„Kto powiedział, że nastolatka będzie gorszą matką od 30-latki?”. Ciężarna licealistka zabrała głos

03 Maja 2018

Zaszła w ciążę jeszcze w liceum. Wiemy, jak potoczyło się jej życie.

Laura Thoms

O nastoletnich matkach mówi się sporo i zazwyczaj niezbyt dobrze. Zbyt młode macierzyństwo kojarzy się jednoznacznie negatywnie. Wynika na pewno z braku odpowiedzialności i kiepskiego wychowania, a dziecko urodzone przez dziecko raczej nigdy nie zazna szczęścia. A na pewno nie tak dużego jak wtedy, gdyby przyszło na świat w „normalnej” rodzinie. Laura Thoms z Australii sporo się na ten temat nasłuchała.

Zobacz również: Ona tak bardzo nie lubi dzieci, że zdecydowała się na STERYLIZACJĘ. A ma dopiero 30 lat...

Sama zaszła w ciążę dość wcześnie, bo mając 18 lat. Była wtedy uczennicą ostatniego roku liceum i pracowała dorywczo w restauracji. Miała marzenia i plany, wśród których na pewno nie było wtedy rodzenie dziecka. Chciała wieść beztroskie życie, jak każda jej rówieśnica, ale w pewnym momencie sprawy bardzo się skomplikowały. Już teraz zdradzimy, że dała sobie świetnie radę.

W rozmowie z portalem „Femail” 21-letnia dziś kobieta wyznaje, że wiek nie ma tu większego znaczenia. Urodzenie dziecka po trzydziestce wcale nie oznacza, że jego matka będzie lepsza od tej nastoletniej.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (18)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-17 13:21:13

czemu jak dziewczyny młodo rodzą wyglądają na starsze a jak kobiety 30-35 letnie rodzą to są młodsze?coś w tym jest :) lepiej urodzić później

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Krokodylka1
(Ocena: 5)
2018-05-17 13:11:09

Co to znaczy ''21 letnia kobieta'' jak to nadal dziewczyna a nie kobieta.I co z tego że była pełnoletnia?Nastolatka jak nastolatka do 20 roku życia dojrzewa.To że kiedyś bardzo młodo rodziły 18-24 to nie znaczy że dziś tak trzeba.I nie przyspieszajcie tego procesu bo każdy ma prawo się bawić i kształcić a nie młodo rodzić.Ale gratuluję tej dziewczynie i tak.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-17 13:21:39

zgadzam się ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-03 10:44:21

co wy chcecie, przeciez byla juz dorosła

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-03 04:51:14

A ja się zgodzę z treścią artykułu. Niektórzy ludzie jak tylko usłyszą, że jakaś kobieta urodziła w bardzo młodym wieku odrazu mają o niej wyrobione zdanie i myślą, że już wiedzą o niej wszystko. Jak nastolatka w ciąży to przecież musi być puszczalska królowa dyskotek bez szkoły, która pewnie nie wie kto ją zapłodnił, a do tego cała odpowiedzialność za dziecko (również finansowa) spadnie na biednych dziadków, którzy nie potrafili wychować córki. Znam kilka nastoletnich matek i do żadnej z nich ten sterotypowy opis nie pasuje. Jedna z nich, którą znam najlepiej jest moją sąsiadką. Urodziła mając 17 lat, zaraz po ukończeniu 18 lat zamieszkała z ojcem dziecka (obecnie jej mężem), liceum i studia skończyła zaocznie w międzyczasie pracując, od rodziców pieniędzy na swoje dziecko nigdy nie wzięła, sama z mężem je wychowuje, utrzymuje i całkiem nieźle im to wychodzi, bo mały jest zadbany i wyjątkowo grzeczny w porównaniu do innych dzieci w jego wieku. Dla jeszcze innej nastoletniej matki, którą kojarzę to generalizowanie musi być wyjątkowo przykre, bo dziewczyna zaszła w ciąże w wieku 15 lat po tym jak została zgwałcona, może idealna nie jest, ale uważam, że jest o wiele lepszą matką niż ponad 30-letnia "Karyna" z mojego osiedla, która niedawno urodziła, a i tak aż na zewnątrz słychać jak się pijana awanturuje ze swoim facetem przy płaczącym dziecku. To taka typowa patologia i życzę temu dziecku żeby trafiło do innej, normalnej rodziny. Niezależnie od wieku trafiają się dobre matki, jak i te złe i nie trzeba niepotrzebnie generalizować, bo dla niektórych to może być naprawdę krzywdzące, np. gwałt może przytrafić się każdej z nas i pewnie żadna z nas nie chciałaby później usłyszeć od obcych, że się puściła i nawet nie wie z kim... To musi być koszmar dla takich młodych dziewczyn, więc jak nie zna się dokładnie sytuacji danej osoby, to lepiej nie komentować, a już na pewno nie w taki sposób.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-03 06:17:46

żadna dziewczyna i kobieta nie powinna urodzić dziecka z gwałtu. nie można zmusić kobiety do pokochania dziecka tyrana, które będzie jej przypominało każdego dnia o traumie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-03 08:08:43

Ale czemu piszesz, że żadna? Dziecko nie jest winne i nie każda matka widzi w dziecku z gwałtu "oprawce".

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
N.
(Ocena: 5)
2018-05-03 09:18:41

I co ma twoim zdanie zrobić, jeśli zajdzie w ciążę przez gwałt? Zamordować niewinnego człowieka, który sam się na ten świat nie pchał? Owszem, to przykre, że rodzą się dzieci z gwałtów, ale nic nie da się na to poradzić, a dziecko nie jest temu winne, że powstało.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Kaska
(Ocena: 5)
2018-05-03 10:33:15

Jesteś hipokrytka. Interesuje Cie plod, ktory ma ze 4 tygodnie bo wtedy sie dowiadujesz ze jesteś w ciazy, a nie interesuje Cie matka ktora cale zycie bedzie musiala z tym zyc. I z dzieckiem, ktoremu bedzie musiala poswiecic nastepne 20 lat I z oprawca, bo trudno nie miec jakiegolwiek kontaktu z ojcem dziecka. Pytasz czemu jest winne dziecko, a nie zapytasz czemu jest winna kobieta, ktora najpierw zostala zaatakowana I ponizona a nastepnie skazana na zycie, ktorego nie chce? Ona tez sie nie pchala zeby ktos pogwalcil jej prywatnosc I zrobil sobie z nia co chcial. Zajmij sie ludzmi ktorzy juz istnieja a nie plodami, ktorym do istnienia jeszcze brakuje kilka miesiecy. Puknij sie w leb

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-03 10:46:01

hahah boze jakie zasciankowe myslenie obronczyn zycia. Szybko zmienicie zdanie jak was ktos zgwalci

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-03 11:55:46

Dlatego w tym wszystkim najlepsza jest możliwość decydowania o tym co się zrobi ze SWOJĄ ciążą. Dla innych możliwość dycydowania = aborcja a jest to bzdura. Jeden udzwiignie pewne rzeczy, inny nie. Jestesmy różni.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-03 12:34:28

Jeśli donoszenie ciąży z gwałtu jest WYBOREM kobiety, to gdzie tu widzicie zmuszanie? Zresztą w Polsce aborcja w takiej sytuacji jest dozwolona. Co za ciemne myślenie, że wyborem jest tylko i wyłącznie aborcja, a urodzenie jest zawsze brakiem wyboru. Ja najprawdopodobniej też nie zdecydowalabym się na aborcję w takiej sytuacji. Wybór to wybór, niezależnie od opcji

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-03 12:47:13

Anonimku 09:18:41 wyobraź sobie, że masz męża, dzieci i poukładane życie. Pewnego dnia zostajesz zgwałcona i zachodzisz w ciążę. Jak ma się czuć twój mąż wychowując obce nieplanowane dziecko?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-03 12:49:02

Anonimku 08:08:43, taka kobieta za kilkanaście lat zobaczy w swoim dziecku oprawcę, gdy będzie krzywdzić innych ludzi. Co może wyrosnąć z takiego człowieka z takimi genami? CHcesz to wychowuj sobie dziecko obcego mężczyzny, ale nie zmuszaj do tego normalnych kobiet.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-03 13:27:07

Jak ktoś zdecyduje się na urodzenie z dziecka z gwałtu to wybór tej osoby i ma prawo to zrobić. Sama nie zdecydowałabym się raczej na coś takiego, ale rozumiem, że ludzie są różni i istnieją kobiety, dla których dziecko jest najważniejsze, niezależnie od tego z kim i w jaki sposób zostało spłodzone. Charakter człowieka bardziej kształtuje sposób wychowywania, a nie geny, więc jak gwałciciel nie będzie go wychowywał to raczej małe są szanse na to, że dziecko wyrośnie na takiego samego człowieka jak on. Chodzi głównie o to, żeby nie obrażać pochopnie nastoletnich matek jak się ich dobrze nie zna, bo dla niektórych taka stereotypowa opinia zupełnie nie pasuje, a do tego może okazać się bardzo przykra.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-03 13:28:56

nie napisałam nic o nastoletnich matkach tylko kobietach zgwałconych w różnym wieku

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-03 01:36:30

Tak jak w artykule " była wyjątkowo dojrzala jak na swój wiek" i pewnie dlatego odpowiedzialnie podeszła do macierzyństwa niestety prawda jest taka że wiele nastoletnich matek nie są gotowe ma macierzynstwo i wychowywanie dziecka. To moja opinia zbudowana na obserwacji kolerzanek które wcześnie zaszły

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-05-04 00:38:12

*koleżanek

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz