Rekordowo długi poród. Kobieta rodziła aż... (Jakim cudem to zniosła?)

20 Marca 2018

Rodząca musiała przejść przez piekło.

długi poród

Dzięki mediom społecznościowym możemy sporo dowiedzieć się o piekle, jakie kobiety przechodzą podczas porodu. Tylko niektóre z nich wydają dzieci na świat szybko i dobrze znoszą akcję porodową. Bardzo często zdarzają się różne komplikacje, lekarze zaniedbują rodzące, a one same cierpią katusze przez wiele godzin. Mimo wszystko historia Angel z Waszyngtonu jest pod tym względem wyjątkowo przerażająca. Została upubliczniona na portalu Lobe What Matters dzięki jej fotografce – Laurze Shockley. Angel rodziła przez 4 doby. Poród mógł się skończyć bardzo źle zarówno dla niej, jak i dla dziecka.

Akcja zaczęła się 5 marca. Ze względu na wysokie ciśnienie krwi, została podjęta decyzja, aby wywołać poród. Na początku wszystko przebiegało prawidłowo. Skurcze występowały co 3-4 minuty. Potem co 2 minuty. Problemem było jednak rozwarcie. Nie postępowało w zgodzie ze skurczami. Ciągle wynosiło 1 cm. „Wtorek nadszedł i minął bez żadnej zmiany. Angel nadal miała tylko centymetr rozwarcia. Wróciłam do domu, wymieniłyśmy kilka sms-ów. Okazało się, że lekarze zamierzają przyspieszyć poród i rozciągnąć szyjkę macicy. Obie pomyślałyśmy: "świetnie, jutro popołudniu maluch będzie na świecie” – czytamy komentarz Laury. Te przypuszczenia się jednak nie potwierdziły.

7 marca udało się zwiększyć rozwarcie do 3 cm. Na tym jednak stanęło. Pomimo zastosowanych środków, nie powiększało się. Następnego dnia, 8 marca, lekarze zdecydowali się na cesarskie cięcie. Angel była już bardzo słaba. Poza tym obawiano się o zdrowie malucha. Na szczęście dzięki operacji wreszcie powitano go na świecie.

Historia Angel skończyła się dobrze, ale u ilu kobiet nie? Co ciekawe najdłuższy poród, jaki odnotowano do tej pory, trwał 20 dni. Wyobrażacie sobie rodzić przez tak długi czas?

Zobacz także: Ta kobieta chce WYRZUCAĆ płaczące dzieci z restauracji: „Przecież nikt nie chce słuchać ich wrzasku!”

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-20 20:43:46

Szok, w Polsce przy wysokim ciśnieniu decyzja o cesarce często podejmowana jest odrazu, a jak nie to nie trwa to dłużej niż kilkanaście godzin. Ja rodziłam 16h i myślałam, że to długo...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
każdy
(Ocena: 1)
2018-03-26 15:31:22

Kto wierzy w te bzdury kto by tyle wytrzymał czemu straszycie młode kobiety

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Rf
(Ocena: 5)
2018-03-20 10:36:21

Idioci. Mogli zabic matke i dziecko. A co jesli przez ciezki porod dziecko zostaloby kaleka? Powinna ich oskarzyc bo tylko dzieki szczesciu oboje zyja i sa zdrowi!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-20 08:47:03

Po co się tak męczyć?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-20 08:37:22

Jako ginekolog jestem zdziwiona brakiem decyzji o cesarskim cięciu już po pierwszej dobie, szczególnie przy wysokim ciśnieniu pacjentki.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-03-20 01:34:30

Kto co lubi, jak ktoś lubi sobie rodzić niech rodzi, powodzenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1