Polki chwalą się na Facebooku, że PALĄ W CIĄŻY. Cytujemy ich wstrząsające wypowiedzi

01 Maja 2018

„Paliłam przy każdej ciąży i mam troje zdrowych dzieci” - przekonuje jedna z nich.

palenie papierosów w ciąży

Każdy uzależniony od nikotyny dobrze wie, jak silny i podstępny jest to nałóg. W pewnym momencie nie wyobrażamy sobie już życia bez papierosa. Aby z nim zerwać, czasami nie wystarcza silna wola, ani nawet wsparcie farmakologiczne. Dla wielu kobiet szansą na pozbycie się szkodliwego przyzwyczajenia jest ciąża. Zdecydowana większość z nas przestaje palić, kiedy tylko dowiaduje się o stanie błogosławionym.

Zobacz również: NAJMOCNIEJSZE fotki z porodówki. Nawet matki mają problem, żeby na to patrzeć

To jedyna słuszna reakcja. Nie od dziś wiadomo, że dym papierosowy i tysiące rakotwórczych substancji wyzwalających się w czasie palenia wpływają nie tylko na zdrowie matki, ale i dziecka. Wydaje się to oczywistością, z którą nikt nie będzie próbował dyskutować. A jednak - w Internecie nie brakuje ciężarnych, które podważają naukowe teorie i z ukochanego „dymka” rezygnować nie zamierzają.

Mało tego - wiele z nich szczyci się swoją nieodpowiedzialnością i zachęca do tego samego. Dziennikarze serwisu mamadu.pl przyjrzeli się ich wypowiedziom publikowanym na łamach facebookowych grup dla matek. Cytujemy je ku przestrodze.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (19)
ocena
4.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-01 23:39:29

Ale tak w sumie to co was obchodzą cudze dzieci i czy ich matki palą? Po co się tak ekscytować?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-01 21:38:23

Palenie i alkohol w ciąży powinny być prawnie karalne bo to szkodzenie drugiemu człowiekowi. Taką dewiantke powinna spotkać kara!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-02 11:22:06

Co do alkoholu w pełni się zgadzam, co do palenia - zależy, czy jest silnnie uzależniona czy sobie popala bo lubi.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
www.warszawa24.info
(Ocena: 5)
2018-05-01 18:54:36

Przetworzone mięso na jednej liście z azbestem. WHO klasyfikuje mięso jako czynnik rakotwórczyWB, Reuters 26.10.2015 14:17 Szkodliwość przetworzonego mięsa Lista numer jeden - potwierdzone czynniki rakotwórcze - to m.in. papierosy, azbest i spaliny. WHO wpisała na tę listę również przetworzone mięso, takie jak kiełbasy, bekon i pasztet. Nie należy jednak wszczynać paniki - zjedzenie kanapki z szynką nie jest równie szkodliwe co wypalenie paczki papierosów. Jednostka WHO zajmująca się badaniami nad rakiem wpisała przetworzone mięso na listę numer 1, w której skład wchodzą m.in. papierosy, azbest i spaliny. Słowem - czynniki, których rakotwórczość została zbadana i potwierdzona. Eksperci szacują, że jedzenie 50 g przetworzonego mięsa dziennie zwiększa szanse na rozwinięcie się raka jelita grubego o 18 proc. Mięso przetworzone to produkty, których przydatność do spożycia została zwiększona przez wędzenie, solenie lub dodanie konserwantów. W praktyce? Kiełbasy, boczek, szynka, salami czy pasztety. Czerwone mięso na liście z chemikaliami Z kolei czerwone mięso, a więc wołowina, wieprzowina, cielęcina i dziczyzna, zostało wpisane na listę 2A, która zawiera m.in. glifosat (składnik herbicydów), smażenie i procesy rafineryjne. Lista 2A to substancje prawdopodobnie rakotwórcze dla ludzi. Taka klasyfikacja czerwonego mięsa jest spowodowana "ograniczonymi dowodami" na zwiększanie ryzyka zachorowania. Agencja Badań WHO odkryła, że jedzenie czerwonego mięsa zwiększa zachorowalność przede wszystkim na raka jelita grubego, ale także raka trzustki i prostaty. Organizacja podkreśla jednocześnie, że czerwone mięso powoduje liczne korzyści - jest głównym źródłem żelaza, cynki i witaminy B12. Stąd też zalecenie, by czerwone mięso ograniczać, a nie zupełnie odstawić. Jak szkodliwe jest przetworzone mięso? Pojawienie się przetworzonego mięsa na liście nr 1 nie oznacza jeszcze, że zjedzenie kanapki z bekonem jest równie szkodliwe jak nałogowe palenie. "Ryzyko rozwoju raka jelita grubego jest niewielkie, ale zwiększa się wraz z ilością spożywanego przetworzonego mięsa" - podano w specjalnym oświadczeniu. Z szacunków wynika, że 34 tysiące zgonów z powodu raka może być spowodowane dietą z wysoką zawartością mięsa przetworzonego. Dla porównania - palenie powoduje około miliona zgonów rocznie, alkohol - około 600 tys., a zanieczyszczenie powietrza - 200 tys.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-01 21:38:45

Dobra najlepiej nic nie jeść, nic nie pić i nie oddychac

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
www.i.warszawa.pl
(Ocena: 5)
2018-05-01 18:53:38

Kobiety, nie męczcie się, wyzwólcie się:) Ciąża to nie choroba zobacz film poród doświadczenie orgazmu! Naturalnie=bez bólu=w kucki kobiety rodziły kilkanaścioro zdrowych dzieci! Rosjanka Fiodorowa Wasilijewa (1707-1782) to rekordzistka porodów doczekała się 69 dzieci, w ciąży była 27 razy, czyli przez około 20 lat a tylko dwójka nie wyszła z okresu niemowlęctwa. Pochodząca ze wsi Szui kobieta ani razu nie urodziła jednego dziecka. 16 razy miała bliźniaki, 7 razy trojaczki i aż 4 razy czworaczki. Rosjanka dożyła 75 lat. Ponoć po jej śmierci Fiodor szybko znalazł nową żonę. Nie ma jednak danych, czy urodziła mu kolejne. Naturalnie=bez bólu=w kucki kobiety rodziły kilkanaścioro dzieci! same bez operacji w szpitalu nie na leżąco= wykorzystując grawitację parcie układu mięśni, od kiedy zaczęto zmuszać je do rodzenia na leżąco zaczęły się problemy. Poród jest bolesny trwa dłużej i jest zagrożeniem dla zdrowia i życia matki i dziecka dziś 95 chce lekarza szpitali leków cesarki itp. patologii a np.cesarka to poważna operacja grozi powikłaniami a pobyt w szpitalach w siedlisku chorób bakterii i zarazków zakażeniem. A w szpitalu wszystko jest zrobione tak aby to lekarz miał wygodniej a nie rodząca kobieta to tak jak by robić kupę leżąc i wypiąć tyłek do góry. Przyrost naturalny był dodatni kobiety rodziły i wychowywały po 10 dzieci a dziś:)? Ale także w Polsce coraz więcej kobiet znowu rodzi naturalnie w kucki (już ok. 25) zamiast np. cesarskiego cięcia

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
www.FestiwalBialowieski.pl
(Ocena: 5)
2018-05-01 18:51:47

Wolę wegetarianizm=wzmacnia orga(ni)zm!zakazać smrodu! palić to jak pluć w twarz innym! kawał: babcia ogląda papierosy czyta ostrzeżenia: na 1 paczce powodują raka na 2 papierosy powodują choroby serca więc kupuje 3 paczkę gdzie pisze papierosy powodują impotencję:) Głębokiego oddechu lepiej doświadczać przez orgazm wegetarianizm i rower zamiast auta:) wegetarianizm=więcej energii bez używek narkotyków uzależnień ucieczki od życia zagłuszania sumienia stresu samodzielne myślenie zamiast prania mózgu głupimi modami. Palenie papierosów jest przyczyną nowotworów, ponieważ występujące w naturze pierwiastki radioaktywne zbierają się powierzchni liści tytoniu i pozostają tam przez cały proces produkcji papierosów. Swoje trzy grosze dokłada też nawóz fosforowy Apatite, zawierający rad, ołów-210 i polon-210, często stosowany przy uprawie tytoniu. Władze Nowej Zelandii chcą całkowicie zakazać palenia papierosów w 2025 roku. Sukces twardej polityki antynikotynowej rządu Nowej Zelandii. Zakazy palenia, podwyżki podatków i kampanie społeczne sprawiły, że liczba nałogowych palaczy w tym kraju gwałtownie spadła. Od papierosów uzależnionych jest ok. 15 proc. dorosłych. Tymczasem w roku 2006 było to prawie 21 proc. Teraz pali ok. 460 tys. mieszkańców Nowej Zelandii, czyli o 23 proc. mniej niż 7 lat temu. Eksperci mówią o imponującym wyniku polityki prozdrowotnej. Dziesiątki tysięcy ludzi zachowają zdrowie a nawet życie Kobieta, która nie skończyła 40 lat nie będzie mogła kupić papierosów. Dodatkowo, jeśli będzie starsza, ale towarzyszyć jej będzie niepełnoletnie dziecko, to też odejdzie z kiosku czy sklepu z kwitkiem. To założenia projektu ustawy, który wpłynął do rosyjskiej Dumy Państwowej. Kara za złamanie zakazu ma wynosić do 150 tys. rubli, czyli 13 tys. złotych - Autorzy projektu przekonują, że to dobry sposób na ochronę zdrowia i życia dzieci palących matek. Inicjatorzy zmian w prawie chcą, aby każdy sprzedawca miał prawo sprawdzać dokumenty kobiet. Walka z paleniem papierosów to jeden z priorytetów prozdrowotnej polityki Władimira Putina. To prezydent sprawił, że od 1 czerwca w Rosji obowiązuje zakaz palenia w miejscach publicznych i eksponowania paczek na wystawach. Kolejne przepisy zaostrzające walkę z nałogiem tytoniowym będą wchodzić w życie stopniowo, aż do 2017 roku. Między innymi zostaną podniesione ceny papierosów - zauważa serwis.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
www.FederacjaZielonych.pl
(Ocena: 5)
2018-05-01 18:50:46

Czy po ostrzeżeniach o szkodliwości papierosów / alkoholu też na mięsie pojawią się napisy: "Minister zdrowia ostrzega: mięso powoduje 99chorób: raka, zawały i wylewy. To morderstwo zwierząt i zdrowotne samobójstwo". Wegetarianizm = więcej energii bez używek, narkotyków, uzależnień, ucieczki od życia, zagłuszania sumienia, stresu, samodzielne myślenie zamiast prania mózgu głupimi modami. Tylko wegetarianizm jest zdrowy i naturalny= bez mięsa= bez 99 chorób! Jedz samo mięso = umrzesz z braku witamin, nie jedząc mięsa żyjesz długo i zdrowo = szpitale pełne chorych od mięsa - powodu 99 chorób i zdrowsi wegetarianie= to prawda. W Afryce umierają z głodu w USA i Europie z przejedzenia a wegetarianizm - bez 99 chorób! Mięso powoduje epidemię otyłości, raka, zawałów (już u 25 latków), wylewów, cukrzycy itp. też w Polsce, wcześniej większość dań była wegetariańska (kasze, fasole, bób, groch). Jesteś tym co jesz = smalec, mięso - wyglądasz jak baleron i pasztet. Otyłość powoduje mięso = brak witamin, stąd ciągły głód, a wegetarianie są zdrowsi bez kompleksów, mają idealną) wagę To mięso niszczy środowisko! Dlatego prawdziwi ekolodzy to wegetarianie! Powoduje susze, erozje gleb, wycięcie 80 lasów pod pastwiska, ścieki większe niż przemysł i anomalie klimatu. Głód to wina mięsa - na 1 kg trzeba 10 kg roślin. 80 żywności z głodującej Afryki tuczy zwierzęta na mięso w UE i USA. Z 1 ha ziemi można wykarmić 60 zdrowszych wegetarian, a tylko 2 wiecznie chorych mięsożerców, stąd głód na świecie i nadmiar zwierząt. Dlaczego mięsożercy chorują i nie są genialni jak wegetarianie? najbardziej mózg niszczy mięso a lek: wegetarianizm: Jezus, Da Vinci, Einstein, Edison, Platon, Sokrates, Newton, Darwin, Tesla, Kafka, Tołstoj,Wolter, Ghandi, Twain, Rifkin, Pamela Anderson, Briggite Bardot, Kate Winslet, Tina Turner, Kim Basinger, Dustin Hoffman, Bryan Adams, David Duchowny, Moby, Bono(U2), Leonard Cohen, Bob Dylan, John Cage, Johny Rotten, Beastie Boys, Jarule, Krs-One, Rza, Bruce Lee..To mięso powoduje miażdżyce niedotlenienie sklerozę wylew Parkinsona Alzheimera BSE Co by się stało gdybyśmy wszyscy zostali wegetarianami? Naukowiec z Oxfordu szokuje prognozami. Dieta roślinna to ogromne korzyści nie tylko dla zdrowia, ale i dla świata. O tym, że jedzenie owoców i warzyw jest zdrowsze od jedzenia czerwonego mięsa nikogo nie trzeba przekonywać. Podstawą każdej piramidy żywieniowej są produkty roślinne. Ale to nie jest artykuł o pozytywne skutki zdrowotne przejścia na zbilansowaną dietę wegetariańską dla konkretnego człowieka. Pytanie brzmi inaczej. Jakie byłyby konsekwencje dla całej planety, gdybyśmy wszyscy zostali wegetarianami?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-01 21:39:27

A ktoś ostrzega że życie powoduje śmierć?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Giu
(Ocena: 1)
2018-05-01 18:16:35

Gdy byłam w ciązy w trakcie badania na cukrzycę, siedziała koło mnie dziewczyna, która co jakiś czas wychodziła, myślałam że do toalety, ale jak zaczęłyśmy rozmawiać, to się okazało, że na dymka .... i była wielce zdziwiona, że ja nie palę?! A no nigdy nie paliłam dzieci mam 7 i 5 letnie okazy zdrowia, bez alergii. Syn w tym roku pierwszy raz od 3 lat był chory, ale plaga w szkole grypy była.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-01 15:59:24

Gdy dowiedziałam się o ciąży paliłam, ginekolog (jeden z najlepszych w Polsce) zapytał mnie o to i powiedział, że jak tylko popalam to mam odrazu przestać, a jak jestem silnie uzależniona to wręcz przeciwnie nie wolno mi odrazu rzucać. Byłam trochę zdziwiona, ale wytłumaczył mi, że palenie trzeba rzucić na min. 3 miesiące przed zajściem w ciąże, że te substancje zawarte w papierosie tyle czasu utrzymują się we krwi i że jak kobieta przestanie palić w pierwszych tygodniach ciąży to i tak organizm dziecka będzie zatruwany jeszcze przez jakiś czas. Powiedział, że jak tak się stało to trudno, nagłym zaprzestaniem palenia papierosów nic nie zmienię, a jak jestem uzależniona to mogę jeszcze pogorszyć, bo substancje z papierosa będą przenikać do krwi dziecka, a ja jeszcze będę zestresowana przez brak nikotyny co też ma zły wpływ na płód. Zalecił mi stopniowe zmniejszanie ilości wypalanych papierosów o 1 co kilka dni. Ostatniego papierosa wypaliłam w 6 miesiącu w ciąży przynajmniej bez większych efektów odstawienia. Nie uważam palenia w ciąży za coś normalnego, wręcz przeciwnie, ale jak już się zajdzie w ciąże z nałogiem to lepiej wybrać mniejsze zło. Dziecko na szczęście urodziłam zdrowe, w terminie i o podręcznikowych wymiarach.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
obeah
(Ocena: 5)
2018-05-01 22:24:17

najlepszy gonekolog w PL i mówi takie bzdury i mity, że lepiej nie rzucać od razu tylko dalej się podtruwać ale w mniejszej dawce, kur..wa gratuluje

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-01 22:58:33

Napisałam wyraźnie, że substancje zawarte w papierosach pozostają we krwi jeszcze długi czas. To, że przestałabym palić na początku ciąży nie zmieniłoby faktu, że podtruwałabym swoje dziecko jeszcze przez kilka miesięcy, a do tego doszedłby stres związany z rzuceniem palenia z dnia na dzień, co też nie jest dobre dla płodu. Miałam wybór trucie go+stres, albo samo trucie. Druga opcja jest mniejszym złem. Palenie powinno się rzucić kilka miesięcy (min 3) przed zajściem w ciąże, tak żeby w jej trakcie organizm był już wystarczająco oczyszczony. Nie wiem czy najlepszy ginekolog, ale na pewno jeden z lepszych, w gabinecie ma nawet powieszony dyplom od prezydenta RP, więc za coś musiał go dostać.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Alex
(Ocena: 5)
2018-05-02 08:57:31

Coś w tym jest. Mojej cioci ginekolog wręcz zabronił rzucać w ciąży od razu. Paliła kilka ładnych lat i w sporych ilościach. Argumentował, że dziecko odczuwa objawy odstawienia i ten stan matki bardziej mu szkodzi niż papieros. On również zalecił powolne zmieniejszanie ilości aż do zera,a nie było to w Polsce tylko w Anglii, więc może gdzieś jest w tym prawda.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-02 11:19:48

Też o tym slyszałam, że niewskazane jest żeby silnie uzależnione palaczki rzucały z dnia na dzień w ciąży. najwyraźniej lekarz wie lepiej, wiec nie ma co sie oburzać że 'gada głupoty bo palenie jest beee'. Jak mnie to osłabia jk ktos jest prosty jak budowa cepa i wszystko musi negować bo mu się w kurzym mózgu nie mieści...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-01 09:19:57

Co za bieda umysłowa. Jak chcesz palić to nie bądź w ciąży. Egoistki pieprzone. Dopiero później u dzieci wychodzi, że mają jakąś astmę lub inne problemy zdrowotne bo ich cudowne mamusie paliły w ciąży. Nigdy tego nie pojmę. Liczą się one same a nie dziecko i jego zdrowie. Kretynki...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-01 09:28:06

Moja matka nigdy nie zapaliła nawet jednego papierosa, alkohol to lampka szampana na rok, nawet kawy nie pije od 30 lat. Moja siostra jest ogromnie alergiczna i ma już astmę. Jakaś diagnoza ekseprtko? Ale taka idiot*a jedna z druga jej powiedzą, ze pewnie pila i paliła. W obecnych czasach gdzie smog jest wszechobecny to astma jest już choroba cywilizacyjna.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-01 10:27:54

Czyli co, popierasz palenie w ciąży? Twoja mama nie ma sobie nic do zarzucenia, to ze Twoja siostra ma astmę to nie jej wina. Dbała o siebie. Ale po co palić i zwiększać ryzyko powstania tej choroby? Gdzie tu logika? Wiadomo, że choroby się pojawiają mimo, że dbamy o siebie. Ale chodzi o to by minimalizować to ryzyko! Czy to takie trudne do pojęcia? Bo dla mnie nie. I uważam, że babka w ciąży która pali to egoistka myśląca tylko o sobie. Takie jest moje zdanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-01 11:29:23

Nie no, nie mieszaj pojęć anonimie. To, że dziecko matki która nie pije i nie pali rodzi się słabe świadczy o tym, że inne czynniki wpłynęły np. na alergie. Ale kiedy się pije i pali to zwiększasz ryzyko - proste chyba. Tak jak możesz dostać sama nowotworu czy palisz czy nie, ale jak palisz to masz większe szanse. No i alkohol w pierwszym trymestrze może srawić, że dziecko urodzi się z FAS. Na pewno niektóre palaczki mają fest zdrowe dzieci - ale czy wato bawić się w taką loterię? :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz