Afrodyzjaki nie istnieją!

20 Listopada 2008

To mit, że po zażyciu rogu nosorożca albo hiszpańskiej muchy nabierzemy dzikiej ochoty na seks. Zdaniem naukowców, najlepszym afrodyzjakiem i gwarancją udanych igraszek miłosnych jest po prostu bycie w formie i szacunek dla partnera.

Afrodyzjaki nie istnieją!

Afrodyzjaki to nic innego jak magiczne substancje zwiększające popęd płciowy i potencję. W średniowieczu sprzedawały je czarownice, używając do ich wyrobu jąder zwierząt, pomidorów, ostryg, jaszczurek, przepiórek oraz włosów należących do osoby, na którą miał zostać rzucony czar.

Najpopularniejszymi składnikami tajemniczych mikstur były jednak korzenie żeń-szenia i róg nosorożca. Bardzo często, zamiast typowych afrodyzjaków, stosowano inne tajemnicze zabiegi wzmagające pociąg seksualny. I tak, jednym z drastyczniejszych było przygotowanie mężowi dania z ryby, która wcześniej została żywa włożona do pochwy kobiety i tam zdechła.

Obecnie, naukowcy próbują obalić teorię, że określone zapachy czy potrawy podnoszą popęd płciowy. W efekcie, miejsce starych, ludowych mikstur i wywarów zajęły chemiczne środki wybiórczo działające na podniecenie seksualne.

Co ciekawe, temat afrodyzjaków nadal bardzo interesuje uczonych, którzy przeprowadzają kolejne eksperymenty w celu udowodnienia ich istnienia.

Ostatnie z dokonanych badań, autorstwa brytyjskiej seksuolog, dr Ruth Westheimer z kliniki medycznej Mayo w Stanach Zjednoczonych, wykazało, że na świecie nie występują substancje skutecznie zwiększające potencję. Eksperyment polegał na tym, że jednej części pacjentów podano placebo, a drugiej – środek powszechnie uznawany za afrodyzjak. W obu przypadkach mniej niż 8% badanych odpowiedziało, że po zażyciu mikstury ich libido wzrosło. Wyniki tego doświadczenia zainteresowały dra Christophera Wanjeka z brytyjskiego Hopkins Hospital, który z kolei przeanalizował dziesięć topowych afrodyzjaków wszech czasów. Same zobaczcie, co wynikło z jego badań:

10. Róg nosorożca

Przekonanie, że sproszkowany róg nosorożca rewelacyjnie wzmaga popęd seksualny, pokutuje od stuleci. Niestety, dr Wanjek nie potwierdza tej teorii – z badań, jakie przeprowadził wynika, że róg nosorożca białego w żaden sposób nie wpływa na nasze libido. Być może wiara w jego cudowne właściwości ma źródło w podobieństwie do uniesionego penisa.

9. Hiszpańska mucha

Wbrew pozorom nie chodzi tu o tajemniczą odmianę hiszpańskiego owada, a chemiczną mieszankę zawierającą sproszkowany wyciąg z afrykańskiego chrząszcza Cantharis Vesicatoria, którego głównym składnikiem jest kantarydyna. Substancja ta silnie pobudza zakończenia nerwowe oraz błony śluzowe układu moczowo-płciowego, powodując tym samym niekontrolowane uderzenia gorąca i nieprzyjemne pieczenie. Częste stosowanie kantadryny może być przyczyną problemów z prostatą, bolesną erekcją czy zapaleniem pęcherza moczowego.

8. Alkohol

Zdaniem Wanjeka mitem jest, że po kilku drinkach nabieramy większej ochoty na łóżkowe igraszki. Alkohol działa zupełnie na odwrót - po chwilowym wzroście popędu, następuje całkowita niemoc seksualna...

7. Czekolada

Zawiera fenyloetyloaminę i serotoninę, które poprawiają humor i dają chwilowe uczucie szczęścia. Na tym jednak koniec magicznych właściwości czekolady, nikt bowiem nie udowodnił jej wpływu na wzrost popędu płciowego.

6. Ostrygi

Casanova zjadał ich pięćdziesiąt na samo śniadanie, a starożytni Rzymianie umieścili je na jednym z pierwszych miejsc listy zaczarowanych pokarmów. Badacze sądzą jednak, że ostrygi mogą być uważane za magiczne tylko ze względu na kształt przypominający kobiecą waginę. Naukowe teorie nie potwierdzają bowiem rewelacji, jakoby ostrygi podwyższały libido. Owszem, zawierają cynk, który jest niezbędnym składnikiem do produkcji wysokojakościowej spermy, ale na tym koniec ich tajemniczych oddziaływań na ludzki organizm.

5. Johimbina, tribulus i maca

Johimbina, czyli składnik kory lub liści kameruńskiego drzewa Yohimbe, tribulus – naturalny ekstrakt z rośliny Tribulus Terrestris i wreszcie, maca - południowoamerykańska bylina. Mieszanka tych trzech substancji rzeczywiście pobudzająco wpływa na ludzki organizm, ale uwaga - zbyt często stosowana może nawet zabić...

4. Viagra

Ta farmakologiczna mieszanka chemicznych substancji poprawia sprawność seksualną, ale tylko jeśli zażywający ją mężczyzna odczuwa pożądanie... Innych cudów, niestety, nie czyni.

3. Psychoanaliza

Niektórzy wierzą, że zaburzenia seksualne są spowodowane przemęczeniem, nadmiarem stresu albo depresją. Wtedy warto wypróbować słynną metodę freudowskiej psychoanalizy. To naturalne, że gdy jesteśmy w dobrym nastroju i czujemy się odprężeni, mamy większą ochotę na seks.

2. Być w formie

Dr Christopher Wanjek odkrył, że osoby nieaktywne fizycznie mają mniejszy popęd płciowy niż te, regularnie uprawiające jakiś sport. Jeśli więc mało się ruszasz i spędzasz przed telewizorem minimum trzy godziny dziennie, możesz spodziewać się, że twoje libido zacznie gwałtownie spadać...

1. Szacunek

Chęć sprawienia przyjemności partnerowi oraz szanowanie jego potrzeb to najlepszy afrodyzjak, jaki kiedykolwiek istniał. Innymi słowy - zaufanie, wzajemne respektowanie swoich oczekiwań i zwyczajna, ludzka bliskość – oto recepta na udany seks, dobry humor oraz superograzm :).

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (45)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-07-13 14:02:53

re: Afrodyzjaki nie istnieją!

A dla mnie najlepszym afrodyzjakiem są feromony. Odkąd zaczęłam ich uzywać ( zamawiałam na pherowin.pl) zauważyłam że cieszę się znacznie większym powodzeniem, co dodaje uroku mojemu obecnemu związkowi. Faceci się za mną oglądają, mój jest trochę zazdrosny dzięki czemu coraz bardziej się stara:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-13 16:14:00

POZNAJ http://www.kobiecesztuczki.pl http://forum.kobiecesztuczki.pl http://www.allegro.pl/item506529418_poznaj_sposoby_na_facetow_poczatek_znajomosci.html http://www.allegro.pl/item506529153_wideo_warsztaty_jak_i_gdzie_poznac_mezczyzne.html Kobiece Sztuczki - Poznaj sposoby na facetów. Są sposoby na facetów. Zmień marzenia w rzeczywistość • twórz dobre relacje w Twoim związku • unikaj potknięć i błędów • uwolnij swoją siłę w pełni Tego możesz się nauczyć ! Więcej na http://www.kobiecesztuczki.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-12 20:14:00

odwiedzajcie mnie kometujcie foty !

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-12 15:12:00

POZNAJ http://www.kobiecesztuczki.pl http://forum.kobiecesztuczki.pl http://www.allegro.pl/item500391589_wideo_warsztaty_jak_i_gdzie_poznac_mezczyzne.html http://www.allegro.pl/item500387621_poznaj_sposoby_na_facetow_poczatek_znajomosci.html Kobiece Sztuczki - Poznaj sposoby na facetów. Są sposoby na facetów. Zmień marzenia w rzeczywistość • twórz dobre relacje w Twoim związku • unikaj potknięć i błędów • uwolnij swoją siłę w pełni Tego możesz się nauczyć ! Więcej na http://www.kobiecesztuczki.pl

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-30 01:23:00

Ja tam po alkoholu własnei sie zawsze nakręcałam i szybko mi to nie mijało ;p

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-24 12:15:00

[quote="Gosc"]Szczerze pisząc... jedyne warzywo jakie znam ,które podnosi libido to seler.. Można go fajnie przyżądzić :). .. np. ostrzem do sera robimy cienkie plastry, potwem wrzucamy na patelnie.. chwile smarzymy.. i mamy fajniutkie chipsy, które działają na nasz popęd.. Oczywiście nie za bardzo.. bo trzeba by 3 kg takich chipsów zjeść, żeby "biło po głowie".. Najlepszym afrodyzjakiem.. MIŁOŚĆ, SZACUNEK, DOBRY NASTRÓJ, CHĘĆ SPEŁNIANIA PRAGNIEŃ DRUGIEJ STRONY.. A co do zdjęcia.. to jest niecałę 40% ralnej rzeczywistości.. Jestem grafikiem komp.. pracuje w agencji reklamowej.. i dokładnie widze obróbki, które zostały wykonane Photoshopem cs4... Więc nie ma się czym zachwycać.. Pozdrawiam GM[/quote] NO WŁAŚNIE !!!... podpisuje się...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-23 16:22:00

[quote="niunia56"]ale jesteście szybcy, najpierw piszecie jakie afrodyzjaki działają najsilniej, teraz że wcale nie działają... czasem myślę że większość waszych historyjek jest wyssana z palca;/ [/quote] to samo sobie pomyślałam... po prostu trzeba wiedziec swoje;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-23 00:34:00

O nieee, seks po alkoholu... Doznania zredukowane do minimum. A co do afrodyzjaków, to świetnym afrodyzjakiem jest muzyka. Chyba każdy ma jakiś kawałek, przy którym się czuje "nakręcony".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-22 18:37:00

ale jesteście szybcy, najpierw piszecie jakie afrodyzjaki działają najsilniej, teraz że wcale nie działają... czasem myślę że większość waszych historyjek jest wyssana z palca;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-11-22 12:08:00

I dobrze że tak jest. Przeraża mnie że w tak nieodległym czasie ( XIXw ) Ludzie (również w polsce) wierzyli że najlepszym sprawdzonym afrodyzjakiem są mumie(nazywali je mumijki, gdyż były to szczątki dzieci) BLEEEEEEE! Potworne!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz