NIE DLA ABORCJI - 6 powodów

17 Lipca 2016

Aborcja to gorsze rozwiązanie niż decyzja o donoszeniu ciąży.

nie dla aborcji

Co jakiś czas w naszym społeczeństwie pojawia się dyskusja na temat aborcji. Ludzie są podzieleni. Najwięcej do powiedzenia mają kobiety, w końcu to ich ta kwestia dotyczy w największym stopniu. Niektóre są oburzone, że prawo do decydowania o własnym losie może im być odebrane, inne z kolei uważają, iż aborcja jest morderstwem, którego nie można usprawiedliwić. Niezależnie od tego, czy sprawa została wyciągnięta na pierwszy plan przez ludzi pragnących podzielić społeczeństwo, być może warto przyjrzeć się jej na nowo.

Dlaczego nie warto poddawać się aborcji? Być może dzięki tym argumentom zmienisz zdanie...

Dziecko nie ma wyboru i nie może się bronić

Niezależnie od tego, jak doszło do ciąży, poczęcie nie jest winą dziecka i nie można go nią obciążać, ani utożsamiać z przeżytym złem. Kobiety, które są za aborcją, ciągle mówią o prawie do decydowania o sobie, ale gdzie jest prawo tego dziecka? Każdy jest tak samo ważny. Nie można wypowiadać się za kogoś, że nie będzie chciał żyć ze względu na jakieś ułomności czy nawet poważne wady genetyczne. Kobieta może urodzić i oddać dziecko – i to jest jej prawo. Dziecko to nie jej ciało, ale zupełnie odrębny organizm.

Zobacz także: Waszym zdaniem: Czy MUSISZ ustąpić miejsca ciężarnej?

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (53)
ocena
2.4/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 3)
2016-07-26 15:06:03

Jasne, upośledzone dziecko będzie miało na pewno świetne życie: wysokopłatną pracę, mega powodzenie u płci przeciwnej itp... tylko jak rodzice umrą to takie dziecko sobie nie poradzi (chyba, że nie dożyje). Nie chce mi się pisać o traumie kobiety zgwałconej, bo nie wyobrażam sobie, żeby którakolwiek taka kobieta chciała urodzić dziecko z gwałtu i by je kochała....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gabriela
(Ocena: )
2016-07-30 22:27:16

To sobie wyobraź bo ja bym urodziła bez względu na to w jaki sposób zostałoby poczęte. Kochał

To sobie wyobraź bo ja bym urodziła bez względu na to w jaki sposób zostałoby poczęte. Kochałabym całym sercem, zło dobrem zwyciężaj!!!!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Annonima
(Ocena: )
2016-08-06 12:56:20

Niektórzy mają lepsze priorytety niż zarabianie dużej ilości pieniędzy czy podobniu się każdemu na ulicy. Ja byłam zgwałcona, nie zaszłam wtedy w ciążę, ból był ogromny ale nigdy w życiu nie usunęła bym dziecka... To nie jego wina w jaki sposób zostało poczęte... Skoro ludzie mogą wybaczyć mordercom którzy zabiły im bliskie osoby to jak kobieta mogłaby nie kochać tego dziecka?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-07-23 21:51:01

A co, gdy nosicielka życia skazuje je na kiepski los, bo zażywa alkohol lub pali papierosy? FAS powinien być wskazaniem do rozwiązania tego problemu. Pitagoras mówił, by nie płodzić dzieci pod wpływem alkoholu lub środków odurzających - złe potomstwo powstaje, i to miał raczej na myśli aniżeli incydentalny jednorazowy brak kontroli ze strony obu jednostek wyrażających się za pomocą stosunku seksualnego.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 1)
2016-07-19 19:42:32

Już bym wolała usunąć i żałować całe życie niż urodzić dziecko i oddać. Wtedy non stop bym myślała czy ma dobrze w życiu i czy dobrzy ludzie go wzięli.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Natalia
(Ocena: )
2016-08-06 12:59:10

Lepiej zabić niż dać szansę? Trzeba być niezrównoważonym psychicznie żeby tak myśleć...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-19 17:37:12

Osobiście jestem za prawem, które w chwili obecnej jeszcze obowiązuje, czyli możliwości usunięcia ciąży w przypadku gwałtu lub poważnej choroby u poczętego dziecka lub zagrożenia życia bądź zdrowia matki...Owszem, płód to już odrębny organizm, ale wydaje mi się, że skoro nie było zgody na jego poczęcie i kobieta, która będzie zmuszona je urodzić, może przeżyć taką traumę i takie załamanie nerwowe, że różnie się to może dla niej skończyć, to pozbawione jest to sensu, bo gdzie w tym prawo do samodecydowania....do tego z pewnością może się to łączyć z próbami targnięcia się na swoje życie, bo ja przykładowo nawet sobie takiej sytuacji nie chce wyobrażać, że nosiłabym dziecko gwałciciela. Paranoja. Ale już w sytuacji, gdy kobiety decydują się na seks i wiedzą z czym to się również wiąże - z możliwością zajścia w ciąże, to przepraszam bardzo, ale skoro jesteś na tyle dojrzała na seks, to bądź na tyle dojrzała na macierzyństwo - to tak w skrócie do wszystkich małolat, które w większośc terazi za przeproszeniem ru**ają się z kim popadnie. A o tych wszystkich feministkach nawet nie chce mi się wypowiadać...Niech sobie podwiążą jajniki, jaki problem? A nie biorą się za skrobankę, bo nie potrafiły uważać jak się bzykały...;/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-18 23:35:53

ojej czy mi sie zdaje czy ktos komu nie odpowiadalo moje zdanie na ten temat usunal komentarz... mianowicie byl on taki ze zgadzam sie z artykulem w 100 jest bardzo madrze napisany, dziecko jest czlowiekiem od poczecia czyli tzw zarodek to tez DZIECKO, wiec aborcja to nic innego jak MORDERSTWO

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-22 20:52:10

A ja się nie zgadzam. To powinno być moją wolą, czy chcę donosić ciążę, czy nie i nie jestem jakąś głupią smarkulą. Planujemy mieć w najbliższej przyszłości trójkę dzieci i jeśli bym wiedziała, że urodzi się martwe, bardzo chore bez szans przeżycia, czy bardzo okaleczone, to nie dałabym sobie rady psychicznie przez 9 miesięcy dzień w dzień cierpieć z taką myślą. Nie uważam również, że zarodek jest człowiekiem od poczęcia, chociażby z tego najprostszego powodu, że bez matki zarodek nie przeżyje. Aborcję również dokonuje się do pewnego momentu ciąży. Także ten argument uważam, za niezbyt trafny..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Ania
(Ocena: )
2016-07-25 11:51:47

Jeśli zarodek to dziecko i aborcja jest morderstwem, to idąc twoim tokiem myślenia poronienie przez kobietę jest nieumyślnym spowodowaniem śmierci.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Gabriela
(Ocena: 5)
2016-07-30 22:36:12

To w takim razie, w którym momencie staje się on dla Ciebie człowiekiem? Moźe jak będziesz w ciąży to zmienisz zdanie ze zarodek to jeszcze nie człowiek, kiedy w 6 a nawet w 5 tygodniu ciąży zobaczysz jego bijące serce. Kiedy zobaczyłam moje dziecko po raz pierwszy mające 3 mm, już wtedy kochałam je ponad życie, nie wiedząc czy jest zdrowe czy jest chore.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-18 23:23:27

kobieta nie powinna decydowac sama o tym co zrobic z dzieckiem bo by takie polskie ,,Jessici'' usuwaly cieze raz w miesiacu, skoro by mogly to co tam..Skoro decyduje sie na seks z byle kim to niech poniesie odpowiedzialnosc za swoje czyny

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Katarzyna
(Ocena: )
2016-07-19 15:30:26

Powiesz to samo kobietom zgwałconym i będące pewne, że dziecko urodzi się martwe? Czy całe życie i sytuacje znasz od typowych "Jessic"?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-18 23:20:01

mądry artykul, zgadzam sie w 100, zarodek to juz czlowiek wiec aborcja to nic innego jak morderstwo

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Katarzyna
(Ocena: 1)
2016-07-18 22:41:35

"Stanowisko przedstawicieli nauki oraz teologii jest zgodne, że życie rozpoczyna się w momencie połączenia komórki męskiej i żeńskiej." Ta? Których? Bo ja mogę wymienić nazwiska tych, którzy uważają, ze życie zaczyna się w momencie, gdy rozwija się mózg i układ nerwowy (czytaj: 7 miesiąc ciąży). Kaja Godek Wam ten tekst pisała? Natanek? Rydzyk? Co za debil to pisał? Chętnie z ta osoba porozmawiam, na forum publicznym, aby ośmieszyć tę żałosną kreaturkę i jej wiedzę z epoki średniowiecza. A Wasze żałosne strony odlakowuje za te propagandę. W odbycie byliście, i tyle widzieliście.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-18 23:28:17

od zawsze w szkolach, babki, matki uczono ze zycie zaczyna sie od poczecia i nie sie nnie zmienilo w tym temacie wiec sie ogarnij dziewczyno i nie rob z siebie nowoczesnej damy

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Katarzyna
(Ocena: 1)
2016-07-19 15:35:16

Jeżeli Ty opierasz swoja wiedzę na podstawie opowiadań, zdań i legend jakiś wiejskich bab to nic, tylko Tobie współczuć i "selekcjo naturalna- działaj", bo moja mama takich bzdur mi nie wciskała na dobranoc. To, ze twoja żeńska część rodziny wciska Ci kit że bociany przynoszą dzieci, a kobieta ma być cicha i posłuszna to Twój problem i tego, że dopiero teraz wyszłaś z kuchni ;) Dużo się zmieniło. Nie wiem czy wiesz, ale witam w 21 wieku gdzie medycyna dość mocno poszła do przodu. Może w Twojej jaskini jeszcze leczy się choroby za pomocą pijawek i spuszczaniu krwi, My natomiast mamy antybiotyki i chirurgów :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-19 21:26:47

Proszę bardzo, chętnie przeczytam nazwiska debili, którzy twierdzą, że życie zaczyna się od 7 m.c, w takim razie co z przypadkami dzieci, które urodziły się przed tym czasiem np nawet w 5 m.c,?? Puknij się w głowę kobieto!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
ONA
(Ocena: 1)
2016-07-18 21:10:37

Nawet nie chce mi się czytać dalej. Kobieta powinna mieć prawo do decydowania czy chce urodzić dziecko czy też nie. I to kobieta będzie nosić brzemię aborcji nie ksiądz, lekarz, mężczyzna tylko ona. To jej ciało się zmieni, to jej psychika ucierpi. To ona będzie nosić chore dziecko, dziecko z gwałtu, niechciane dziecko przez 9 miesięcy. To ona będzie mierzyć się ze wszystkimi myślami podczas tych 9 miesięcy. I nikt za nią nie przeżyje bólu, poniżenia.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: )
2016-07-18 23:26:02

przez 9 miesiecy bedzie miala zle mysli, bedzie plakac, cierpiec itp. ale uwierz mi ze po aborcji bedzie miala jeszcze gorsze i z ta mysla ze dopuscila sie aborcji bedzie zyc do konca zycie i prawdopodobnie zalowac, uwierz mi

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-19 15:32:27

Do anonima z 23:26:02 A co? jesteś jasnowidzem że wiesz co będzie taka kobieta czuła? Proponuję nie wypowiadać się w cudzym imieniu tylko swoim własnym, bo ludzie są różni, dla jednej będzie to trauma a dla innej nie, tego nie wiesz więc się nie wymądrzaj

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Katarzyna
(Ocena: 1)
2016-07-19 15:39:38

A skąd TY wiesz co ONA będzie miała? Może będzie czuła się o wiele lepiej? takie pierdolenie, bo ty siedzisz w czyimś mózgu i uważasz, że znasz te osobę lepiej niż ona samą siebie. Ja bym żałowała, ze urodziłam. Nawet nie wiesz ile osób jest po aborcji i wbrew Twojemu osądowi: mają to w dupie i żyje Im się świetnie dalej. Równie dobrze mogłabym powiedzieć: "przez 9 miesiecy bedzie miala zle mysli, bedzie plakac, cierpiec itp. ale uwierz mi ze po porodzie bedzie miala jeszcze gorsze i z ta mysla ze urodziłaś to dziecko i już nigdy nic nie będzie takie samo bedzie zyc do konca zycie i prawdopodobnie zalowac, uwierz mi", bo takie przypadki tez znam.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2016-07-18 12:06:46

Pawłowicz pisze artykuły na papilocie czy co?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz