Obowiązkowe testy na depresję dla kobiet w ciąży. KAŻDA będzie musiała go wypełnić i to 3 razy!

04 Kwietnia 2018

Młode mamy coraz częściej mają problemy psychiczne.

kobieta w ciąży

9-miesięczna ciąża i urodzenie dziecka, to szczególny czas w życiu kobiety. Niestety nie zawsze wiąże się tylko z tymi pozytywnymi emocjami. Według statystyk rośnie liczba kobiet, które po porodzie zmagają się z problemami emocjonalnymi, dlatego rząd postanowił zareagować

Zgodnie z nowym zapisem dotyczącym opieki okołoporodowej każda ciężarna kobieta będzie musiała trzykrotnie poddać się testom. Pierwszy w 12 tygodniu ciąży, drugi w dwudziestym siódmym, i trzeci już po porodzie. Test będzie składał się z ponad 20 pytań. Jeśli wyniki będzie wskazywał na zagrożenie depresją, to kobiecie zostanie udzielona pomoc. Na razie nie wiadomo jak dokładnie miałaby ona wyglądać, ponieważ ta kwestia jest jeszcze w trakcie opracowywania.  

Zobacz także: Historia Renaty: „Wyszłam za mąż bez miłości. Żałuję, bo ostatnio poznałam innego faceta”

Jak podaje portal Interia.pl około 12 proc. matek cierpi na depresję poporodową, która wymaga specjalistycznego leczenia. Ponadto 75 proc. kobiet po urodzeniu dziecka ma kilkudniowe stanu obniżenia nastroju i płaczliwości, tzw. Baby blues.

Rząd chce, aby nowe projekt wszedł w życie jeszcze w tym roku. Co o tym sądzicie?

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-04 20:11:55

bardzo dobra inicjatywa

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-04 14:05:50

Ok pod warunkiem że każdy duchowny będzie miał takie testy kilka razy do roku w celu sprawdzenia skłonności do pedofili, oraz regularne przymusowe badania na wykrywaczu kłamstw dla każdego polityk bez wyjątku oraz dla każdego mężczyzny znajdującego się w związku małżeńskim. Skoro chcecie inwigilować kobiety oraz to co mają w głowach to aby było sprawiedliwie inne grupy też powinny być pozbawione prawa do prywatności.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-04-04 16:54:44

A ja nie wiem o co tyle złości. Uważam że to bardzo dobry pomysł, bo można w porę dostrzec problem. Na wielu oddziałach szpitalnych jest psycholog, który konsultuje pacjentów i nikt nie robi o to afery. Jak idziesz do lekarza to wg Ciebie również jest to inwigilacja, gdy wypytuje o jakieś intymne dolegliwości?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1