8 sygnałów, po których poznasz, że jesteś w „przechodzonym” związku

23 Marca 2017

Zamiast namiętności i zaangażowania w waszej relacji króluje codzienna rutyna? Może być to syndrom „przechodzonego związku”. Po czym jeszcze go rozpoznać?

przechodzony związek

Unikanie seksu

Jeśli kiedyś potrafiliście baraszkować w łóżku godzinami, a dziś służy ono tylko do spania, to znak, że wasz związek znalazł się na zakręcie. Seks nie jest nam oczywiście niezbędny do życia, jednak stanowi bardzo ważny czynnik budujący więź między partnerami, bo podczas orgazmu wydzielamy oksytocynę, hormon więziotwórczy. Poza tym to świetny sposób na nudę i wspólne spędzanie wolnego czasu.

Długi okres niezaspokojenia seksualnego zazwyczaj skutkuje pogorszeniem samopoczucia, frustracją, rozdrażnieniem, zdenerwowaniem, a niekiedy także spadkiem samooceny, szczególnie, gdy zaczynamy czuć się samotne i nieatrakcyjne. Do tego dochodzą problemy ze snem, brakiem apetytu czy nękającymi coraz częściej migrenami. Nieprzypadkowo naukowcy dowiedli, że uwalniająca się podczas orgazmu endorfina to jeden z najskuteczniejszych środków łagodzących ból głowy.

Zobacz także: Pokolenie kobiet, którym facet potrzebny jest... tylko do seksu

Obojętność

Gdy przestaje nas obchodzić wszystko, co związane z osobą, z którą żyjemy, nie ma mowy o harmonii. Ludzie, którzy się kochają i którym na sobie zależy, dostrzegają w partnerze każdą zmianę. Interesują się jego życiem, bieżącymi sprawami i uczuciami. Chcą o ukochanej osobie wiedzieć wszystko.

Żeby móc żyć w duecie, trzeba się też dobrze rozumieć. Umieć rozmawiać ze sobą na każdy temat. O wszystko pytać partnera. Gdy nie potrafimy się dogadać z mężczyzną, może być to sygnałem wygasającego uczucia.

Dużo krytyki, mało komplementów

Zdaniem specjalistów w udanym związku na każde zdanie krytyki powinno przypadać minimum pięć pochwał. Na początku znajomości komplementujemy się chętnie. Niestety, z czasem robimy to coraz rzadziej, a normą stają się przepełnione jadem i złośliwością uszczypliwości.

Pamiętajmy, że komplementy pomagają przełamać rutynę i nudę w wieloletnim związku, a przede wszystkim podgrzewają atmosferę. Jeśli partner wyprasuje nam bluzkę czy poda śniadanie do łóżka, okażmy mu wdzięczność. Niewiele to kosztuje, a efekt murowany!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (2)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-03-23 15:31:05

Czyli pięknie opisaliście standardowe małżeńswto;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
m.
(Ocena: 5)
2017-03-26 19:21:15

Wyjęłaś mi to z ust :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1