EXCLUSIVE: Aborcja? Dla mnie to jak wizyta u dentysty

10 Grudnia 2016

Edyta trzy razy przerwała ciążę. Uważa, że to normalna procedura medyczna.

miałam aborcję

Temat ustawy aborcyjnej był jednym z wiodących w mijającym roku. Najpierw zapowiedzi całkowitego zakazu przerywania ciąży, później zebranie wymaganej liczby podpisów, złożenie projektu ustawy w Sejmie, skierowanie jej do dalszych obrad, strajk kobiet… Nie dało się od tego uciec. Zwolenniczki nowych regulacji nazywane były ciemnogrodem, a zagorzałe przeciwniczki - morderczyniami dzieci. Skoro jesteś za usunięciem chorego płodu, to pozbędziesz się go także w innych okolicznościach.

W efekcie wszystkie przeciwstawiające się radykalizacji kobiety zostały wrzucone do jednego worka - krwawych aborcjonistek bez skrupułów i sumienia. Wśród nich była jedna, która zupełnie się tym nie przejęła. Od lat opowiada się za swobodnym dostępem do tego zabiegu, a nawet już go doświadczyła. I to nie raz. Poznajcie Edytę, dla której wizyta u ginekologa wykonującego „skrobankę” to jak konsultacja u dentysty. Nic wielkiego.

Nasza rozmowa udowadnia, że ekstremiści występują po obu stronach sporu. Z tą różnicą, że ona wcale nie uważa się za radykała.

Zobacz również: Aborcja: powód do dumy?

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (39)
ocena
4.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

ulea
(Ocena: 5)
2018-01-07 17:46:04

Wreszcie jakiś mądry artykuł o aborcji. Ta kobieta ma ewidentnie zachodnie myślenie, czyli nowoczesne, normalne w tej kwestii. Prędzej czy później aborcja będzie w Polsce legalna, bo po prostu musi być w nowoczesnym społeczeństwie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-02-09 11:44:35

Ta baba nie ma chyba pojecia o istnieniu czegos takiego jak antykoncepcja????!!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-18 14:08:21

Jak tak czytam ten artykuł to dochodzę do wniosku, że byłabym za sterylizacją. Rozumiem, że ktoś nie chce być rodzicem...nie każdy ma taki instynkt. Wtedy sterylizacja u kobiet i wasektomia u mężczyzn. Nie przemawia do mnie hasło natomiast, że ktoś 3 razy zaliczył wpadkę...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ania 89
(Ocena: 5)
2016-12-14 14:57:54

Wiece co jest najgorsze? To ze "normalne" kobiety, bo to cos z artykulu kobieta na pewno nie jest, staraja sie o dziecko latami. Poswiecaja duzo nerwow i pieniedzy zeby w koncu sie udalo zaciazyc a taka bladz zabija najwiekszy skarb jaki moze sie przytrafic w zyciu. Chcesz sie byzkac? Wez odpowiedzialnosc za swoje czyny. Gumka duzo nie kosztuje. Normalnie kastrowac taka moze by sie odechcialo...nie ma slow usprawiedliwienia dla kogos takiego.. Karma zawsze wraca

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-12 14:55:39

Jej sprawa jej sumienie, niech każdy zajmie się swoim życiem ...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-12-12 01:24:39

Ale szlauf skąd tacy Lizzie sie biora..... Aborcja to normalne zabójstwo...... Niech sie Cieszy ze jej matka nie wyskrobala.....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-12 04:21:54

Ale prostak ;) Aborcja nie jest zabójstwem. Matka jej nie wyskrobała bo pewnie chciała mieć dziecko. A jak ktoś nie chce - to może je wyskrobać... no, przynajmniej w pewnych miejscach na świecie może :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
A
(Ocena: 1)
2016-12-11 14:22:56

Co za głupia dzicz, za nic nie nazwę jej kobietą, bo po prostu na bycie nią nie zasługuje. Co to za logika?! Najlepszym sposobem byłoby wyciąć jej wszystkie kobiece narządy, by nie mogła w żadną ciąże zajść. 3 aborcje ?! Kurwa.. Dziewczyny z naszego kraju.. cały czas krytykują brak legalizacji aborcji w Polsce, BO w innych krajach można. Kobieta jest stworzona do rodzenia dzieci głupie tępe dzidy, jezeli nie czuje się gotowa na ciąże, to wystarczy używać środków antykoncepcyjnych. Jak wam nie wstyd mowić ze aborcja to coś tak naturalnego jak chociażby wyjście do sklepu po bułki..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-11 19:25:56

Kobieta jest stworzona po to, aby żyć. Rodzenie dzieci jest MOŻLIWOŚCIĄ, a nie PRZYMUSEM. Nikt mi nie będzie wmawiał, że ja jako kobieta zostałam stworzona tylko po to, żeby się rozmnożyć. Tak więc bez przesady proszę:)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
s
(Ocena: 5)
2016-12-11 19:53:08

kobieta nie jest stworzona do rodzenia. poza tym nie jesteśmy maszynami produkcyjnymi w czasie gdy dziewięć miesięcy wyglądamy jak krowy i się męczymy to faceci ganiaja za byle inna atrakcyjna dziura by tylko zaspokoić swoje chore potrzeby. więc wez się nie wypowiadaj.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-11 22:27:42

Jeśli ktoś tu jest tępą dzidą to wyłącznie osoba, która uważa że celem najwyższym człowieka jest rozmnażanie. Może gdybyśmy byli bakteriami tak by było, przetrwać - rozmnożyć się. Ludzie jednak są bardziej skomplikowani. Podejście do aborcji jest różne w zależności od kraju i od kultury - a to już o czymś świadczy. W Azji była określona polityka, w Chinach dokładnie (już to zniesiono) aborcja dziewczynek czy kolejnych dzieci. Tam zarodek nie jest postrzegany jako istota ludzka. Dla jednych życie poczęte jest święte dla innych nie. Obrażając ludzi od 'tępaków' nie stajesz się światła - pokazujesz tylko, że reprezentujesz jedną ze stron w tym odwiecznym konflikcie, gdzie do porozumienia raczej nigdy nie dojdziemy.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-12 09:54:17

19:53:08 - ale ty musisz być zakompleksiona. Nie każda kobieta w ciąży i po niej wygląda jak spasiona krowa. Dziwnym trafem niektóre nawet po ciąży wyglądają świetnie, a są takie które nigdy w niej nie były a i tak są zaniedbane. Mam dziecko, zawsze miałam ładną figurę i nadal mam, nie mam rozstępów i z pewnością wyglądam ZDECYDOWANIE lepiej niż niejedna "nieródka".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-11 12:31:45

Obroncow zycia interesuje, tylko to co kobieta ma w srodku, ale juz jak znajdzie, się poza cialem juz nie i może lezec nawet na smietniku . Wazne jest tylko, aby urodzila.To,sie nazywa Polski humanitaryzm .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
xxxx
(Ocena: 1)
2016-12-11 12:14:37

Pierdolicie takie głupoty w tych artykułach a raczej bajeczkach wyssanych z palca i z zaburzonej wyobraźni niby "dziennikarzy", że mam fluktuacje. Weźcie się gnidy żerujące na czyimś prawdziwym nieszczęściu do roboty, miejcie trochę godności i honoru, jak wam nie wstyd w lustro spojrzeć?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-11 08:03:58

Dziewczyna mówi głośno o tym co tak naprawdę robi dużą część polek po cichu. "Zabicie zarodka" jest mniejszym złem niż pozostawienie dziecka w bidulu a obrońcy zycia powinni zacząć walczyć (adoptować) o te dzieci co żyją, bo o nich jakoś się niewiele mówi. Moja ciotka pracuje w domku dziecka i mówi, że jeśli chodzi o chore dzieci to nie mają oni wielkich szans na adopcje i tak naprawdę większość z nich z bidula trafi do ośrodka gdzie już pozostanie do śmierci. Oczywiście zdarzają się adopcje chorych dzieci, ale głównie przez obcokrajowców gdyż polscy katolicy nie są jakoś zainteresowani losem narodzonych dzieci - wiadomo łatwo być bohaterem cudzym kosztem . Aborcja to decyzja kobiety i jej sumienia a "oburzeni" niech zajmą się swoim życiem i swoim sumieniem gdyż chyba coś jest z nim nie tak skoro tyle dzieci w domach dziecka a wy płaczecie nad zarodkami.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-12-11 12:52:55

W punkt!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Yukkiyo
(Ocena: 5)
2017-04-27 11:06:44

Racja!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz