Zagrożona ciąża nie musi oznaczać smutnego finału!

15 Września 2010

Co dokładnie kryje się pod nazwą "ciąża wysokiego ryzyka" i jak zareagować po otrzymaniu takiej informacji od lekarza?

poronienie

W jaki sposób leczy się zagrożoną ciążę?

W większości przypadków zagrożoną ciążę leczy się objawowo, np. w przypadku wystąpienia przedwczesnej czynności skurczowej podaje się leki hamujące skurcze; w przypadku nadciśnienia – leki obniżające ciśnienie krwi, itp.

Czego powinna spodziewać się kobieta na oddziale patologii? Jakim badaniom zostanie poddana? Ile czasu tam spędzi?

Sama nazwa Oddział patologii ciąży zawsze wzbudza w pacjentkach wiele obaw. Uważają one, iż skoro znalazły się na tym oddziale, to problem z ich dzieckiem musi być naprawdę duży. To nie zawsze jest prawda. Często pozostawiamy pacjentkę w szpitalu, by móc poddać ją kilkudniowej obserwacji, kontrolować tętno dziecka, zrobić wnikliwe badania.

Na Oddziale patologii ciąży przyszła mama przejdzie przede wszystkim wiele specjalistycznych badań laboratoryjnych i diagnostycznych. Oprócz standardowego w tym wypadku badania ginekologicznego i regularnego mierzenia temperatury, czekają ją: analiza moczu, szczegółowa morfologia, USG i KTG oraz inne badania zlecane w zależności od przebiegu ciąży.

Czas pobytu w szpitalu zależy od wielu czynników. Zwykle jest to kilka dni, jednak w trakcie leczenia ciąży wysokiego ryzyka nie można mówić o konkretnym czasie. Niekiedy zdarza się, że kobieta musi przebywać pod obserwacją w szpitalu przez większą część ciąży. Wszystko jest więc sprawą jednostkową i indywidualną.

Jakie są podstawowe zasady, których musi przestrzegać kobieta z zagrożoną ciążą?

Kobieta, u której zdiagnozowano zagrożenie ciąży, musi być przede wszystkim pod ścisłą kontrolą i obserwacją lekarza, nie wykluczając stałego kontaktu telefonicznego. Powinna częściej wykonywać badania laboratoryjne, USG i codziennie odnotowywać ruchy płodu. Ważne jest też, by zwolniła tempo życia, nie dźwigała ciężarów, unikała stresów i negatywnych emocji, zdrowo się odżywiała i pozwoliła sobie na błogie lenistwo.

Zobacz także:

12 trudnych pytań o połóg

Jak dbać o higienę w czasie połogu? Czy można współżyć? Kiedy pojawi się miesiączka? To jedne z najczęstszych pytań młodych mam.

8 zasad prawidłowego karmienia piersią

Karmienie piersią to najcudowniejsza chwila w życiu debiutującej mamy. Pamiętaj, że nawet jeżeli początki bywają trudne, nie należy się poddawać!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (14)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-15 20:12:26

Forum ŚWIAT WENUS zaprasza do udziału w nowym konkursie. Wygrać można MARKOWE PERFUMY. SAME WYBIERACIE TE, KTÓRE CHCECIE!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-15 10:59:26

Ja krwawiłam przez pierwsze dwa miesiące.. myślałam, że wykończę się nerwowo, ale okazało się, że to miesiączka! Podobno może być tak, że okres ni znika nawet przez cztery pierwsze miesiące ciąży.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-15 10:58:05

Już nie chcę mieć dzieci..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-15 10:51:44

Mądry i potrzebny tekst, dziękuję!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-15 10:51:17

Wszystko to przeraża mnie, aż odechciewa się zachodzenia w ciążę

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-15 10:50:38

Mnie boli pod sercem, ale nad brzuchem. Umówiłam się na wizytę, ale dopiero na jutro znalazł się termin, więc trochę się martwię...boli mnie już od tygodnia..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-15 10:53:06

Szkoda, że tyle zwlekałaś... Może idź jeszcze dziś do szpitala i powiedz co Ci dolega? Szybciej Tobie pomogą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-15 10:54:47

Nie martw się na zapas, bo może od tego ciągle Cie boli, tylko, że lepiej idź do szpitala, bo to śmieszne, żeby tyle czekać kiedy dzieje się coś nie typowego..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-15 10:42:17

Częste wykonywanie USG.. kiedyś czytałam o ginekologu, który twierdził, że to niebezpieczne dla płodu. Ma ktoś informacje na ten temat? Bezpieczne to czy nie?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-15 10:19:12

Mama przyjaciółki przeciążyła się, gdy była w piątym miesiącu ciąży. Od tamtej pory, przez cztery miesiące musiała leżeć w szpitalu, inaczej mogłaby poronić. Cztery miesiące bez wstawania!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-15 10:13:21

Moja znajoma jest w ciąży, ale okazało się, że czynnik Rh jej i dziecka różni się, zatem jest duże ryzyko konfliktu serologicznego. Jest przerażone i teraz musi ciągle przebywać w szpitalu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-09-15 10:11:14

Wiem, że to nie na temat, ale muszę powiedzieć, że majteczki na zdjęciu są śliczne

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz