Apetyt na singli

11 Lipca 2008

Single to ostatnio jeden z ulubionych tematów. Dlaczego? Chyba dlatego że cały czas ich przybywa i nieźle sobie radzą w pojedynkę.

Apetyt na singli

Single to przeważnie mieszkańcy większych miast, z wyższym wykształceniem, zajmujący dobre posady i dobrze zarabiający. Kiedy dochodów nie dzieli się na paru członków rodziny, rzeczywiście mogą wystarczać na więcej - na przyjemności, hobby, wygodne życie.

Singielki mogą np. wziąć udział w specjalnej szkole przetrwania. Prowadzone w niej kursy obejmują naukę gotowania, urządzania mieszkania, radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Jednak wielu singli nie z wygody decyduje się na życie w pojedynkę - według psychologów wpływ mają na to przede wszystkim takie czynniki jak strach przed zaangażowaniem się, brak odpowiednich kandydatów oraz zbyt absorbująca kariera zawodowa.

Kiedy coraz częściej ludzie mieszkają samotnie, kiedy więcej osób szuka mieszkań wystarczających dla jednej osoby (gdzie kuchnia ma być zaznaczona tylko symbolicznie) niż domów dla rodzin z dziećmi – rynek nieruchomości szybko dostosowuje się do takiego zapotrzebowania.

Oferty "dla singli" mają przyciągnąć tych, którzy szukają dla siebie miejsca w społeczeństwie, którzy świadomie decydują się na życie solo albo też pogodzili się ze swoją sytuacją. Przekaz jest jednoznaczny: "Jesteś singlem? I fajnie, dlatego właśnie specjalnie dla Ciebie mamy coś ekstra, bo zasługujesz na rzeczy wyjątkowe".

Małe opakowania proszków do prania, produktów żywnościowych, specjalne seanse kinowe dla samotnych – wszystko, by przyciągnąć tych, którzy utożsamiają się z tą grupą i czują się w obowiązku zainteresować się takimi ofertami.

Dziś już chyba żadna świadoma siebie kobieta nie musi się zastanawiać, czy trwać przy mężczyźnie, którego nie kocha, bo boi się samotności.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (51)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-10 23:55:00

ta pani na zdjęciu nie daje dobrego przykładu opisywanego na początku artykułu singla xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-14 18:28:00

[quote="Gosc"]ja nie jestem zadowolona ze jestem singielka od 4 miesiecy, mam mnostwo znajomych, jednak nie mam tej bliskiej ukochanej oosby z ktora moglabym spedzac czas, mozna powiedziec ze szukam sobie kogos na siłę bo juz wariuję od tej smotności, bardzo prgne zalozyc rodzine i miec dzieci ale na razie dla mnie to tylko marzenia... Kobieta 28.[/quote] Kochana nie warto się angażować w coś na siłę. Ja tak robiłam i skutek był wręcz odwrotny. Przyjaciele mi mówili że prawdziwa miłość sama mnie znajdzie ale to jeszcze bardziej mnie dołowało - bo co niby inni mają a ja mam czekać? Teraz wierzę że tak będzie. Wytrwałości ! :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-10-03 14:55:00

ehhh ja sobie juz jakos nie radze;/;/; buu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-07-29 11:13:00

single forever!:):)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-07-28 16:25:00

ja jestem singielką i nie mam zamiaru tak szybko z tego zrezygnować.. :)) mimo tego bardzo lubię flirtować z chłopkami.. :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-07-27 20:59:00

Wydaje mi się, że singiel to kolejny stereotyp na siłę tworzony przez media- choć zawsze lepszy od dawnej starej panny/starego kawalera. Wątpię, że ktokolwiek chce być w życiu sam... Ja nie mam obecnie partnera, ale nie uważam się za singla- po prostu nie mam szczęścia do facetów...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-07-26 18:31:00

ja nie jestem zadowolona ze jestem singielka od 4 miesiecy, mam mnostwo znajomych, jednak nie mam tej bliskiej ukochanej oosby z ktora moglabym spedzac czas, mozna powiedziec ze szukam sobie kogos na siłę bo juz wariuję od tej smotności, bardzo prgne zalozyc rodzine i miec dzieci ale na razie dla mnie to tylko marzenia... Kobieta 28.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-07-24 17:49:00

ja jestem singielka. :D [ ale i tak być z kimś czy być samemu.. są plusy i minusy.! ;) ]

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-07-24 17:12:00

Bycie singlem to świetna sprawa...;P może nie tak na zawsze ale po co mam być z kimś kogo nie darzę jakimś specjalnym uczuciem...nie jestem 14-latką która musi mieć faceta byle tylko pokazać się przed koleżankami...zresztą wiadomości innych na temat singli są rzeczywiście żenujące... każdy myśli że mamy mało osób które się nami interesują...no cóż jakże się mylą.... SINGIELKI POCIąGAJą ZAWSZE WSZYSTKICH FACETóW JESZCZE BARDZIEJ, NAWET TYCH KTóRZY MAJą SWOJE "POłóWKI";pppppp

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-07-24 15:22:00

Bycie singlem to najlepsza rzecz, jaka mozna dla siebie zrobic. Mozna spotykac sie z facetem i nagle przestac niczego nie wyjasniajac. Mozna krecic z kilkoma naraz i nikt nie ma pretensji. Oczywiscie kiedys sie ustatkuje. Ale to za jakis czas.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz