Blogerka pokazuje, jak wygląda jej brzuch 4 dni PO CESARSKIM CIĘCIU! (To nie jest łatwy widok)

15 Czerwca 2017

Prawdziwy obraz macierzyństwa.

Mel Watts

Zewsząd zalewa nas fala zdjęć pięknych, zgrabnych mam, które już kilka dni po porodzie chwalą się swoimi płaskimi brzuchami. Na rękach trzymają słodkie maluchy i z uśmiechem na twarzy pozują do seksownego selfie.

Ile w tym prawdy? Niewiele. Poród i macierzyństwo to w rzeczywistości ogromny wysiłek dla kobiecego organizmu i nie każda mama po wyjściu z porodówki musi wyglądać niczym modelka Victoria`s Secret. Tymczasem kult pięknego ciała w dość bezwzględny sposób wkroczył w sferę parentingową. Presja na bycie fit-mamą sprawia, że dziewczyny, których ciało po ciąży nie wygląda idealnie, czują się gorsze. A przecież każda blizna i rozstęp to dowód na to, że wydały na świat nowe życie. I nikt nie ma prawa piętnować ich za to, że nie prezentują się jak gwiazdy fitnessu.

Raz na jakiś czas (i oby coraz częściej!) robi się głośno o kobietach, które pokazują, jak wygląda prawdziwe, a nie upiększone, macierzyństwo.

Przypomnijmy: Młoda mama pokazuje to zdjęcie i przyznaje się do bezsilności

Tym razem na odwagę zebrała się blogerka Mel Watts. W Sieci zamieściła dwa zdjęcia swojego brzucha – jedno z okresu zaawansowanej, czwartej już ciąży, drugie natomiast – dokładnie 4 dni po porodzie.

Widok nie jest łatwy – brzuch jest duży, ma blizny i wgłębienia. Ale Mel w mistrzowski sposób argumentuje, dlaczego tak bardzo kocha każdy jego fragment: „Przez 9 miesięcy to było schronienie dla nowego życia. Fakt zupełnie pozbawiony znaczenia dla osób postronnych, ale dla mnie i dla mojego męża to było miejsce, w którym rozwijało się nasze dziecko. Dałam życie osobie, którą teraz mogę tulić i kochać.

Nie dajmy się stygmatyzować. Nie dajmy się zwariować chorym „wymogom” nakręcanym przez social media. Każdy z nas ma inne ciało. Akceptujmy je!”.

Pod fotografią i wpisem nie zabrakło oczywiście komentarzy, że brzuch Mel jest odrażający i wstrętny. Blogerka postanowiła więc pokazać go od innej strony, kiedy wydaje się stosunkowo płaski. „To przykre, że oceniamy w bezwzględny sposób ciała innych. Że nie są wystarczające smukłe, zgrabne, jędrne. Albo że są zbyt szczupłe i powinny być grubsze. Każde ciało jest inne i jest prawdziwe. Pamiętajcie o wszystkich kobietach, które rodziły. My naprawdę dajemy z siebie 100%”.

Oby więcej takich odważnych mam!

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

yo
(Ocena: 5)
2017-06-15 22:06:49

co na to lewandowska?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Hdudehsh
(Ocena: 5)
2017-06-15 17:53:33

Lepsze tak niż poszarpana poszyszwana kura!!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-15 10:44:22

Ja mam o wiele mniejsza ranę i bardzo ładnie wygląda trochę zwis jest ale to trzeba czasu

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-06-15 10:38:27

Łatwy sposób na dorobienie pieniędzy na wypełnianiu ankiet :) http://swpanel.pl/rejestracja?ref=184083

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1