EXCLUSIVE: Zaszłam w planowaną ciążę w wieku 14 lat. To nie była wpadka!

29 Kwietnia 2017

Weronika jeszcze w gimnazjum postanowiła zostać mamą. Jak to się skończyło?

nastolatka w ciąży

Każdego roku tysiące polskich nastolatek zachodzi w ciążę. Jak to możliwe w tak konserwatywnym społeczeństwie? Eksperci twierdzą, że to wina braku edukacji, trudnego dostępu do antykoncepcji i rozluźnienia obyczajów. Młodzi ludzie są coraz bardziej zainteresowani seksem, bo ten otacza ich ze wszystkich stron. Można podejrzewać, że dotyczy to 99 proc. przypadków nieletnich matek. Ale to nie zawsze efekt wpadki.

Weronika urodziła jako 14-latka. Co wtedy czuła? Jak twierdzi po latach - ekscytację i zadowolenie, że wreszcie coś jej się udało. Nie została mamą przez przypadek. Miała to być jej w pełni świadoma decyzja. Dziewczyna wymyśliła sobie, że dzięki temu jej życie stanie się lepsze, a bliscy wreszcie się nią zainteresują. W rozmowie z nami zdradza, jak potoczyły się jej dalsze losy.

Czy nadal uważa, że dziecko w tak młodym wieku to dobry pomysł i lekarstwo na wszelkie bolączki? Jej historia daje do myślenia. I przeraża.

Zobacz również: Zdeterminowane, by zdobyć wykształcenie i żyć normalnie. Jak sobie radzą młode matki?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (7)
ocena
4.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-01 22:19:01

Co za patologia ja je..ie. Jak można puścić się w tak młodym wieku i jeszcze to zaplanować... I co ona sobie myślała, że kto będzie utrzymywał ja i jej bachora skoro sama jest dzieckiem i nie mogła iść do pracy . A jej starym to sie dziwie że nie zrobili aborcji, nieletniemu dziecku zrobiliby bez problemu, a gdyby nawet były jakies chore problemy to granice do Niemiec są otwarte.Tam można to zrobić legalnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-30 21:48:25

zawsze mnie to zastanawia... często w necie widzę: tysiące nastolatek zachodzi w ciążę, tysiące dzieci ginie, tysiące kobiet są gwałcone, tysiące ludzi ginie na drogach... i to wszystko co rok. jakim więc cudem, u licha, na ulicach tylu normalnych, zwyczajnych ludzi?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-29 10:59:15

Moglście dać chociaż 16, w to to nikt nie uwierzy :).

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-04-29 12:26:41

to samo pomyslalam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-29 08:45:59

Sam motyw zajscia w ciaze, czyli chec zwrocenia na siebie uwagi wskazywal na niedojrzalosc tej dziewczyny i skrajny egoizm. A wszystko kosztem dziecka i rodziców autorki...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-05-01 22:25:53

Jeśli ten artukul to prawda to rodzice tej dziewczyny są sami sobie winni bo nie zainteresowali się córką, jak sama pisała, byla przez nich zepchnięta na dalszy plan, nie poświęcali jej uwagi więc w jej chorej malej główce zrodził się plan. Rodzice powinni ją uświadomić o konsekwencjach seksu bez gumek i ogólnie rozmawiać z nią na temat seksu żeby potem właśnie nie było takich sytuacji, powinni ją też zastraszyć wyrzuceniem z domu, może wtedy by się ogarnęła.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-29 08:14:52

Nie wierze ze ktos moze być taki glupi nie wierze..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1