19-latka przytyła i myślała, że to efekt jojo. Chwilę później... urodziła dziecko! (To był 9. miesiąc ciąży)

18 Października 2017

Przez całą ciążę ćwiczyła na siłowni i piła alkohol.

nie wiedziałam, że jestem w ciąży

Nastoletnie ciąże zdarzają się często i przestały już kogokolwiek dziwić. Ta historia trafiła jednak na czołówki mediów z całego świata. Nie bez powodu - większości trudno uwierzyć, że można spodziewać się dziecka i… zupełnie nie zdawać sobie z tego sprawy. 19-latka myślała, że coraz większa masa ciała to klasyczny efekt jojo. Wcześniej udało jej się schudnąć 25 kilogramów.

Młoda Brytyjka przeszła na rygorystyczną dietę i zaczęła ćwiczyć na siłowni. Zrzuciła zbędne kilogramy i nareszcie była zadowolona ze swojej sylwetki. Niestety, w pewnym momencie wszystko zaczęło wracać do punktu wyjścia. Z miesiąca na miesiąc było jej coraz więcej, chociaż wciąż bardzo o siebie dbała.

Dziewczyna cierpiała także z powodu silnego bólu w plecach. Była przekonana, że to reakcja organizmu na tycie. Myliła się. To była ciąża.

Zobacz również: Wyjątkowo płodna nastolatka: Ona ma zaledwie 17 lat, a już urodziła... 7 dzieci! (To nie koniec?)

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (10)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 11:07:00

Od czasu do czasu słyszy się o takich historiach ale nie jestem w stanie choć na chwile uwierzyć że można nie wiedzieć ze jest się w ciąży. Może jak się mieszka w ciemnogrodzie w środku Afryki i sądzi się ze dzieci są z kapusty ale laska musi być naprawdę skończenie głupia i nieodpowiedzialna

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 14:41:22

Tak to jest jak w szkole zamiast przerobić temat rozmnażania na biologii są dwie lekcje religii.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 16:01:19

No ciekawe, czy wy byście wiedziały o ciąży, gdybyście nie miały żadnych objawów tzn. płaski brzuch, zero przybrania na wadze, zero wymiotów itp. Po prostu czułybyście się tak samo jak czujecie się teraz... Takie rzeczy się zdarzają, nie wiem do końca w jaki sposób, ale się zdarzają. Moja koleżanka z pracy miała w ciąży zupełnie płaski brzuch, pracowała do samego rozwiązania niczego nieświadoma. Dobrze się czuła, dźwigała dużo, paliła papierosy, chodziła w obcisłych koszulkach i spodniach, przez cały okres ciąży nie wzięła ani razu wolnego, ani się nie spóźniła. To był dla wszystkich ogromny szok jak dowiedzieliśmy się, że urodziła zdrowe dziecko...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 16:06:54

A okres?w średniowieczu zyjesz?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 22:58:05

A wiesz, że okres zanika często z wysiłku, nadmiernego odchudzania, stresu itd. co nie oznacza odrazu całkowitej bezpłodności i jak kobieta schudnie np. 30 kg i przestanie miesiączkować to może pomyśleć, że to wina odchudzania, a nie ciąży, bo przecież się zabezpieczała i w ogóle to do niej nie dociera. Niektóre kobiety mają też tak długie cykle, że w sytuacji braku innych objawów nawet nie zauważą, że są w którymś tam miesiącu ciąży. Podczas nieregularnych miesiączek też się możesz pomylić, bo jak zdarza Ci się mieć okres raz na np. pół roku, to najprawdopodobniej przez te pół roku, a nawet więcej, nawet nie pomyślisz o ciąży, tylko stwierdzisz, że Ty tak masz i już. Mi zdarzało się mieć okres co pół roku w wieku nastoletnim, po kilku takich cyklach poszłam do ginekologa, który stwierdził, że to nic dziwnego w młodym wieku i żebym się nie martwiła, bo kiedyś będzie regularnie, może ta dziewczyna właśnie tak miała? W końcu jest dosyć młoda. Podczas ciąży występują też często niegroźne krwawienia, zazwyczaj przypominające plamienie, a jak ktoś ma ogólnie krótkie i słabe miesiączki to nawet nie rozróżni jednego od drugiego i myśli, że najzwyczajniej w świecie ma okres. Czyżbyś Ty żyła w średniowieczu? Bo z tego co wiem to w tych czasach kobiety już mogą chodzić normalnie do szkoły i wiedzą, że jest więcej przyczyn braku okresu, i że w ciąży mogą występować krwawienia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 11:04:26

Ja miałam podobnie. Jedynym objawem było to, że przez całe 9 miesięcy tylko raz zwymiotowałam. Okresu też nie miałam, ale mam tak nieregularne miesiączki, że zdarza mi się mieć je 2 razy w miesiącu, albo raz na pół roku bez żadnej ciąży. Do ginekologa poszłam na rutynowe badania i okazało się, że to był już 35 tydzień ciąży. Ginekolog tak samo na pierwszy rzut oka niczego nie zauważył. Dodam, że gruba nie jestem. Mam 175 cm wzrostu i ważę 50 kg. Nie mam pojęcia czemu nic nie było po mnie widać, bo dzidziuś ważył 3,7kg, a wód płodowych nie było za mało.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 04:38:17

A brak okresu? To jej nie zaniepokoilo?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 05:33:20

Nie zawsze zanika w ciąży.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 14:56:43

Miałam to napisać. Przecież nie ma się miesiączki w ciąży więc jak mogła się nie domyśleć o co chodzi ?! Anonimie wyżej : owszem, okres zanika w ciąży i każda rozumna kobieta o tym wie. Można mieć ewentualnie plamienia a nie normalny okres.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-10-18 16:25:53

To pewnie nie umiała tego rozróżnić i myślała, że wszystko jest ok

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1