Ciąża zimową porą - jak ją przetrwać bezpiecznie?

25 Grudnia 2009

Kobieta w ciąży jest mniej odporna na zimowe warunki atmosferyczne. Jeśli jesteś w tym wyjątkowym stanie, musisz uważać nie tylko na zdrowie swoje, ale także Twojego dziecka.

Ciąża zimową porą - jak ją przetrwać bezpiecznie?

Kobieta w ciąży jest mniej odporna na zimowe warunki atmosferyczne. Jeśli jesteś w tym wyjątkowym stanie, musisz uważać nie tylko na zdrowie swoje, ale także Twojego dziecka. Zwłaszcza w zimie, w sezonie grypy i przeziębień, należy zachować kilka środków ostrożności, aby pozostać zdrową i odporną.

1.Staraj się utrzymać zrównoważoną dietę, bogatą w witaminy i składniki mineralne, aby uniknąć ich niedoborów. Możesz również brać witaminy w kapsułkach, ale wcześniej skonsultuj to z lekarzem.

2.Szczególnie dbaj o higienę. W tym czasie musi być ona bez zarzutu. Myj ręce zaraz po powrocie do domu, a także przed każdym posiłkiem. Unikaj kontaktu z osobami przeziębionymi i chorymi na grypę, a także zamkniętych miejsc publicznych, takich jak środki komunikacji miejskiej i kina.

3.Unikaj przegrzania w mieszkaniu. Jeśli jest w nim bardzo sucho, zainwestuj w nawilżacz, który oczyści powietrze w pomieszczeniu. Nie będzie to bezużyteczny zakup, możesz go potem używać w pokoju dziecka, gdy już przyjdzie na świat.

4.Kieruj się zdrowym rozsądkiem. Unikaj bardzo niskich temperatur, ciepło się ubieraj i unikaj poważnego wysiłku fizycznego, który osłabia organizm.

5.Nie zapominaj o homeopatii. Trudno założyć, że podczas 9 miesięcy, nie rozboli Cię głowa czy nie złapiesz kataru. Leki homeopatyczne są skuteczne, ale przede wszystkim bezpieczne dla kobiet w ciąży. Oprócz przeziębienia, pomogą Ci także na dolegliwości związane z ciążą, takie jak zgaga, zaparcia czy hemoroidy.

Monika Boruch

Zobacz także:

Kiedy test najwcześniej rozpozna ciążę?

Spóźnia ci się okres? Obawiasz się, że to może być ciąża? A może z utęsknieniem czekasz na pojawienie się malucha? Przed wizytą u ginekologa warto sięgnąć po test. Dowiedz się, które są najlepsze!

Wasze listy: „Jak powiedzieć rodzicom o ciąży?”

16-letnia Karolina dowiedziała się właśnie, że jest w ciąży. Obawia się reakcji rodziców i nie wie, jak im o tym powiedzieć…

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (9)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Deni24
(Ocena: 5)
2015-08-27 10:44:48

re: Ciąża zimową porą - jak ją przetrwać bezpiecznie?

Zimą jest bardzo łatwo o przeziębienie. Jest do bardzo niebezpieczne podczas ciąży, dlatego warto się jakoś zabezpieczyć. Ja przez cały okres ciąży (jesień-zima-wiosna) stosowałam Pregnofer Immuno. Nie zachorowałam przez całą ciąże ani razu. Jako karmiąca matka też go stosuję. Ma bardzo dobry smak. Polecam :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2010-01-25 14:16:36

„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-29 12:12:29

kiedyś widziałam laskę, miała może z 17 lat, w ciąży (ok.8 miesiąc) szła z rozpiętą kurtką i miała bluzkę do pępka...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-25 16:36:49

www.aranciaa.mondozoo.com

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-25 16:22:40

Homeopatia to najgorszy szit jaki może być!

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-25 15:31:23

taa, najlepiej, to wigole siedziec, myc sie i nic nie robic... :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-25 13:33:26

Wesołych Wesołych :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-12-25 13:05:05

Wesołych Świąt! :)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
  • Strona 1 z 1