujemy w rzeczywistości w odmienny sposób. Najnowszy raport agencji badawczej IZMAŁKOWA prezentuje rzeczywistości damsko–męskie – zbiór insightów o kobietach i mężczyznach, w których możemy przejrzeć się jak w lustrze.

Zobacz także: 9 cech faceta idealnego

Tam, gdzie jest mężczyzna musi być wyzwanie

Zadanie – tak każdą sytuację widzą mężczyźni. Jest zadanie, więc trzeba znaleźć rozwiązanie. Codzienne obowiązki nie są wyjątkiem – przygotowanie śniadania dziecku to misja, zadanie. Dlatego oczekiwanie, że skoro mężczyzna coś zrobił raz czy dwa, to będzie to robił zawsze, jest absolutnie niestosowne. Im bardziej zostanie to opisane w kategoriach wyzwania, tym większa jest szansa, że zostanie zrobione dobrze i na czas.

Kolorowe drinki i spodnie rurki są niemęskie

Męskie drinki i alkohole tradycyjnie są postrzegane jako bardziej szlachetne i te „lepsze”. Dlatego kobiety, które zamawiają w klubie Old Fashioned, są uznawane zarówno za koneserki z dobrym gustem, jak i za osoby bardzo pewne siebie, twardo stąpające po ziemi. Natomiast mężczyźni często nie chcą zamawiać kolorowych koktajli nie dlatego, że im nie smakują, ale dlatego, że się po prostu wstydzą. „Bo znajomi patrzą”, „bo głupio tak na randce pić to samo co dziewczyna, bo to niemęskie”.

Rzeczy niemęskie i kobiece pogarszają mężczyznom wizerunek, odzierają ich z męskości, siły i dominacji. Podobną sytuację możemy zaobserwować w obszarze mody. W ubiorze mężczyźni mogą sobie pozwolić na mniej ekstrawagancji niż kobiety. Kobieta w spodniach nie wzbudza żadnych zastrzeżeń, a mężczyzna w spódnicy wywołuje szok. Nawet męskie rurki w mniejszych miejscowościach są symbolem zniewieściałości. Otwartość na męskie szaleństwa jest zatem zdecydowanie mniejsza. Ma to związek z tym, że granice tego, co męskie, nie zostały tak bardzo poszerzone, jak granice tego, co kobiece.

Mężczyzna poluje na zwierza tak wielkiego… jak wielkie jest jego ego

Mężczyźni chętniej angażują się w coś, co przyniesie konkretną i namacalną satysfakcję i korzyść. Dlatego cała lista codziennych małych spraw nie jest dla mężczyzn atrakcyjna, bo nie stanowi wyzwania i pewnie nie przyniesie wymiernych korzyści. Mężczyźni lubią wykazać się sprytem, wiedzą, przedsiębiorczością – okazje do pokazania się z jak najlepszej strony znajdą właśnie w tych kluczowych, a nie codziennych decyzjach.

Kiedy mężczyźni zdecydują o zakupie samochodu, przeprowadzce, zamówieniu mebli do salonu, ich działanie zostanie zapamiętane i najczęściej pozytywnie ocenione przez najbliższe otoczenie jako ważna i trudna decyzja. To są istotne, zauważalne zadania, których realizacja przy okazji łechce męskie ego (jestem mądry, ważny, zaradny, silny).

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Cześć
(Ocena: 5)
2018-04-05 05:49:12

Wchodząc na tę stronę od jakiegoś czasu mam wrażenie, że tutaj gloryfikuje się facetów jacy to oni nie są och i ach, a kobiety się uniża do poziomu jakiegoś robota, co ma tylko się ru.chać i ładnie wyglądać. I jeszcze stawiane są w chu.... zakazów jak nie mówić, nie zachowywać się, nie ubierać, nie malować, bo hrabiom paniczom się to wielce nie podoba. Czyste wazeliniarstwo i wchodzenie w du.pe facetom, by się przypodobać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Do Cześć
(Ocena: 1)
2018-04-05 06:38:11

Nikt cię (pisownia celowa) do niczego nie zmusza. Możesz zostać "nowoczesną" i "wyzwoloną" kobietą (lub jeżeli nie jesteś to i femi...)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-05 08:33:07

też tak uważam

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Stara baba
(Ocena: 5)
2018-04-05 18:13:58

Bardzo trafiony komentarz i nie ma nic wspólnego z nienawiścią do kobiet, jak wydaje się "Do Cześć"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1