Jak naprawdę wygląda poród? Film z balonikiem i piłeczką rozwiewa wszelkie wątpliwości...

12 Listopada 2017

Cud narodzin właśnie przestał być tajemnicą. To nagranie stało się hitem!

jak wygląda poród

Każda kobieta, która pierwszy raz zachodzi w ciążę, zastanawia się, jak naprawdę wygląda poród. Teoretycznie wszystko jest jasne, ale niektórym z nas trudno to sobie wyobrazić w praktyce. Nasze ciało wciąż skrywa wiele tajemnic, a wątpliwości nie rozwiewają nawet najlepiej przygotowane publikacje naukowe.

Właśnie dlatego powstało to nagranie. Jego autorką jest Liz Chalmers, która prowadzi własną szkołę rodzenia. Amerykanka postanowiła pokazać, co dzieje się z macicą w momencie rozwiązania i w jaki sposób dziecko wydostaje się poza ciało matki. Zrobiła to na przykładzie balonika i piłeczki do ping-ponga.

Brzmi mało poważnie, ale to prawdopodobnie najlepszy film instruktażowy na ten temat, jaki kiedykolwiek powstał. Nie bez powodu w zaledwie kilka dni został obejrzany ponad 2,5 mln razy.

Zobacz również: Jak NAPRAWDĘ wygląda brzuch po ciąży? Musisz to zobaczyć, zanim zdecydujesz się na dziecko

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (5)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-13 00:25:37

Obrzydliwe, w życiu nie będę mieć dzieci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-12 01:55:52

Wydaję mi się, że to w jaki sposób wychodzi dziecko wie każdy i mnie bardziej zastanawia nie jak to się dzieje, ale to jak to w ogóle możliwe. Rodziłam, przed porodem sobie tego nie wyobrażałam i dalej nie mogę pojąć jakim cudem takie dziecko jest w stanie przecisnąć się przez kanał rodny, i że najczęściej nie pęka nic poza samym kroczem...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-12 08:24:05

Prawie zwymiotowałam czytając o pękającym kroczu. Oczywiście, zdaję sobie z tego sprawę (moja mama miała je szyte dwa razy - po urodzeniu mnie i x lat później siostry), ale jest to dla mnie... obrzydliwe. I przerażające.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-12 16:26:59

Dlatego nie chce miec dzieci

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2017-11-12 18:05:50

Ja przed swoim porodem też byłam przerażona jak myślałam o pęknięciu krocza, ale okazało się, że to nic stasznego. Tzn. Nie pękło samo, tylko miałam nacinane, ale szczerze mówiąc to nawet nie czułam tego nacięcia, bo było robione w trakcie skurczu...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1