WASZE HISTORIE: Powiedziałam facetowi, że poroniłam. Tak naprawdę dokonałam aborcji...

17 Października 2016

Czy Alicja miała prawo do podjęcia takiej decyzji?

pigułka wczesnoporonna

Dla pewnych osób aborcja jest zabójstwem, a dla innych zabiegiem, na który decydują się w szczególnych sytuacjach. Istnieje też trzecia grupa. To kobiety przekonane, że pozbycie się dziecka stanowi ich prawo, niezależnie od okoliczności. W Polsce można dokonać  aborcji jedynie w kilku przypadkach, tzn. gdy zagrożone jest życie matki (bez żadnych ograniczeń co do wieku płodu), gdy poczęto je w wyniku czynu zabronionego (do 12 tygodni od początku ciąży) lub gdy zachodzi prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego uszkodzenia płodu albo nieuleczanej choroby stanowiącej zagrożenie dla jego życia. Można się jednak domyślić, że do aborcji dochodzi o wiele częściej. Kobiety usuwają ciąże w podziemiach aborcyjnych, za granicą, a niektóre zdobywają środki wczesnoporonne. Jeden z polskich dzienników donosił nawet, jak łatwo jest zdobyć taką tabletkę.

O tym, że nielegalna aborcja wcale nie jest zbyt skomplikowaną sprawą, przekonuje Alicja (imię zmienione). Alicja nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów, ale zgodziła się opowiedzieć o swoim przypadku.

Zobacz także: Usunęła ciążę w 6. MIESIĄCU! Po latach ujawnia, jak wygląda tak późna aborcja...

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (23)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-28 18:53:36

Postąpiłaś wedle swojego sumienia,teraz tłumaczysz że nie nadajesz się na matkę,nie chcesz wogole dzieci.Masz do tego prawo.Tylko dlaczego wiażesz się z facetem który pragnie dziecka??On też ma prawo wyboru!Oszukałaś go najpodlej jak można! Myślę że nie zasłużył na to:(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
aga
(Ocena: 5)
2016-10-26 20:59:11

To troche chore planowac slub a nawet nie rozmawiac o tym jak bedzie wygladac wasze wspolne zycie razem.. Zwlaszcza ze on chce dzieci... To bardzo wazna kwestia. Nie wroze dlugiej przyszlosci temu malzenstwu no chyba ze ktores z was jest w stanie zmienic swoje zdanie i dalej byc szczesliwym...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kinga
(Ocena: 5)
2016-10-23 23:38:00

Hmm uważam że jak byś zobaczyła swoje dziecko to byś je pokochała . Któregoś dnia będzie Ci brakować tupotu małych stóp i pomyślisz że mogłaś mieć dziecko.... Na kogo będziesz liczyć na starość ..? Facetów można mieć wielu , ale dziecko tylko jedno ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-20 21:40:21

Tak czytam sobie te wasze komentarze i aż mi smutno. Mówicie o tym jak by to było usunięcie pasożyta. A przecież to mały człowiek. Dla mnie aborcja jest równoznaczna z morderstwem. A ta kobieta jest zwykłym mordercą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-19 15:48:19

Nikt nie powinien zmuszać kobiety do rodzenia dzieci jeśli ona nie chce. Jej sprawa i jej sumienie jak postąpiła, nie oceniam jednak powinna powiedzieć facetowi, że nie chce mieć dzieci bo on może mam nadzieje. Najlepiej jeśli jest tego na 100 pewna że nie chce dzieci to powinna podwiązać sobie jajowody, żeby nie musieć kiedyś jeszcze raz dokonywać aborcji.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-18 16:27:36

kobiet ma prawo decydować o swoim ciele, w tym w kwestii aborcji również. ale powinnaś powiedzieć partnerowi otwarcie ze nie chcesz mieć dzieci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-18 23:10:40

O swoim, a nie o tym, które się w niej rozwija! Rozumiem prawo wyboru, jeśli doszło do zagrożenia życia, gwałtu... ale nic poza tym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-18 12:35:42

to bardzo trudna kwestia, ja patrzyłam na to z drugiej strony: mój brat razem ze swoją narzeczoną wpadli, wiedziało o tym tylko kilka osób. on sam bardzo się cieszył na myśl o dziecku, ona płakała z rozpaczy.mój brat zaczął dopinać wszystko finansowo, układać im coraz bardziej życie-dziewczyna kilka dni przed tym, jak miała powiedzieć swoim rodzicom o ciąży, dziwnym trafem "poroniła". W tym poronieniu nic się nie trzymało kupy, więc nasza część rodziny doskonale wie, że po prostu ciążę usunęła, choć mój brat jest tak zakochany, że ślepo jej wierzy. Sytuacja trudna, uważam, że kobieta powinna mieć w tej sytuacji ostatnie słowo, bo to ona rodzi, ale powinno się chociaż przemyśleć i wziąć pod uwagę uczucia i opinię drugiej osoby. Bo nigdy w życiu nei widziałam mojego brata tak cierpiącego jak w tym okresie. Oni są wciąż razem, zaraz ślub, a rozmowa na temat życiowych priorytetów nie została podjęta, jednocześnie nie chcemy się wtrącać w ich życie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-17 16:56:14

Ja jestem za aborcją nawet " na życzenie" ale zastanawia mnie jedno. Dlaczego nie powiedziałaś o swoim stosunku do dzieci partnerowi? Dlaczego GO OSZUKUJESZ? Zmień faceta. Tak po prostu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-17 14:21:16

Skoro nie chcesz dzieci to czemu mu tego po prostu normalnie nie powiesz? Masz ponad 30 lat, jesteś z facetem pewnie dłuższy czas a zachowujesz się jak nastolatka. Nie musisz chcieć mieć dzieci, bo to jest twój wybór, ale partner powinien o takim czymś wiedzieć, bo to jest dość istotna sprawa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 4)
2016-10-17 10:20:51

skoro jestes pewna że nie chcesz mieć dzieci to powiedz to narzeczonu przed ślubem, on się cieszył co oznacza że ich pragnie a Ty co po ślubie juz mu powiesz ze ich nie bedziecie miec ? Trochę mało odpowiedzialne , wydaje mi się że takie kwestie to sie ustala przed ślubem . Uważam też że żle postąpiłaś udając poronienie mogłaś na spokojnie porozmawiać z facetem powiedzieć co czujesz w związku z ciążą może inaczej by się to potoczyło

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz