Mity na temat bezpłodności

31 Maja 2016

Jakie błędne przekonania mamy na temat bezpłodności? Obalamy mity!

jestem bezpłodna

Niektórzy nazywają bezpłodność chorobą cywilizacyjną. Coraz częściej można bowiem usłyszeć o parach, u których nie wykryto przeciwwskazań do poczęcia dziecka, jednak nie mogą się go doczekać. To dlatego kobiety oraz mężczyźni rozpaczliwie szukają odpowiedzi na to, co może być przyczyną. Niektórzy udają się w tym celu do specjalistów, inni wertują magazyny oraz książki naukowe, a pozostali zawartość Sieci. Nie brakuje również osób, które składają wizyty rzekomym cudotwórcom, pytają o radę inne matki czy sąsiadki.

Przed podjęciem jakichkolwiek kroków, najpierw można spróbować zdobyć więcej wiedzy na temat płodności, żeby poznać wszystkie fakty i mity. Ważne jest, aby wybrać sprawdzone źródło. Wiedza pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu, fałszywych nadziei oraz bezsensownych wydatków. Potem będzie już dokładnie wiadomo, w jaki sposób zabrać się za rozwiązywanie problemu. Przyjrzyjmy się najczęściej powielanym mitom na temat płodności. Przeczytawszy je, po części odetchniesz z ulgą.

Zobacz także: Czemu warto zajść w ciążę?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-31 10:34:47

re: Mity na temat bezpłodności

a czy to nie chodzi o niepłodność? bezpłodność a niepłodność to coś innego, niepłodność chyba może być czasowa i leczona, a bezpłodność to niemożliwość poczęcia i już

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-31 20:14:45

zgadzam sie z toba, tez mialam napisac podobny komentarz

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-05-31 20:18:50

...zapomnialam czegos dodac-zrodla z wikipedii> "W odróżnieniu od niepłodności, bezpłodność to trwała niemożność posiadania potomstwa, np. z powodu braku jajników (u płci żeńskiej) lub jąder (u płci męskiej)"

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-05-31 01:16:35

re: Mity na temat bezpłodności

Mity to czy fakty? Artykuł dno

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1