TO NA PEWNO CIĄŻA: 9 objawów, które wskazują, że na 100% spodziewasz się dziecka!

10 Czerwca 2017

Ciąża czy fałszywy alarm? Przekonaj się, czy wkrótce zostaniesz mamą!

objawy ciąży

„Czy jestem w ciąży?” - to pytanie na pewnym etapie życia zadaje sobie każda kobieta. I to na pewno nie jeden raz. Ryzykowne zachowania seksualne lub sygnały wysyłane przez organizm często każą nam się nad tym zastanawiać. Jednak nie zawsze mamy odwagę to sprawdzić. Zamiast zrobić test lub pójść do ginekologa - wolimy się domyślać.

Teoretycznie nie ma w tym nic złego, ale kiedy lista symptomów się wydłuża i jesteś już niemal pewna, że spodziewasz się dziecka - wizyta u lekarza będzie koniecznością. Tylko skąd mieć pewność, że to nie fałszywy alarm? Portal metro.co.uk przytacza pierwsze objawy ciąży, których nie można ignorować. Tak przynajmniej twierdzi brytyjski odpowiednik NFZ, który opracował ten poradnik.

Podobno, jeśli występują równocześnie, sprawa jest ewidentna…

Zobacz również: Ona tak bardzo boi się ciąży, że codziennie ROBI COŚ DZIWNEGO! (Przesada?)

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-23 23:58:45

Kobietki co stosowałyście w ciąży? Jaki suplement diety? Możecie polecić mi coś? Wiele dobrego słyszałam na temat Pregna Plus. Niestety osobiście nie znam nikogo, kto stosował. Będę wdzięczna za wszelkie pomocne opinie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-11 00:58:16

ja miewam 6 z tych objawów prawie zawsze i jakoś do tej pory nie byłam i nie jestem w ciąży

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-10 21:58:43

Wszystkie te objawy mogą mieć tysiąc przyczyn. Nawet posiadanie wszystkich z nich wcale nie przesądza o ciąży.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-10 23:07:11

Dokładnie! Kobieta może mieć je wszystkie i nie być w ciąży, jak i również może nie mieć żadnych i w niej być.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-10 13:45:08

Ja przez całą ciąże doświadczyłam tylko braku miesiączki, lekkich nudności i rozdrażnienia. Miałam też częstomocz i zgagę, ale to już pod sam koniec ciąży, gdy dziecko było duże i uciskało mi na pęcherz i żołądek. Całej reszty objawów brak i muszę się przyznać, że byłam u ginekologa pierwszy raz w 30 tygodniu ciąży i powodem mojej wizyty nie była podejrzewana ciąża. Odkąd pamiętam byłam rozdrażniona(przed ciążą również), nudności zdarzyły mi się może 2 razy i to były nudności nie wymioty. Jedyne co mnie zaniepokoiło to brak miesiączki, ale zawsze miałam nieregularnie okres, zdarzały się przerwy po 4 miesiące, ale nigdy aż tak długo i to był powód moiej wizyty. Brzuch też do 30 tygodnia powiększył się może o 3 cm, zaczął mi rosnąć dopiero po 30 tygodniu. Zgaga i częstomocz pojawiły się w 36 tygodniu ciąży. Przez całą ciąże przytyłam 5 kg. Każdy myślał, że sobie żartuje, nie było po mnie nic widać. Wyglądałam jakbym była maksymalnie w 10 tyg, a nie w 30. Do tej pory nie wiem gdzie zmieściłam dziecko, bo ważyło 3,5 kg. Seks był w prezerwatywie, która nie pękła i nie zsunęła się, więc nawet nie myślałam o ciąży. A no i dodam jeszcze, że nie jestem gruba-przy 176 cm wzrostu ważę 51 kg.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-10 17:26:38

To wstyd nie znac swojego ciala. Poza tym nieregularny okres a brak okresu przez kilka miesiecy to dwie rozne sprawy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-10 19:16:52

Nieregularny okres może wyglądać tak, że nie ma się go przez kilka miesięcy jak i tak, że ma się go np. 2 razy w miesiącu :) mój ginekolog sam na początku myślał, że to wina nieregularnego cyklu, dopóki dokładnie mnie nie zbadał. Znam dobrze swoje ciało, tylko to była moja pierwsza ciąża, a z opowiadań słyszałam o wymiotach trwających kilka miesięcy, ogromnym brzuchu, rosnących piersiach itd.. A mnie przez całą ciąże zemdliło ze 2 razy, nieregularne miesiączki miałam zawsze, tak samo jak rozdrażnienie. Pozatym mój brzuch w najszerszym miejscu w dniu terminu porodu mierzył 75 cm, czyli o 12 cm więcej niż przed ciążą, a średnio inne ciężarne miały ok.100cm, a czasami więcej. Mam rozumieć, że Ty, gdyby wszystko u Ciebie wyglądało podobnie do tego jak było zawsze, zabezpieczałabyś się i tylko 2x w odstępie dłuższego czasu by Cię zemdliło poleciałabyś odrazu do ginekologa z ciążą?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Cloe
(Ocena: 5)
2017-11-05 01:25:40

Pozazdrościć

Kochana, tylko pozazdrościć takich wymiarów i całego przebiegu ciąży :) pozdrawiam!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1