Ciąża wypacza umysł!

25 Grudnia 2008

Przez to przytyjesz jeszcze bardziej, przyczyny zjawiska nie są do końca zrozumiałe.

Ciąża wypacza umysł!

Naukowcy zaobserwowali u kobiet w ciąży ciekawą przypadłość. Część z nich czuje, że waży mniej i wygląda chudziej niż w rzeczywistości. Mają przez to problem z utrzymaniem właściwej wagi. Badania na ten temat opublikowało pismo "BMC Pregnancy and Childbirth".

Ciężarne kobiety w USA czują się szczuplejsze, niż są naprawdę, to typowe dla niektórych ludzi z nadwagą i otyłych. Według naukowców z Harvard Medical School i Harvard Pilgrim Health Care, dzieje się tak z powodu liczby osób, których waga znacznie przekracza normę. Wypaczają postrzeganie.

Widząc obok siebie bardzo otyłą osobę, czujemy się chudsi, przez to nie troszczymy się o własną wagę i lekceważymy sugestie lekarza. Skoro są osoby grubsze od nas i jest ich dużo, to znaczy, że nie jest z nami tak źle.

Badacze chcą sprawdzić, czy można pracować nad zmianą postrzegania tak, by zmniejszyć plagę nadwagi i otyłości, która zalewa USA.

Kobiety, u których wykryto zaburzenie postrzegania własnej osoby, mają większe problemy z powrotem do zwykłej wagi po porodzie i borykają się z problemami zdrowotnymi.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (50)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2009-02-02 13:13:00

mnie ciąża nie wypaczyła umysłu :P za miesiąc rodzę. Od kilku tyg piję tran, może dlatego jestem normalna :P tak mi kazał lekarz, widać wyszło mi to na dobre.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-20 11:34:00

jak się pije tran to ciążą nie wypacza umysłu :P jeszcze pozytywnie wpływa to na umysł dziecka ;)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-05 11:32:00

[quote="Gosc"]rada: jeść w ciąży za dwoje a nie za pięcioro.[/quote] Nie za dwoje tylko dla dwojga :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-01-03 18:40:00

rada: jeść w ciąży za dwoje a nie za pięcioro.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-29 13:57:00

ciąża to trudny okres, czytalam ze warto wtedy brac tran, to prawda????

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-29 09:04:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] [quote][b]Gosc[/b] a ja mam pytanie do papilotek!!! bo kazdy wi ze w ciaze mozn zajsc ni ylko przez stosunek..... rowniez mozna plmniki przenisc podzas zabaw rekoma itp ... czy mozliwe jest zjscie w ciaze przy takich zabawach ,dotykniu sie czule intymne miejsca> jezeli dziewczya nomlnie jest dziewica itp??? PROSZE O ODP:d[/quote] NIe chce Cie zmartwić, ale można... Nie musi dojść do penetracji, aby plemniki jak je przeniesiesz w okolice pochwy poradziły sobiie same, bądź co bądź ruchliwe są [/quote] o to ciekawe co piszee ..a w takim razie ja tezmam pytniE CZYLI Z TYM PALCAM TO MUSIALBYC DOSLWNIE BESPOSREDNI KONTAKT Z POHWA???TAK....[/quote] no jak włożysz do buzi to nic się nie stanie :) ale wystarczy w okolice miejsc intymnych i przy duzym pechu możesz zajść w ciążę, dla tego nim będziesz się myć po takiej zabawie dokładnie umyj ręce bo nawet podczas mycia możesz sobie przenieść niechcianego plemnika :|

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-27 15:21:00

TO MA BYĆ CHUDA

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-27 12:38:00

Moja mama jest w już dość zaawansowanej ciąży, od początku przytyła 5 kg. A tu raczej chodzi o to, że niektóre kobiety jak są w ciąży, myślą "mogę sobie na coś pozwolić" i poprostu na te zachcianki jedzą co popadnie, przy mniejszej aktywności fizycznej (moja mama jeździła na rowerku do 6 msca;p, cały czas chodzi na spacery, a mama mojej kol. z klasy, która również jest w ciąży leży całymi dniami w domu)

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-27 11:45:00

ja juz mam wszystko za soba urodzilam zdrowego chlopczyka i jestem dumna , tylko ze... mialam cesarke bo nie moglam miec zwyklego porodu bo mialam za duze cisnienie , byc moze za bardzo sie denerwowalam takze wszystkim przyszlym mamom radze sie nie denerwowac bo macierzynstwo to piekna rzecz tylko te wstawanie co 2 godziny w nocy jest wkurzajace ,ale coz

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2008-12-27 00:03:00

[quote="Gosc"][quote][b]Gosc[/b] a ja mam pytanie do papilotek!!! bo kazdy wi ze w ciaze mozn zajsc ni ylko przez stosunek..... rowniez mozna plmniki przenisc podzas zabaw rekoma itp ... czy mozliwe jest zjscie w ciaze przy takich zabawach ,dotykniu sie czule intymne miejsca> jezeli dziewczya nomlnie jest dziewica itp??? PROSZE O ODP:d[/quote] NIe chce Cie zmartwić, ale można... Nie musi dojść do penetracji, aby plemniki jak je przeniesiesz w okolice pochwy poradziły sobiie same, bądź co bądź ruchliwe są [/quote] o to ciekawe co piszee ..a w takim razie ja tezmam pytniE CZYLI Z TYM PALCAM TO MUSIALBYC DOSLWNIE BESPOSREDNI KONTAKT Z POHWA???TAK....

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz