Szkoła rodzenia - warto?

29 Grudnia 2015

Jeśli niedługo zostaniesz mamą, pewnie zastanawiasz się, czy i kiedy zapisać się do szkoły rodzenia. Sprawdź, co warto wiedzieć na ten temat.

szkoła rodzenia

Ciąża i narodziny dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu kobiety. Przyszłej mamie z jednej strony towarzyszy uczucie radości, oczekiwania i spełnienia, z drugiej jednak strony pojawia się wiele wątpliwości: czy sobie poradzę? Czy będę umiała zająć się noworodkiem? Jak będzie wyglądał poród? Czy mogę się do niego przygotować?

W dzisiejszych czasach dostęp do wiedzy mamy ułatwiony – czekają na nas poradniki, magazyny, artykuły w portalach internetowych, wpisy na forach dyskusyjnych, programy telewizyjne, audycje radiowe itp. Do tego dochodzi doświadczenie innych matek. Każda służy dobrą radą, zna szereg sposobów na łatwiejszy poród, krótki połóg, bezstresowe macierzyństwo. Być może zaczęłaś się już przygotowywać do roli matki i wydaje ci się, że toniesz w gąszczu porad. Przydałoby się jakoś uporządkować te wiadomość – pomoże ci w tym szkoła rodzenia.

„W świadomym przygotowaniu się do porodu możesz skorzystać z pomocy szkoły rodzenia. Biorąc udział w zajęciach, uzyskasz fachową pomoc w wyjaśnieniu wielu wątpliwości, które dotyczą ciąży. Dowiesz się, jak przebiega poród i jak pielęgnować noworodka” – pisze prof. Longin Marianowski w poradniku „Od poczęcia do narodzin”. Koszt takiej szkoły nie jest wysoki – to najczęściej 100-300 zł za cykl spotkań. Można również poszukać darmowej szkoły rodzenia przy szpitalu.

Kiedy zapisać się do szkoły rodzenia?

Są kobiety, które biorą udział w takich zajęciach już w pierwszym trymestrze. Teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak zrobić. Karolina, mama czteromiesięcznego Jasia, zaczęła chodzić do szkoły rodzenia, gdy była w trzecim miesiącu ciąży. „Wszyscy się dziwili, a dla mnie to było normalne. Wygodniej było mi uczestniczyć w takich zajęciach, gdy dobrze się czułam i nie miałam wielkiego brzucha. Poza tym było lato, piękna pogoda, a termin miałam na grudzień. Chciałam się też przygotować do opieki nad dzieckiem” – opowiada.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

kratka
(Ocena: 5)
2016-08-24 08:48:20

Mi szkola rodzenia duzo pomogla - mniej w kwestii samego porodu, bardziej w zachowania sie już z dzieckiem i samej ciazy. jak tam przyszlam i gadalysmy o suplementach to okazało się, że nie musze od raza brac osobno kwasu foliowego, dha i zelaza, tylko wsytarczy pregna plus. Czulam się, że jestem bardziej przygotowana, bylam spokojniejsza.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-29 21:39:11

re: Szkoła rodzenia - warto?

Ja nie chodziłam do szkoły rodzenia. Obejrzałam cykl filmików z Radzimy Dobrze Rodzimy i powiem szczerze,że podczas porodu nie byłam w stanie zebrać myśli do kupy żeby choć pomyśleć o prawidłowym oddychaniu...Wykonywałam polecenia położnej te głośniejsze od mojego krzyku:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-12-29 10:39:04

re: Szkoła rodzenia - warto?

Polecam szkole rodzenia, dużo można sie dowiedziec i zapoznać z innymi przyszlymi mamami

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1