7 zachowań SAMCA ALFA

10 Marca 2013

Jeśli on jest arogancki, bywa agresywny i zawsze chce dominować, uważaj – masz do czynienia z samcem alfa. Lepiej trzymaj się od niego z daleka.

samiec alfa

Kate Ludeman i Eddie Erlandson w książce poświęconej osobnikom alfa tłumaczą, wśród zwierząt stadnych są oni dominujący, zajmują najwyższą pozycję społeczną i pełnią rolę przywódcy. Określenie „alfa” pochodzi od pierwszej litery alfabetu greckiego i nawiązuje do pierwszeństwa w grupie. W zoologii przypisywane jest to osobnikowi dominującemu, przewodzącemu. Podobnie traktowane jest w socjologii; to osoba dążąca do osiągnięcia roli lidera w płaszczyźnie socjalnej lub zawodowej. Samcem alfa może okazać się twój partner, brat, ojciec, kolega, szef. Uważaj tylko, aby nie pomylić tego ze źle rozumianą męskością.

Jest pewny siebie do granic przyzwoitości

Samiec alfa doskonale zna swoją wartość. Tyle że bardzo często jego pewność siebie graniczy z przechwałkami na swój temat. To mężczyzna nierzadko zarozumiały i zadufany w sobie. Rozpoznasz go po wyjątkowo wysokim mniemaniu o sobie, czasem nawet niestosownym do faktycznych osiągnięć i umiejętności mężczyzny. Samiec alfa uwielbia popisywać się swoimi mocnymi stronami i często porównuje się do innych, choć zawsze w tych porównaniach wypada lepiej. To nie wszystko. Taki mężczyzna będzie uważał się za mądrzejszego, bardziej doświadczonego i zdolniejszego od kobiety. Swoją uszczypliwością albo pozornie niewinnym żartem będzie próbował jej pokazać, że ostatnie słowo należy do niego. Nigdy nie przyzna się do błędu, a sukcesy partnerki będzie deprecjonował.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (57)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

TolekB
(Ocena: 1)
2018-05-21 11:25:14

To są marksitowskie, feministyczne bzdury kompletnie nie mające nic wspólnego z rzeczywistością. Samiec alfa to przewodnik stada. Czy stado pójdzie za kimś takim jak opisujecie? Puknijcie się zamiast pisać te powielane lewackie głupoty.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
migawka
(Ocena: 2)
2018-05-16 09:42:05

Moim zdaniem opis nietrafiony. Samiec alfa jest autentycznie pewny siebie, a skoro jest pewny siebie to nie krzyczy na innych i jest generalnie wyluzowany w życiu. Potrafi być łagodny i wyrozumiały względem ludzi. Narzuca innym swoje zdanie poprzez wewnętrzną pewność siebie i autentyczną znajomość tematu. Wydaje mi się, że artykuł przedstawia osobę, która pretenduje do bycia samcem alfa, ale daleko mu do niego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
D.
(Ocena: 1)
2017-06-06 10:36:53

Tendencyjne do granic możliwości...

Ok, trudni faceci. Ale też: - dynamiczni i kreatywni, rozwiązują problemy - dobry seks - ciągle coś się dzieje; szukają przygód (z tobą) i doznań - nie siedzą w fotelu przed telewizorem tylko wyciągają na przygody - osiągają sukcesy, więc nie musisz się jako jego partnerka bać o to, że umrzecie z głodu - dbają o siebie; to raczej nie są Janusze w 9 miesiącu ciąży I wiele innych. Inaczej mówiąc; ok, alfa jest trudny, ale przynajmniej nie nudny.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-01-02 06:50:00

Autorka pomyliła osobowość ,border line, z samcem alfa to zupełnie co innego .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
mezon
(Ocena: 5)
2016-07-27 17:43:14

Ideał kobiet. Na takich właśnie najbardziej lecą, choć żadna się do tego nie przyzna, mówią jedno, a robią drugie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
FacetZjajami
(Ocena: 5)
2016-06-11 21:59:16

re: 7 zachowań SAMCA ALFA

A co ty tu masz brzdącu... Tytyty niegrzeczny...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Julia
(Ocena: 1)
2016-02-22 22:39:14

re: 7 zachowań SAMCA ALFA

Co za idiota pisał ten artykuł - chyba pomylił pojęcie pajaca z kompleksami z samcem Alfa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
martonka
(Ocena: 5)
2016-01-31 19:43:44

re: 7 zachowań SAMCA ALFA

nie wiem co za "autorytet" pisał ten artykuł, ale samiec alfa to lider, za którym będzie chciala podążać grupa i będzie chciala się mu podporzadkować, jesli zostanie zle oceniony spadnie na dół hierarchii poprzez brak akceptacji, wiec co to za samiec alfa...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
aga
(Ocena: 5)
2016-01-07 19:42:30

re: 7 zachowań SAMCA ALFA

mężczyzna zadufany w sobie, arogancki, nie przyznający się do błędu, traktujący kobietę jak idiotkę itd. to nie samiec alfa, tylko zakompleksiony dupek; cechy autentycznego samca alfa to te dokładnie odwrotne do wymienionych

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
xyz
(Ocena: 2)
2015-12-30 01:51:13

re: 7 zachowań SAMCA ALFA

Napisz komentarz...autor artykuliku ewidentnie upośledzony umysłowo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz