Waszym zdaniem: Czy państwo powinno wypłacać kobietom „GWAŁCIKOWE”?

11 Listopada 2016

Zapytałyśmy Polki, co myślą o propozycji 4 tys. zł za urodzenie dziecka z gwałtu.

ofiara gwałtu

Po odrzuceniu projektu ustawy całkowicie zakazującej aborcji, rząd przyjął program „Za Życiem”. Zakłada on wypłatę 4 tys. zł każdej matce, która zdecyduje się urodzić ciężko chore dziecko. Niektórzy politycy partii rządzącej idą o krok dalej i proponują takie samo wsparcie dla zgwałconych kobiet, które nie zdecydują się na usunięcie ciąży. W mediach ten pomysł określa się już mianem „gwałcikowego”, co jawnie nawiązuje do tzw. becikowego.

Propozycja wzbudziła skrajne emocje, ale nikt nie może być pewny, że ostatecznie nie zostanie wprowadzona. W ten sposób rządzący, bez naruszania kompromisu aborcyjnego, chcą zniechęcić kobiety do przysługujących im (jeszcze) praw. Niektórzy twierdzą, że to kupowanie czystego sumienia, a nie realna pomoc. Wychowanie dziecka kosztuje znacznie więcej, niż wspomniane 4 tysiące.

A co na ten temat myślą zwykłe Polki? Zapytałyśmy je o to. Ich oceny są bardzo radykalne i wcale nie oczywiste…

Zobacz również: LIST: „Rząd powinien zakazać aborcji. Przeżyłam zagrożoną ciążę i dałam radę!”

 

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (13)
ocena
3.8/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-17 14:01:00

To najgorszy pomysł, o jakim słyszałam. Czy kobieta będzie kochać dziecko, które jej będzie przypominać o gwałcie? Nie moge w to uwierzyć. Ale może niejedna naciągnie państwo na gwałt (jak udowodnić gwałt, jeśli nie znajdzie się rzekomego gwałciciela?). Potem oddać dziecko do bidula i jest kaska, no nie? Idealne dla zdesperowanych patologicznych rodzin.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-11-17 08:15:24

Kupowanie czystego sumienia? Osobiście uważam, że mniejszym złem jest wzięcie pieniędzy, które można przeznaczyć na pomoc psychologiczną itp. (ogólnie uważam, że nic w tym złego) niż zabić swoje dziecko. I tyle. Jak można te dwie rzeczy razem porównywać? Znieczulica ludzka mnie przeraża.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-15 21:03:53

Te pieniądze to pomoc, a nie wynagrodzenie za nie zabicie własnego dziecka. Jeśli ktoś tego nie rozumie to jego problem.Moim zdaniem powinna ona być w innej formie, np. szybkiej i darmowej psychoterapii, bo znając polskie kombinatorstwo, zaprezentowane ostatnio w Lidlu, to teraz co druga ciąża będzie z gwałtu, bo będzie można dostać dodatkową kasę.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-12 14:11:13

Polaczki, wam to nikt nie dogodzi. Tyle krzyku o to, że państwo nie pomaga ofiarom gwałtu i rodzicom niepełnosprawnych dzieci i że to rzekomo przez to należy mieć prawo do aborcji. A jak państwo chce jakkolwiek pomóc, to mało/źle/bezczelność. A już jak widzę wypowiedzi z cyklu "bo pieniądze należą się wszystkim, a nie tylko poszkodowanym" to rzygać mi się chce. Masz zdrowe rączki i nóżki to zapier****j, a nie wyciągaj hajs od państwa. Już i tak te 500+ to duże ułatwienie, ale wam wiecznie mało. Dać wam palca to zeżrecie całą rękę. Co za żałosny naród.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-12 15:28:38

Żałosna to jesteś ty. A wiedziałabyś to, gdyby ci się urodziło niepełnosparwne dziecko ile to czasu i pieniędzy pochłania.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-11-17 08:11:46

Jak mnie denerwuje gdy ludzie mówią o dzieciach, dzieciach niepełnosprawnych jak o rzeczach, których nie kochamy, które najchętniej spuściliby w kiblu. Smutno się robi, gdy czyta się takie komentarze.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-12 02:34:48

Orientujecie się, czy promocje się łączą? Np. płód uszkodzony przez genetyczne podobieństwo, cudownie poczęty w wyniku kazirodczego gwałtu na córce? 4 tysiące, 8? A może potęga?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-11 13:16:32

Niech zainwestują te pieniazki w nowe mozgi ,dla tych ,którzy maja kobietom do zaproponowania taka traume . Żadne pieniądze nie będą odpowiednie .A te 4 tys niech wsadza sobie i niech nie robia z poważnej sprawy cyrku .

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-11-17 08:17:27

Zdajesz sobie sprawę, że gwałt + aborcja = jeszcze większa trauma? O tym się nie mówi, bo to niewygodne w obecnych czasach, ale praktycznie każda kobieta po czymś takim ma traumę, depresję i bardzo żałuje.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-11 10:06:10

Jak ten chory road chce leczyc traume po gwalcie I rodzeniu dziecka gwalciciela, to niech daje kobietom takie odszkodowania jakie dostala rodziny smolenskie. Czemu 4 Tysiace a Nie 400?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-11-17 08:18:50

Zdajesz sobie sprawę z oczywistego debilizmu w twoim komentarzu? :'D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-11 09:50:45

Przy obecnych pomysłach rządzących Bareja przewraca się w grobie, a grupa Monty Pythona miałaby materiał do nowych skeczy, gdyby nie to, że Graham Chapman już nie żyje... Mój przyjaciel dosłownie dzień przed ogłoszeniem tego pomysłu żartował, że powinni pójść dalej w swoich absurdalnych planach i wypłacać kobietom pieniądze za urodzenie dziecka z gwałtu, czy z prowadzącymi do niemal natychmiastowej śmierci wadami genetycznymi. Obudził się rano i jego żart wcielił się w życie. Oto Polska właśnie.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-11-11 09:43:55

4 tysiące to żadne pieniądze, biorąc pod uwagę że dziecko będzie zależne od nas co najmniej 18 lat. Mnie w ten sposób nie kupują.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz