Blondynki wcale nie są bardziej seksowne

16 Października 2008

Tak naprawdę, to my stworzyłyśmy ten stereotyp, panowie wcale tak nie uważają.

Blondynki wcale nie są bardziej seksowne

W tym wypadku same jesteśmy sobie winne. Twierdzenie, że mężczyźni wolą blondynki, bo są bardziej seksowne, nijak się ma do rzeczywistości. Okazuje się, że tylko 35% panów preferuje blondynki, podczas gdy większość woli brunetki - 51%, a część rude - 14%. Większość kobiet (82%) stwierdziła, że dla mężczyzn jasnowłose są bardziej seksowne niż ciemnowłose.

Mimo że na świecie panuje kult blondynek, jako tych piękniejszych, niemal świętych pastereczek, panów bardziej pociąga złe i mroczne. Niebo jest obrazowane jako coś jasnego, aniołki mają blond czupryny, a piekło jest ciemne. Stąd wywodzi się mit blond piękności jako ucieleśnienia dobroci.

Według psychologów, mężczyźni, szukając partnerki, zwracają uwagę na młodość i urodę, którą reprezentują blondynki oraz inteligencję i ambicję - charakterystyczne dla brunetek. W tym przypadku również obowiązują stereotypy znane z kawałów o blondynkach.

(Artykuł na podstawie „Wprost")

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (495)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2013-03-18 14:02:50

re: Blondynki wcale nie są bardziej seksowne

"mężczyźni, szukając partnerki, zwracają uwagę na młodość i urodę, którą reprezentują blondynki oraz inteligencję i ambicję - charakterystyczne dla brunetek" Nie wiem kto jest na tyle głupi, żeby napisać takie stwierdzenie, równie dobrze może być na odwrót. Czasem wydaje mi się, że papilota piszą nastolatki

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-29 21:11:00

Kamilcia0220: Brunetka powie na blondynke ze jest glupia, a blondynka na brunetke i off topic moim zdaniem lol ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2011-01-01 15:32:00

to jest naprawde zenujace, ze ludzie wierza w "oddzialywanie" koloru wlosow na inteligencje, charakter itp.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-04-01 15:43:40

blond czy brąz kazdy sie farbuje na kolor który mu się podoba blondynki wcale nie są głupię . teraz można spotkać większośc pustych pianych oddających sie w krzakach po dyskotece brunetek . czasy sie zmieniły teraz mozna powiedzieć że brunetki robią się za K***** i pustaki a blondynki za inteligencję z wyższego szczebla

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-20 19:25:16

Całe życie nikt nie wie jaki mam kolor włosów. jedni twierdzą że rude inni że brązowe inni że ciemny blond. Jestem piękna, bo przynajmniej naturalna. jeśli mam rude włosy to podwójnie sexy mnostwo osób pyta sie mnie czy mam farbowane włosy bo są niesamowite. ciesze sie że jetem niepowtarzalna. dziewczyny farbują sie na podobny ale nigdyh im nie wyjdzie bo nie da się go podrobić :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-03-18 14:04:04

Jeżeli masz naturalny rudy, to powiem tak: jesteś wyjątkowa :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-08-22 23:27:11

Tutaj wpisz treść komentarza...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-17 18:45:00

Tylko osoby płytkie i puste mogą napisać, ze kolor włosów wpływa na inteligencję. Poza tym uważam ze są piękne blondynki, brunetki i rude. Ważniejsza jest twarz. Podobnie jest z inteligencją. Jest cała masa mądrych blondynek i masa głupich brunetek, i na odwrót. Osobiście jestem naturalną blondynką i dobrze mi z tym. Jestem trzecią dziewczyną w klasie z jasnymi włosami. Ozywiście marze o rudym kolorze włosów, jednak mam wątpliwości czy bedzie mi pasował....dziękuje ;>

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-01 23:42:00

a co to za roznica kolor wlosow? Jest masa pieknych kobiet i tych jasno i ciemnowlosych, a sprzeczanie sie o to ktore sa ladniejsze jest bez sensu. Nie jest ladne to co ladne, ale to co sie komu podoba i koniec.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-26 16:21:00

Kwestia koloru włosów jako tego lepszego zawsze była tematem do burzliwych rozmów :) każdy ma inny gust. Mnie osobiście podobają się i blondynki i brunetki, rude nie za bardo.. No ale jeśli mam byc szczery... A więc: wyobraźcie sobie taką wizje- idą dwie brunetki wśód nich jest jedna blondynka, nawet dwie. Na którą z nich zwrócicie uwage?? zawsze będzie to blondynka, jasny kolor rzuca się w oczy, przyciaga uwagę. Z tym ciemnym, mrocznym kontra niewinnym też różnie bywa. Moim zdaniem blondynki mogą byc niewinne ale równie dobrze wychodzi im bycie mrocznymi i niegrzecznymi:) brunetki natomiast nie wyobrazam sobie jako aniołka :) wszytko to jednak kwestia gustu i nie ma co na ten temat dyskutowac:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-10 16:28:00

a ja wam powiem tyle.. większość tych głupich, tandetnych blondyneczek z bazaru to farbowane brunetki i szatynki! taka jest smutna prawda.. osobiście jestem brunetką i uważam, że do każdego pasuje coś innego... i blondynki i brunetki są piękne i inteligentne. Oczywiście bywają wyjątki.. Jednak zazdroszczę naturalnym blondynką pięknego NATURALNEGO i słonecznego kolorku.. bo farbując się na blond nie uzyskam takiego efektu :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz