O czym świadczy krwawienie w ciąży?

24 Czerwca 2015

Każde krwawienie z dróg rodnych w błogosławionym stanie powinno zwrócić twoją uwagę. Ale nie zawsze oznacza to poważne problemy zdrowotne.

ciąża

Po forach dyskusyjnych krążą wpisy kobiet, które twierdzą, że będąc w ciąży, miały okres. Niektóre dziewczyny przekonują nawet, że nie ma się co cieszyć, gdy pojawia się menstruacja, bo w ciąży można miesiączkować nawet dwa czy trzy razy. Czytasz to i masz mętlik w głowie. Jak jest naprawdę?

Przede wszystkim pojawienie się miesiączki w ciąży jest niemożliwe. Dlaczego? Okres to sygnał ze strony organizmu, że nie doszło do zapłodnienia. Menstruacja polega na cyklicznym złuszczaniu się nabłonka macicy (endometrium) pod wpływem działania hormonów. Jeśli uwolniona podczas owulacji komórka jajowa nie zostanie zapłodniona, spada poziom hormonu luteinizującego (LH), co powoduje stopniowe zanikanie ciałka żółtego i spadek poziomu produkowanych hormonów (głównie progesteronu). Wywołuje to złuszczanie się niepotrzebnej już błony śluzowej, czyli właśnie miesiączkę. Jeżeli natomiast dojdzie do zapłodnienia, menstruacja ustaje.

U ciężarnych kobiet mogą się jednak pojawić różne typy krwawień i choć nie są one miesiączką, powinny zwrócić twoją uwagę.

Na samym początku ciąży niektóre kobiety doświadczają plamienia implantacyjnego. Związane jest to z zagnieżdżeniem się (implantacją) zarodka w macicy. Po zapłodnieniu ok. 2-3 dni zajmuje zarodkowi dotarcie do macicy, natomiast po ok. 6-8 dniach zarodek się zagnieżdża i zaczyna się rozwój płodu. Kobiety mylnie uważają plamienie implantacyjne za miesiączkę, ponieważ występuje ono mniej więcej w terminie spodziewanej menstruacji. Jest jednak znacznie mniej obfite i trwa krócej, zwykle nie daje też żadnych objawów, a we krwi nie ma skrzepów. Bywa koloru jasnoróżowego, czerwonego bądź brązowego. Jeśli jest już po terminie spodziewanej miesiączki, zrób test ciążowy, by pozbyć się wątpliwości.

U ciężarnych kobiet w pierwszym trymestrze może wystąpić wczesne krwawienie ciążowe i ono również jest niekiedy mylone z miesiączką. Ma to związek ze zmianami hormonalnymi, jakie zachodzą w organizmie kobiety. Choć nie jest to powód do niepokoju, organizm może ci w ten sposób wysyłać sygnał, żebyś zwolniła tempo życia.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-30 00:15:05

re: O czym świadczy krwawienie w ciąży?

Myślisz ze jestem ładna? - zapytała. On powiedział "nie". Zapytała wiec jeszcze raz: " Jestem w twoim sercu? Powiedział "nie". Na koniec się zapytała: "Jakbym odeszła, to byś płakał za mną? Powiedział, ze "nie". Smutne - pomyślała i odeszła. Złapał ja za rękę i powiedział: "Nie lubię Cię, kocham Cię. Dla mnie nie jesteś ładna, tylko piękna. Nie jesteś w moim sercu, jesteś moim sercem. Nie płakałbym za Tobą, tylko umarłbym z tęsknoty." Dziś o północy twoja prawdziwa miłość zauważy, że Cię kocha. Coś ładnego jutro miedzy 13-16 się zdarzy w Twoim życiu, obojętnie gdzie będziesz w domu,przy telefonie albo w szkole. Jeśli zatrzymasz ten łańcuszek, nie podzielisz się tą piękną historią - to nie znajdziesz szczęścia w 10 najbliższych związkach, nawet przez 10 lat. Jutro rano ktoś Cię pokocha. Stanie się to równo o 12.00. Będzie to ktoś znajomy. Wyzna Ci miłość o 16.00 Jeśli ci się nie uda wysłać tego do 20 komentarzy zostaniesz na zawsze samsama

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-29 15:02:14

re: O czym świadczy krwawienie w ciąży?

Napisz komentarz...Sprzedam zestaw z Women On Web, zestaw sklada sie z 1 tab Mifepristonu + 8 tab Misoprostolu Zestaw sprzedam za 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 697564trzy10.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-29 15:01:51

re: O czym świadczy krwawienie w ciąży?

Sprzedam zestaw z Women On Web, zestaw sklada sie z 1 tab Mifepristonu + 8 tab Misoprostolu Zestaw sprzedam za 390zł, mozliwa jest wysylka kurierska lub poczta polska lub odbior osobisty! Moj numer to 697564trzy10.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2015-06-24 17:02:02

re: O czym świadczy krwawienie w ciąży?

zawsze trzeba się konsultować z lekarzem przy krwawieniu w ciąży.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
kaja
(Ocena: 5)
2015-06-24 09:04:53

re: O czym świadczy krwawienie w ciąży?

Jest jeszcze krwawienie wystepujace pod koniec ciazy po badaniu ginekologicznym. Ostatnio jak bylam u Gina w 38 tygodniu I mnie badal to po okolo godzinie doslownie chlusnela ze mnie zywo czerwona krew. Zadzwonilam do lekarza I powiedzial ze to po badaniu ale gdyby nie ustalo to jechac do szpitala.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1