Ile kobiet pije alkohol w ciąży? Polskie ciężarne zszokowały badaczy! (Tego nikt się nie spodziewał)

14 Kwietnia 2017

Sprawdź, w którym kraju ciężarna z drinkiem w dłoni to powszechny widok.

picie alkoholu w ciąży

Wiadomość o ciąży całkowicie odmienia nasze życie. Nie tylko pod względem emocjonalnym, ale i bardziej przyziemnym. W stanie błogosławionym dbamy o siebie bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej i później. Przechodzimy na zdrową i pełnowartościową dietę, przyjmujemy niezbędne suplementy, rzucamy palenie, unikamy stresujących sytuacji, dużo odpoczywamy i całkowicie odstawiamy alkohol. Przynajmniej tak to powinno wyglądać.

A jak jest w rzeczywistości? Problemowi spożywania napojów wyskokowych w ciąży przyjrzeli się badacze. W tym celu przeprowadzili ankietę w 11 europejskich krajach i przepytali niemal 8 tysięcy kobiet. Pytanie było proste i trudne równocześnie: czy piłaś w ciąży? Fakty ustalić łatwo, ale przyznanie się do tego wymaga sporej odwagi.

Wyniki, w zależności od państwa, są skrajnie różne. Od niemal całkowitej abstynencji ciężarnych po szeroką akceptację dla matek na rauszu. Jak wypadły Polki?

Zobacz również: Dlaczego Polki piją w ciąży?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (6)
ocena
4.3/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-15 17:08:30

Najlepsze jest jak kobieta w ciąży mówi, że jedno piwo jej nie zaszkodzi. I owszem, jej nie,ale dziecku może zaszkodzić i to bardzo. Moja sąsiadka namawiała mnie na picie w ciąży, oczywiście powiedziałam, że to głupota i odmówiłam. Teraz sama jest w ciąży i browara zagryza kiełbasą z grilla.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-14 17:02:46

Niestety dziecko moze miec tez np.porazenie mozgowe przy porodzie-oczywiscie nie popieram ani picia ani palenia w ciazy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-14 13:55:48

I pużnej taka pijąca mamusia będzie zmuszona zostawać z dzieckiem 24 na h i się nim opiekować bo okaże się że dziecko jest niepełnosprawne lub w przyszłości będzie mieć poważne problemy psychiczne i psychologiczne, a np.każde wyjście poza dom będzie istną katorgą dla dziecka bo znam takie. Także mamuśki pijące w ciąży same pod sobą dołek kopią.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Hem
(Ocena: 5)
2017-04-14 13:15:06

Blagam was, czego szukacie dziury w calym ? Ta co pije niech sie liczy z konsenkwencjami. Ba watpie, ze kobieta ktora siega po alkohol w ciazy nie wie o efektach ubocznych dzialania alkoholu na plód.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-04-14 18:08:00

Tylko, że konsekwencje w główniej mierze niestety ponosi niewinne dziecko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2017-04-14 07:26:56

żałosne są zarówno te, które piją w ciąży, jak i te, które palą w ciąży

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1