Syn czy córka: Jak odgadnąć płeć dziecka?

27 Lipca 2016

Oto metody rozpoznawania płci dziecka stosowane przez nasze prababki. Absurdalne czy skuteczne?

płeć dziecka

Czasami jeszcze przed zajściem w ciążę kobieta planuje płeć dziecka, ale jej życzenie nie zawsze się spełnia. Kiedyś dowiadywano się o niej dopiero w chwili porodu. Obecnie jest to możliwe szybciej dzięki rozwojowi medycyny. Badanie USG jest już stałym elementem działań podejmowanych w ramach opieki prenatalnej. Pozwala m.in. odkryć deformację płodu i określić tempo jego wzrostu. Poza tym stwierdzić, jaka jest płeć dziecka. Najwcześniej okazuje się to w 16. tygodniu ciąży, a najpóźniej w 28. Zdarza się jednak, pomimo oceny płci przez lekarza, że podczas porodu zamiast chłopca rodzi się dziewczynka albo na odwrót.

W dawnych czasach, kiedy kobiety nie miały takich możliwości, płeć dziecka określano na podstawie innych czynników, np. zachcianek. Mądrości przekazywane pomiędzy kobietami z pokolenia na pokolenie bardzo często sprawdzają się w dzisiejszych czasach i wprawiają w osłupienie przedstawicieli nowoczesnej medycyny. Podobnie dzieje się w przypadku oceny płci dziecka. Ale może to tylko przypadek?

Oto sygnały, które według dawnych przekazów wskazują na płeć dziecka.

Zobacz także: Cała prawda o byciu mamą

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (3)
ocena
3.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-27 12:01:07

Mój tata znalazł w starych papierach tabelkę opracowaną przez jakiegoś tam doktora. Brało się pod uwagę wiek matki, kiedy zaszła w ciążę i miesiąc, w którym zaszła. Nie wierzę w to, ale jednak do tej pory w większości się sprawdzało ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ala
(Ocena: )
2016-07-27 20:18:18

To nie jakiś tam doktor tylko chińczycy. Oni mają świra na punkcie płci (dziewczynki są niepożądane często) i tak jak mówisz, na podstawie wieku matki i miesiąca zapłodnienia wg nich można na 99 odgadnąć płeć. Wierzcie lub nie - chińczycy wiedzą co robią - kogo nie pytałam - sprawdzało się. Googlujcie "chiński kalendarz płci"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-27 11:12:06

czyli wychodzi na to, że urodzę babochłopa.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1