Bo we mnie jest głos!

06 Stycznia 2009

Czy wiesz, że głos, tak samo jak piękne ubranie czy nieprzeciętna uroda, potrafi hipnotyzować otoczenie?

Bo we mnie jest głos!

Kiedy się kochamy, mruczymy, wzdychamy, głęboko oddychamy, szepczemy. I to wszystko na bardzo niskich tonach. Nie bez przyczyny muzykom rockowym wystarczy kilka westchnięć i pomruków, żeby doprowadzić żeńską publiczność go ekstazy. Dzieje sie tak dlatego, że niski tembr głosu świadczy o dobrym zdrowiu i siłach witalnych.

Zmysłowy głos to nie tylko fizyczność, ale i psychika. To, w jaki sposób wypowiadamy słowa, mówi o nas równie dużo, co mowa ciała czy ubiór. Pamiętajcie o jednym, tylko osoba, która uważa się za seksowną, świadomą własnej wartości, otwartą na drugiego człowieka, będzie miała seksowny głos.

Czyj głos zwróci naszą uwagę, zależy od osobistych upodobań, doświadczeń lub wrażliwości. Zmysłowy - pobudza wyobraźnię i fantazję. Ten, który nas drażni, działa wręcz przeciwnie – odpycha. Jeśli facet skrzeczy falsetem, to choćby recytował nam najpiękniejsze wiersze, nie przekona nas do siebie.

Dlaczego tak jest? To bardzo proste, wysokie dźwięki irytują nasze zmysły, bo kojarzą sie z niedojrzałością. Wysoki głos sugeruje zahamowania w kontaktach z płcią przeciwną. Z kolei kobieta, która mówi wysoko i piskliwie, jest postrzegana jako infantylna.

Nie bez powodu, niektóre osoby publiczne lubimy bardziej, inne mniej. Weźmy na przykład Beatę Sadowską czy Grażynę Torbicką. Dlaczego prowadzą wszystkie ważniejsze wydarzenia? Dlatego, że ich głos działa jak magnes, nie sposób nie zwrócić na niego uwagi.

Pojawia się również paradoks pod postacią Agaty Młynarskiej. Jej skrzekliwy i arogancki głos jest po prostu nie do wytrzymania. Swego czasu, była bardzo na fali i angażowano ją do wszelkich „Biesiad do rana".

Te z nas, które nie akceptują swojego głosu, nie lubią też siebie – tak wynika z badań. Prawda jest taka, że zmysłowy głos ma ta z nas, która w sercu czuje się zmysłowa. Tylko wtedy brzmi naturalnie, swobodnie, po prostu pięknie. Prawdą jest również to, że głos podoba nam się wtedy, kiedy akurat chcemy, aby tak było. Tyczy się to też osób, które lubimy albo których nie lubimy.

Pewnie się tego nie spodziewałyście, ale można lekko zmodyfikować swój głos. Oto kilka prostych ćwiczeń, które w krótkim czasie przyniosą zaskakujące rezultaty. Wystarczy powtarzać je regularnie, a głos będzie działał jak swoisty afrodyzjak:

  • Nabierz powietrza przeponą, a potem je wypuść. Najpierw bezgłośnie, a potem z prawdziwym westchnieniem ulgi;
  • Mrucz na różnych wysokościach - coraz niżej;
  • Gwiżdż, jak najdłużej potrafisz;
  • Oddychaj głęboko. Rób dwa wdechy (pierwszy przeponowy, drugi piersiowy), a potem głośno wypuść powietrze;
  • Otwieraj usta. Stań przed lustrem i mów cokolwiek, jak najszerzej otwierając buzię i wykrzywiając twarz;
  • Żuj jak najgłośniej, wydając różne dźwięki, np. „mmmmm";
  • Dbaj o swój głos - nie przekrzykuj hałasów, nie mów za dużo na zimnym powietrzu, nie pij alkoholu i nie pal papierosów!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (109)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-03 09:26:31

Podobno, mam dość niski, zmysłowy, charakterystyczny głos... Dużo osób mi to mówi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-01 16:32:04

O co wam wszystkim chodzi?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-27 22:46:22

o co chodzi z tym ślubem:P

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-06-01 18:00:37

no właśnie o co chodzi z tym ślubem??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-27 13:32:49

co za bzdury

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-05-25 18:51:04

Boże, znowu teń ślub?!?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-03 22:13:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] Seksowna dla facetów jest ponoć lekka chrypka. Nie taka przy zapaleniu gardła gdy oddech świszczy, ale taka seksowna chrypka :D miałam raz taką po chorobie.... ale przesżło xD ale moim zdaniem najważniejsze jest aby mówić wyraźnie i nie przekrzykiwać innych... i nie sądzę aby faceci aż tak zwracali uwage na to jaki głos ma dziewczyna... [/quote] no w sumie to nie... ale według mojego faceta najfajniejsze są niskie czułe i kobiece głosy :) każdy lubi co innego ^^[/quote] ja nie lubię swojego niskiego głosu... chciałabym miec wyższy, jak miałam 8 lat to mnie ktoś pomylił z jakimś facetem :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-23 14:55:00

[quote="Gosc"]"Jej skrzekliwy i arogancki głos jest po prostu nie do wytrzymania. " Głos nie może być arogancki. Zajrzyj lepiej do słownika, cóż to słowo znaczy, papilocie ^^[/quote] zgadzam się, ale pretensjonalny jest jak najbardziej! ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-03-06 12:04:00

[quote="JefefijaGoti"]nie umiem gwizdać! xD<lol> i musze pracowac nad Dykcją!![/quote] ja też nie umiem ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-23 00:55:00

nie umiem gwizdać! xD i musze pracowac nad Dykcją!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-29 20:25:00

nie znoszę jak ktoś głośno żuje gumę xD albo jak otwiera przy tym japę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz