10 seks sekretów, których nie znacie!

05 Marca 2009

Seks od dawna nie jest tematem tabu, coraz bardziej otwarcie o nim mówimy i nie wstydzimy się tego.

10 seks sekretów, których nie znacie!

Przez wieki wokół seksu narastała aura tajemniczości, która z biegiem lat wreszcie odpuszcza. Nie boimy się i nie wstydzimy o nim mówić. Problemem jest nasza wiedza, która często opiera się na przesądach i zasłyszanych opiniach. Wybraliśmy dla was 10 ciekawostek, które pomogą zwiększyć zakres waszej wiedzy odnośnie seksu:

  1. Nie tylko pochwa dopasowuje się do penisa, ale i penis do pochwy. Udało się to zbadać dzięki rezonansowi magnetycznemu. Męski członek lekko się wygina, odpowiada za to między innymi kość łonowa.
  2. W porcji spermy (choć objętościowo zajmuje od 1 do 2 łyżeczek do herbaty) znajduje się około 500 milionów plemników. Dla porównania, w Polsce mieszka około 40 milionów ludzi.
  3. Mężczyzna może przeżyć orgazm bez wytrysku. Jest to tak zwany orgazm suchy. Dzieje się tak, gdy facet jest skrajnie wyczerpany i uprawiał seks kilka razy pod rząd, za każdym razem szczytując.
  4. Z wiekiem u panów rośnie doświadczenie, ale maleją możliwości. Trening czyni mistrza, dlatego starsi mężczyźni mogą się kochać dłużej, ale zarazem spada siła wytrysku. Najsilniejszy jest u siedemnastolatków.
  5. Nacja wpływa na wielkość penisa. Lekarz wojskowy, dr Jacobus, przebadał setki mężczyzn. U mieszkańców Afryki średnia długość członka w stanie erekcji wynosi 20 cm, u Europejczyków - 16 cm, Japończyków - 13 cm, a Hindusów - 11 cm. Aby było sprawiedliwie, natura zadbała, by pochwy kobiet różnych nacji dopasowały się anatomicznie do partnerów.
  6. Im dłuższa gra wstępna, tym więcej szans na dziecko. Za powstawanie nasienia odpowiada pobudzony erotycznie układ nerwowy. Długa gra wstępna = dłuższy stosunek i więcej nasienia.
  7. Sperma ma właściwości odmładzające i upiększające. W jej skład wchodzą składniki odżywcze: białka, witaminy (C i B12), minerały (wapń, potas, magnez, fosfor). Jedna porcja nasienia to około 15 kcal.
  8. Pozycja misjonarska zawdzięcza swoją nazwę holenderskiemu misjonarzowi, który nawracał Indian w Ameryce Południowej, oduczał ich pozycji od tyłu, tłumacząc, że to nie po bożemu i należy się kochać twarzą w twarz.
  9. Obrzezani kochankowie nie są lepsi od tych z napletkiem. Do tej pory uważano, że podrażniony przez brak ochrony żołądź sprawia, iż można się kochać dłużej. Tych mądrości nie potwierdzają jednak statystyki i doświadczenia.
  10. Istnieje jeden orgazm, ale prowadzi do niego wiele dróg. Sam efekt rozkoszy powstaje w mózgu, ale może być wywołany przez różne pieszczoty. Dlatego rozróżnia się pochwowy, łechtaczkowy, analny i mammalny (przez drażnienie piersi). U kobiet może też pojawić się zjawisko falowych orgazmów przychodzących jeden po drugim.

Zobacz także:

Antykoncepcja dla facetów? To możliwe!

Dwunastoletnie matki standardem XXI wieku?

Co nas stresuje w łóżku?

Opracowane na podstawie „Naj”„Co ty wiesz o… seksie…”

Joanna Martel

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (136)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

De Zolt
(Ocena: 5)
2015-12-12 19:39:31

re: 10 seks sekretów, których nie znacie!

dobrze ze mój przodek to kunta - kinte miał kuta..a po kolana :-)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2013-05-07 15:54:44

re: 10 seks sekretów, których nie znacie!

jestem powyżej średniej w Afryyyce, to ładnieeeeee:)))))))

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-10-08 05:22:19

dupa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-27 18:14:00

Odnośnie 7. Nie dodali że znajduje się też trupi jad hahahahaha.... ;D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-09 20:10:00

od tyłu jest po bożemu bo całuje się w krzyż:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-02 14:59:00

"od tylu jest nie po bozemu" haha

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-05-01 10:37:00

[quote="Gosc"]Włącz pralkę , posadż babę na pralce , niech nogi rozszerzy i wtedy walisz ja na obrotach pralki . D**** jej na pralce podskakuje , kutas wyskakuje , to nic , jak czujesz że dochodzisz do wytrysku ... - wkładasz penisa do jej paszczy niech wyssie cały soczek do końca.... - koniec walenia , babie mówisz ; skacz krowo z tej pralki ...na co czekasz , dać ci po ryju ?..i tyle.[/quote] ludzie niektórzy to mają dziwne sny ;DD. / żałosne ..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-21 10:28:00

[quote="Gosc"]Włącz pralkę , posadż babę na pralce , niech nogi rozszerzy i wtedy walisz ja na obrotach pralki . D**** jej na pralce podskakuje , kutas wyskakuje , to nic , jak czujesz że dochodzisz do wytrysku ... - wkładasz penisa do jej paszczy niech wyssie cały soczek do końca.... - koniec walenia , babie mówisz ; skacz krowo z tej pralki ...na co czekasz , dać ci po ryju ?..i tyle.[/quote] ktoś ciekawy sen miał

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-03 20:56:00

[quote="Gosc"]a co wy na to ze europejczycy przecietnie 16 cm ? ile na oko maja wasi bo jak ja patrze teraz na linijke to moj ma duzo mniej i nie wiem czy jest wyrozniony przez nature czy troche tu zawyzyli cos[/quote] Nie wiem, mój jest Azjatą i ma dokładnie tyle ile podali jako przeciętną :p 13. Po co dluzszy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-04-01 12:18:00

a co wy na to ze europejczycy przecietnie 16 cm ? ile na oko maja wasi bo jak ja patrze teraz na linijke to moj ma duzo mniej i nie wiem czy jest wyrozniony przez nature czy troche tu zawyzyli cos

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz