Kilka słów do kobiet, którym wizyta na porodówce kojarzy się z krwawym horrorem

11 Stycznia 2018

Panicznie boisz się porodu? Po przeczytaniu tego wpisu - przestaniesz!

strach przed porodem

W temacie macierzyństwa wciąż mamy do czynienia ze skrajnymi postawami. Nie brakuje kobiet, dla których rodzenie dzieci to podstawowy cel w życiu, ale są też takie, które zapierają się rękami i nogami, że nigdy nie zostaną matkami. O samym porodzie słyszymy, że to cud i najpiękniejszy moment w życiu albo krwawy koszmar. Brakuje wyważonych opinii, które nie koloryzują za bardzo rzeczywistości, ale i niepotrzebnie nie straszą.

Pewnie dlatego wpis tej młodej mamy dwójki dzieci zrobił taką furorę w Internecie. Laura Mazza, autorka bloga „Mum on the Run”, zwróciła się w nim do wszystkich kobiet, które są przerażone wizją porodu. 31-latka tłumaczy w nim, że obawy nie są niczym nienormalnym. Sama ich doświadczyła, a teraz dzieli się swoimi spostrzeżeniami. Bez zbędnego lukru i udawania, że rozwiązanie to nic takiego.

Pozytywny odzew internautek świadczy o tym, że właśnie tak należy mówić na ten temat.

Zobacz również: „Miałam na sobie pieluchę, ale czułam euforię!”. To zdjęcie wykonano zaledwie kilka godzin po porodzie...

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (4)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-12 00:59:13

W mojej miejscowości (duże wojewódzkie miasto) nie ma szans na poród prywatny. Wygospodarowalismy z mężem 15tys zł, na moja cesarkę (miałam wskazanie, ale zdawałam sobie sprawę, ze cześć lekarzy i tak będzie mieć to w d..) i na poród jechaliśmy 180km. Tam miałam swoje łóżko elektryczne, łazienkę, klimatyzacje, mąż miał dla siebie rozkładane łóżko, a posiłki mogliśmy sobie wybrać. Pobyt tam trwał 5 dni i naprawdę była szansa na regenerację i radość. Po tym, co widziałam, co przeszła moja bratowa na porodówce ( wypisała się na własne rządanie) w życiu nie chciałam rodzic. Także kobitki, jeżeli was stać gorąco zachęcam. Nie wiem, czy w razie co, sama drobnego kredytu bym na to nie wzięła...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-11 14:38:30

Nikt nie powinien decydować jak chce się rodzić od tego jesteś ty twoje ciało i dziecko

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-11 10:57:53

Szczęśliwe są kobiety w innych krajach gdzie mogą poprosić o znieczulenie albo CC , w pl niestety nawet jak masz papier i wskazanie do CC to lekarze ze swoją chora polityka przymusów porodów naturalnych prędzej zaryzykują uszkodzenie dziecka niż CC. Kobieta na porodówce traktowana jest jak kawał mięsa i później ludzie się dziwią że kobiety boją się i nie chcą rodzić. Jak nie stać Cię na poród w prywatnej placówce to musisz znosić poniżenia w szpitalu publicznym.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2018-01-11 22:28:50

Święte słowa....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1