Poród bez tajemnic: Wywiad z położną

25 Lipca 2012

Czego kobiety najbardziej obawiają się na porodówce? Dlaczego decydują się na cesarskie cięcie?

Ciąża

Poród to niezwykle doniosłe, ale również stresujące doświadczenie dla kobiety. Strach i ból przyszłej mamy można jednak zminimalizować, dowiadując się jak najwięcej o jego przebiegu oraz świadomie wybierając szpital, położną i lekarza.

O tym, że warto zaprzyjaźnić się z położną w trakcie ciąży i rodzić pod jej opieką opowiada mgr Edyta Tomaszów – Czucharska, położna ze Szpitala Medicover.

Czego najbardziej obawiają się kobiety w związku z porodem?

Edyta Tomaszów-Czucharska: Przyszłe mamy najbardziej obawiają się tego, że mogą nie podołać fizycznie. Jeśli kobieta spodziewa się pierwszego dziecka, na dobrą sprawę nie wie, z jakim bólem przyjdzie jej się mierzyć, ponieważ nigdy wcześniej go nie doświadczyła. Tkwi w niej bardzo ludzki, zupełnie zrozumiały lęk przed nieznanym. Położne, które poznają swoją pacjentkę już na etapie ciąży, mają szansę ten lęk zmniejszyć, uspokoić przyszłą mamę i pozytywnie nastawić do chwil, w których będzie rodziło się jej dziecko.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (72)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-29 09:57:58

moją pierwszą córeczkę urodziłam w 32 tc. ważyła 1860g. ból był niesamowity i trwał 16 godzin.dzieciątko urodziło się maleńkie i tylko 2szwy miałam rozpuszczalne...obecnie jestem w ciąży(również córa). termin mam na za 6 tygodni. mam nadzieję że znów nie będzie wcześniaka.mam ogromny brzuszek.skoro tamten ból był nie do opisania to co będę czuć teraz??? :) he he dziewczyny spokojnie!!! powiem wam że nie ma czego się bać bo im większy ból tym większa satysfakcja. podejrzewam że gdyby wcale mnie nie bolało byłabym zawiedziona... a ostatnio nawet w żartach mówię do mojej córeczki : " JA CIĘ 16 GODZIN W POCIE I BÓLACH RODZIŁAM A TY MATCE Z BRZUCHEM JAK STODOŁA NIE CHCESZ PAZNOKCI U NÓG OBCIĄĆ? :) a ona mi na to: " PFFF! MAMO! NIE MARUDŹ! NAWET GDYBYŚ MNIE RODZIŁA 2 DNI I BYM CIĘ POROZRYWAŁA JAK TY WCZORAJ TEGO PĄCZKA TO I TAK NIE MA MOWY CHOCIAŻ CIĘ KOCHAM :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-08-03 06:22:38

Ludzie, to po co zachodzić w ciążę skoro poród to taka straszna rzecz! Proponuję nie gotować-przecież poparzyłyście się nie jeden raz, nie prasować - też czasmi można się poparzyć, nie zamykać drzwi-można przytrzasnąć sobie palec, nie jeździć samochdem, na nartach czy rowerze - wypadko i kontuzjogenne!!! ect, ect..... W końcu to konsekwencja naszych działań!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-30 06:28:16

Tutaj wpisz treść komentarza do Poród bez tajemnic: Wywiad z położną... Najlepiej drogami natury bo szybko sie goi a po cesarskim to moze nawet pol roku sie goic

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-29 22:24:41

kocham bardzo dzieci i oboje z narzeczonym marzymy w przyszlosci o wlasnym malenstwu. jednak jestem bardzo nieodporna na bol , straszne sie boje, a to co czytam juz w ogole mnie strasznie paralizuje i wiem ze bede sie ogromnie bala porodu :(

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-27 15:35:09

!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-27 15:35:01

Tutaj wpisz treść komentarza do Poród bez tajemnic: Wywiad z położną...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-26 13:31:26

ja boję się porodu siłami natury więc zdecyduję się na cesarkę na życzenie..położnictwo w moim regionie jest okropne..zastanawiam się nad prywatną kliniką w innym regionie..miała któraś z was taką cesarkę??jaki jest jej koszt??

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-26 11:45:22

Ja rodziłam dwa tygodnie temu w piątek 13-stego, ból ogromny ale szybko się go zapomina. Każda kobieta jest inna i odczuwa to inaczej, ja rodziłam 16 godzin i 45 minut, dziś mogę śmiało stwierdzić, że te godziny choć były męczarnią było warto. Co prawda prawie się poddałam, ale wsparcie męża, który był przy porodzie to bezcenne. Życzę szczęśliwych rozwiązań i nie ma się czego bać...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-26 11:11:48

ja rodzę za 1,5 m-ca i panicznie się boję...próbuje myśleć pozytywnie ale jak czytam niektóre wypowiedzi kobiet ,które już rodziły to czasami płakać mi się chce normalnie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2012-07-26 10:56:49

NIgdy wiecej porodu naturalnego,nastepne dziecko to cesarka!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz