Dlaczego zdecydowałam się na aborcję? (SZOKUJĄCE WYPOWIEDZI)

28 Października 2016

Czy te kobiety zasługują na potępienie?

decyzja o aborcji

Chociaż kontrowersyjny, obywatelski projekt ustawy antyaborcyjnej został odrzucony, Polska nadal żyje tym tematem. Organizowane są kolejne czarne protesty, a gwiazdy zachęcają do dalszej walki na swoich profilach społecznościowych. W różnych środkach medialnego przekazu są także publikowane wywiady oraz wyznania osób opowiadających się po stronie aborcji nie tylko w trzech zalegalizowanych prawnie przypadkach. Wiele wskazuje na to, że niektóre kobiety nie zadowoliły się pozostawieniem spraw ich dawnemu biegowi, ale żądają restrykcyjnych zmian i decydowania o ewentualnym usuwaniu ciąży we własnym zakresie w każdym przypadku. Coraz więcej osób odważnie zabiera głos w tej sprawie i nie są to tylko osoby ze świata polityki czy show-biznesu.

Niedawno udało nam się nakłonić na rozmowę kilka dziewczyn, które w przeszłości dokonały aborcji. Żadna z nich nie żałuje tego kroku i zapewnia, że zrobiłaby to jeszcze raz. Jakie pobudki nimi kierowały? Część z Was zapewne będzie oburzona, ale być może znajdzie się kilka odważnych, które przyznają rację bohaterkom naszego artykułu...

Zobacz także: WASZE HISTORIE: Powiedziałam facetowi, że poroniłam. Tak naprawdę dokonałam aborcji...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (58)
ocena
4.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-28 10:55:05

Tak! Są godne wyłącznie potępienia! I tu nie ma czego komentować, tylko usiąść i płakać nad ludzką głupotą

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-10 10:12:38

Przypomniała mi się pewna historia znajomej kobiety, która je osobą bardzo wierzącą. Razem ze swoim mężem wiele lat starali się o dziecko, zawiodły ich wszystkie dozwalane przez Kościół metody zajścia w ciąże. Zdecydowali się na adopcje. Po kilku latach dostali wiadomość, że czeka na nich mała dziewczynka. Podczas, gdy głośno było wszędzie o czarnym proteście ta potępiała wszystkie kobiety biorące w nim udział, uważając, że każdemu poczętemu dziecku należy się godne życie, którego nikt nie powinien odbierać. A wiecie co jest dla mnie najbardziej absurdalne w tej historii? To, że jedynymi warunkami stawianymi przez nich przy adopcji było to, żeby dziecko było małe i ZDROWE. Ona miała wybór, nie zdecydowała się na dziecko z niepełnosprawnością,a potępia kobiety, które chore dzieci usunęły. Nie jestem zwolenniczką zmian w prawie dotyczącym aborcji. Niech kobiety zgwałcone, noszące upośledzone płody, które po narodzinach i tak umrą lub gdy ciąża zagraża ich zdrowiu czy nawet życiu niech mają wybór. A w pozostałych przypadkach - jest mnóstwo metod na zabezpieczenie się, a jeśli antykoncepcja zawiedzie, trudno, trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny, przecież każdy wie skąd się dzieci biorą.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-10 10:00:20

A ja już tyle czasu nie mogę zajść w upragnioną ciążę... Dlatego też ciężko mi zrozumieć kobiety, które usuwają zdrową ciążę ze względu na jakieś swoje "widzimisię"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
awa
(Ocena: 5)
2016-11-02 09:10:32

A co w nich szokującego. To dzieje się wokół nas na niemałą skalę. Tylko nikt o tym nie mówi, a najczęściej jest 2 w 1- kobieta która dokanała aborcji ma pełną buzię frazesów na temat "dzieci poczętych"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-01 01:57:17

Wy jesteście śmieszni jak piszecie że zygota nie jest życiem. Jak tak wogole można myśleć w ten sposób...widać że tu są co po nie którzy egoistami i materilistami..patrząc na wygodę swojego życia a to że kobieta jest w stanie błogosławiony i pod sercem bije życie nawet jak ma 3,4tyg rozwija się rośnie i już je kochasz bo Bóg dał Ci to życie które nosisz pod sercem!!!!!jak mozna usunąć trzeba być pod ładna preseja co ludzie powiedzą i jak bd żyć przecież dziecko kosztuje ale Ty żyjesz to jeśli nie chcesz mieć dzieci to je urodz i oddaj znajdzie kochający dom bo jest tyle małżeństw które by zaadoptować chciały taka mała kruszynke i kochac całym sercem. Ludzie wy będziecie stan przed Sądem Ostatecznym i Pan Bóg bd wam pokazywał nie które sytuację z Waszego życia i co mu powiecie że usunelam życie bo go nie chcialam...he śmieszne ale to co Was po śmierci spotka to cierpienie w tym czego najbardziej się boicie i dopiero jak odpokutujecie swoje winy bd mogli myśleć o całkowitym oczyszczeniu duszy co nie jest takie proste.. ja nie rozumiem jak można dziecko zabić... sama wychowała się z 5 rodzeństwa bez taty bo odeszedl już do Pana Boga i dziękuję mu za to że moja Matula była na tyle silna że się nie podała chociaż czasem było mega ciężko jak był tylko chleb sam ale daliśmy radę i jesteśmy szczęśliwa rodzina bardzo się kochamy przez to że mama poświęciła nam całe swoje życie i się nie poddała... pozdrawiam Was i życzę Wam dużo pokory i miłości do PanaBoga naszego!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-29 17:38:16

hahah ktoś napisał "mamy teraz pokolenie egoistów". Najwięcej aborcji robiło pokolenie obecnych moherowych beretów. W latach 60tych czy 70tych aborcje były jak wizyty u kosmetyczki. Teraz niektóre nawróciły się i walczą o prawo do wymuszania rodzenia upośledzonych dzieci czy z gwałtu. Nawet sobie nie zdajecie sprawy co miłe babunie robiły w czasach młodości.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-29 23:16:32

bo mamy niż demograficzny, to wymyślają powody dlaczego niby jest mniej dzieci. a może to nie egoizmem jest planowanie rodziny rozsądnie i 2 dzieci zamiast 5 puszczonej w samopas.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-30 21:09:40

dok ladnie

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Starbuck
(Ocena: 5)
2016-11-01 13:22:38

Nawróceni grzesznicy są najgorszymi radykałami. Nie dość, że mają swoje na sumieniu, to jeszcze drogę do wyimaginowanego zbawienia torują sobie ofiarą innych.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-02 09:13:46

prawda. moja exteściowa jak się wlała deczko, przyznała się do SZEŚCIU aborcji. Lata 50-60 XXw.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-11 16:14:04

W latach 50,60,70 nie było usg i nikt nie przypuszczał, że ok 4 tygodni od zapłodnienia bije małe serduszko. Dziś mamy nie tylko badania, ale i olbrzymi dostęp do przeróżnych form antykoncepcji, o której nasze mamy i babcie mogły pomarzyć. Mamy też pampersy, wiemy jak karmić piersią, mamy odżywki, mleka, słoiczków. Nie musimy nosić wody ze studni, żeby wyprać pieluchy itd. Tamte pokolenia powinnyśmy podziwiać a nie wyśmiewa, jeśli chodzi o wychowanie dzieci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-29 17:21:53

A ja poronilam niedawno:( zamienilabym sie z kazda kobieta w tym artykule!i chcialabym miec to dziecko!nikogo nie oceniam,ale gdy cos tracisz co kochasz juz,nigdy nie zrozumiesz kobiety,ktora traci ciaze z premedytacja

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-29 14:49:02

Wszystkim tak łatwo oceniać... nawet w Biblii jest napisane: "Kto z was bez grzechu, niech pierwszy rzuci w nią kamieniem".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-30 22:27:14

Szkoda, że niektórzy tylko ten cytat z Biblii pamiętają... Tam są też napisane inne rzeczy- m.in. przykazanie piąte "Nie zabijaj".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-29 13:31:32

Widzę tu ciągle nagonkę na kobiety w ciąży, młode matki (że roszczeniowe, bezczelne i zapalenie mózgu), dzieci (że brzydki, głupie, wrzeszczą i przeszkadzają, a fe), no fala hejtu. No i okazuje się, że na aborcje też nagonka (bo morderstwo, zło i samolubna na pewno puszczalska kobieta która się decyduje). Weźcie się zdecydujcie. Wszystkie świętsze od papieża...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-29 10:33:59

Ciagle artykuły o aborcji które mają na celu zmienić patrzenie na ten temat a raczej przekonać ze to super sprawa... ktoś Wam płaci za ciagłe promowanie tego?..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-10-29 14:31:06

dokładnie nad tym samym się zastanawiam, 25 polek dokonało aborcji i jakoś mnie to nie interesowało, nigdy o tym nie słyszałam, aż do ostatnich kilku miesięcy gdzie ciągle jedno i to samo, same bohaterki które dokonały aborcji i są z tego powodu szczęśliwe, cóż za promocja i wzór do naśladowania

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz