Nowa moda wśród ciężarnych nastolatek: Palą papierosy, żeby niemowlę urodziło się małe. Liczą na łatwiejszy poród...

15 Sierpnia 2016

Życie własnego dziecka jest dla nich kwestią podrzędną.

palenie papierosów w ciąży

Na paczkach papierosów można przeczytać różne ostrzeżenia. `Palenie zabija`, `Palenie szkodzi Tobie i osobom w twoim otoczeniu`, `Palenie powoduje raka płuc i choroby serca`, `Palacze umierają młodziej` - trudno zaprzeczyć, że ich celem jest zniechęcenie do palenia. Palący przeważnie je ignorują. Wyjątkiem okazują się ciężarne nastolatki. Niektóre z nich bardzo biorą sobie do serca komunikat: `Palenie w ciąży może znacznie zmniejszyć wagę dziecka`. Dziewczyny traktują go na opak – palą jeszcze więcej, żeby niemowlę urodziło się małe. Liczą na łatwiejszy poród...

Do tych szokujących wniosków doszli australijscy naukowcy. Na podstawie 10-letnich badań wyszło na jaw, że ciężarne nastolatki traktują ostrzeżenie jak zachętę. Te, które nie paliły, zaczynają to robić, a nałogowe palaczki zwiększają liczbę codziennie wypalanych papierosów. Dziewczyny tak bardzo boją się porodu, że lekceważą prawdziwe zagrożenie.

Ta informacja wstrząsnęła środowiskiem medycznym...

Zobacz także: Figura idealna? A jest w zaawansowanej ciąży! (I nawet o tym nie wiedziała)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (8)
ocena
3.5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

niedziwota
(Ocena: 5)
2016-08-15 15:50:47

Nie dziwię się im. Ja jestem dorosła i ciąże rozważam tylko pod warunkiem, że będę mieć cesarkę i to najlepiej kilkanaście dni wcześniej

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ulala
(Ocena: )
2016-08-15 20:54:26

Dokładnie...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Inez
(Ocena: 5)
2016-08-17 10:24:23

Czym dziecko dłużej jest w macicy tym lepiej. Dziecko donoszone ma 37 tygodni i najlepiej żeby było donoszone. Widze, że te komentarze to chyba dzieci piszą. A w ciąży trzeba jeść zdrowo a nie glodzic dziecko. A palenie w ciąży żeby mieć łatwy poród to rady ze sredniowiecza. Palą a później płaczą, że dzieci nerwowe są, placzliwe , no a jakie mają być skoro są uzależnione od urodzenia od nikotyny. Rozumu życzę i ogarnijcie się bo głupoty piszecie jakich mało.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-17 13:13:45

Nie każdy chce mieć dziecko za każdą cenę. Gdyby nie było cesarek to po prostu nigdy na ciąże bym się nie zdecydowała. Szwy na brzuchu przeżyję, rozerwana pochwa i nietrzymanie moczu już nie jest dla mnie warte dziecka.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-15 14:16:48

Ja na ich miejscu pewnie bym niedojadala by dziecko było małe i chude. Jak na jakieś nie robi wrażenia pęknieta macica, szycie krocza przy pomocy szwów to normalna nie jest. Na szczęście ja dziecka nie planuje nigdy, za żadne skarby mój mąż podziela moje zdanie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-08-16 23:31:09

Czytam i nie wierzę. Dobrze, że Twoja mama nie pomyślała tak jak Ty, kiedy była w ciąży. Jak można głodzić własne dziecko, zupełni zależne od Ciebie? Mam nadzieję, że ten komentarz to głupi żart.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-08-17 12:58:06

Akurat by mieć małe dziecko dieta bardzo nisko węglowodanowa jest wskazana. Nie wpływa to na rozwój . Dzieci kiedyś nie rodziły się takie wielkie, nasze jedzenie jest zbyt wysoko kaloryczne. Duży rozmiar dziecka może spowodować poważne powikłania dla obu stron (urazy ramion, niedotlenienie itp)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 3)
2016-08-15 10:23:46

Moja znajoma paliła przed ciążą i lekarz powiedział jej ze nie ma sensu rzucać nałogu jeśli przed zajściem się o to nie starała. Efekt ogromny brzuch, dziecko ważące około 4 kg i cięcie cesarskie. Ze wzgledu na wielkość chłopca nie mogła urodzić naturalnie i to pomimo palenia papierosów ....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1